Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Vis (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=1313)

dwarf 01.11.2006 04:46

Vis
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Pozdrav svima,

par fotki sa Visa, od pre mesec dana. Vidim da sam jedan od retkih, na ovom forumu, koji se bavi ronjenjem. Na fotkama su amforiste, djule i olupina broda - uzivajte.

Miki 01.11.2006 12:21

pozdrav dwarf , predpostavljam da si ti ili neko od tvojih prijatelja na slici kod ampfora , reci mi na kojoj dubini se to nalazi , moze li se izmedju svih polupanih amfora naci koja cela ili makar spojiti delovi , i jeste li pokusavali da trazite podvodnim detektorom ???

Stef74 01.11.2006 12:24

Interesantno. Da li ima da se probere nesto od amforiste, i u onom brodu nasli li ste nesto? Cisto pitam iz radoznalosti

dwarf 02.11.2006 04:26

Vis
 
Pozdrav!

Na Visu, i u celoj Hrvatskoj, ronjenje je ozbiljno organizovani biznis. Idete na ronjenje u pratnji lokalnog ovlastenog kluba, i STROGO ali NAJSTROZIJE je zabraneno bilo sta poneti sa lokaliteta. Ostrvo Vis spada u zasticene zone, ronjenje je nemoguce bez pratnje. Naravno - uvek mozete pokusati nesto prosvercati, ali ako vas uhvati policija - i vi i vas vodic cete biti iskrcani na dok samo u kupacim gacicama + krivicna prijava. Nas se vodