Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   despotovo zlato....... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=203)

rammstein 29.03.2005 03:12

despotovo zlato.......
 
U Svrackovcima,na dubini od 32m nalazi se 14 sanduka sa zlatom-tvrdi Milos Djukovic Godinama Rudnicani i mestani sela podno Vencaca tragaju za blagom Djurdja Brankovica,koje je pre 550g,po legendi zakopano u ovim planinskim predelima,jer je tu cesto dolazio sa puta po despotovini da se odmori.Tu mu je,kazu i grob.Po jakovu Lukarevicu Djuradj je sahranjen u Krivoj Reci pod Rudnikom,a pominje se i crkva u Zagradji pod Ostrvicom,gde su i danas ostaci Jerininog grada.Vladeta Kolarevic,etnolog i publicista iz Brezovca,sela na padinama Vencaca,koji godinama sakuplja gradju o poreklu stanovnistva ovog kraja-izmedju istorije i predanja-navodi da je Djuradj Brankovic bolovao u zaduzbini pod Vencacom gde je i umro.Zaduzbina Djurdja Brankovica je podignuta 1444g.Po recima Kolarevica,crkva je bila zakopana i skrivena od Turaka.Arheolozi smatraju da se retko dogadjalo da se srpski vladari sahranjuju sa blagom,jer su plackasi preko noci raskopavali grobove i odnosili zakopane vrednost.Poznati radioestezista Milos Djukovic sa Rudnika vise od 40g pomocu sljivove raslje "pronalazi" mesta gde su sanduci sa Djurdjevim blagom.Po njemu,u selu Svrackovci,na dubini od 32m,nalaze se 14 sanduka u koje je spakovano zlato.Njemu ne pada na pamet da ga otkopa jer po narodnom verovanju iskopano blago donosi nesrecu.Ne zeli ni da otkrije mesto ali tvrdi da je tu...........U selu Majdan,na primer,pronadjen je prsten sa grbom Brankovica.i prsten Nikole Kosijera,srpskog vlastelina iz 15 veka.Da li ce se pronaci i sanduci sa zlatom i vladarska kruna Brankovica,za sada je neizvesno,ali mestane ovog kraja,ne ostavlja na miru pomisao da jednoga dana pri kopanju zemlje,naidju na neprocenjivo blago...........
preuzeto sa interneta

Vumi 29.03.2005 14:11

Jeli planina Rudnik ona planina o kojoj se prica da je misteriozna i da je nemoguce napraviti fotografije iste, kako iz vazduha tako i sa zemlje i da su mnogi istrazivaci iste tesko stradavali???

rammstein 29.03.2005 16:02

Citat:

citat od Vumi
Jeli planina Rudnik ona planina o kojoj se prica da je misteriozna i da je nemoguce napraviti fotografije iste, kako iz vazduha tako i sa zemlje i da su mnogi istrazivaci iste tesko stradavali???

Ako mislis na selo Kremnu i okolinu onda si u pravu za to mesto se prica da ga je nemoguce snimati ili slikati iz vazduha ili satelita.Ali za Planinu rudnik mi to nije poznato.Nisam siguran bas,ali po mojim arhivima nemam takav podatak.Ipak je to vezano za selo Kremnu.Tj rodno selo Tarabica,odakle i potece Kremansko prorocanstvo......

I.Dzon 26.04.2008 00:52

citat
 
Citat:

citat od rammstein (Prilog 895)
U Svrackovcima,na dubini od 32m nalazi se 14 sanduka sa zlatom-tvrdi Milos Djukovic Godinama Rudnicani i mestani sela podno Vencaca tragaju za blagom Djurdja Brankovica,koje je pre 550g,po legendi zakopano u ovim planinskim predelima,jer je tu cesto dolazio sa puta po despotovini da se odmori.Tu mu je,kazu i grob.Po jakovu Lukarevicu Djuradj je sahranjen u Krivoj Reci pod Rudnikom,a pominje se i crkva u Zagradji pod Ostrvicom,gde su i danas ostaci Jerininog grada.Vladeta Kolarevic,etnolog i publicista iz Brezovca,sela na padinama Vencaca,koji godinama sakuplja gradju o poreklu stanovnistva ovog kraja-izmedju istorije i predanja-navodi da je Djuradj Brankovic bolovao u zaduzbini pod Vencacom gde je i umro.Zaduzbina Djurdja Brankovica je podignuta 1444g.Po recima Kolarevica,crkva je bila zakopana i skrivena od Turaka.Arheolozi smatraju da se retko dogadjalo da se srpski vladari sahranjuju sa blagom,jer su plackasi preko noci raskopavali grobove i odnosili zakopane vrednost.Poznati radioestezista Milos Djukovic sa Rudnika vise od 40g pomocu sljivove raslje "pronalazi" mesta gde su sanduci sa Djurdjevim blagom.Po njemu,u selu Svrackovci,na dubini od 32m,nalaze se 14 sanduka u koje je spakovano zlato.Njemu ne pada na pamet da ga otkopa jer po narodnom verovanju iskopano blago donosi nesrecu.Ne zeli ni da otkrije mesto ali tvrdi da je tu...........U selu Majdan,na primer,pronadjen je prsten sa grbom Brankovica.i prsten Nikole Kosijera,srpskog vlastelina iz 15 veka.Da li ce se pronaci i sanduci sa zlatom i vladarska kruna Brankovica,za sada je neizvesno,ali mestane ovog kraja,ne ostavlja na miru pomisao da jednoga dana pri kopanju zemlje,naidju na neprocenjivo blago...........
preuzeto sa interneta

Jedno obavestenje za sve: poznati radioestezista rodom iz sela Kriva Reka Milos Djukovic je posle krace bolesti nedavno preminuo.Ostao je pri svojoj tvrdnji koja je navedena ovde sto se tice blaga .Najvise se bavio pronalazenjem vode za pice i to vrlo uspesno sa svojim rasljama precizno je odredjivao mesta gde ce se kopati bunar i do koje dubine.

kele 78 26.04.2008 11:45

pOZDRAV
 
Citat:

citat od Vumi (Prilog 899)
Jeli planina Rudnik ona planina o kojoj se prica da je misteriozna i da je nemoguce napraviti fotografije iste, kako iz vazduha tako i sa zemlje i da su mnogi istrazivaci iste tesko stradavali???

Planina rudnik se nalazi iznad Gornjeg Milanovca a Kremni su nesto sasvim drugo i kremansko prorocanstvo cuvenih Tarabica.

Za rudnik kazu da se tamo smenjuju cetiri godisnja doba u bilo koje doba godine ,sto je tacni u sta sam se licno uverio.Jer sam upravo u G.Milanovcu i na RUDNIKU sluzio otadzbini ,poznajem taj deo poprilicno ,a u selu Stragarima i Svrackovcima sam proveo mesec dana na terenskoj obuci .

A za Kremne se veze i cuvena sarganska osmica i kazu da se u brdima iznad Kremna krije neka vrlo retka stena koja po svom sastavu je identicna sa Kriptonitom koji se pominje u filmu Supermen.

alex72 10.06.2009 15:29

Pozdrav kolegama... Procitao sam vasu diskusiju sa zakasnjenjem ali bih zeleo da prokomentarisem jednu stvar.
Ja se malo ne slazem sa vama de je planinu Rudnik i Kremna nemoguce snimiti ili fotografisati?!
Ja sam licno nasao preko Google maps Rudnik, Kremnu i podrucje koje je okruzuje u visokoj rezoluciji. Isto tako dosta avionskih snimaka tih podrucja preko interneta. Ne znam u cemu je problem, ne sumnjam da kako narod kaze ima neke misterije ali... Nije sve onako kako izgleda... Nadam se da se slazete samnom... Sve najbolje i srecan lov...

vidjopa000 10.06.2009 19:02

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Slazem se, evo i slike....

Vumi 10.06.2009 22:17

fotka je sa visine od 6km....

Enigma 11.06.2009 00:45

Možda i više, bez obzira što piše. :) :26:

tragac 11.06.2009 02:49

Kremna
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Evo jedne fotke sa 383m Kremna je stvarno malo zamucena u odnosu na okolinu ali sam pronalazio i na drugim mestima slicnu situaciju.Ne znam sta se desava u trenutku slikanja terena a da jedan deo bude zamucen a drugi tik pored njega ostar?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:49 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!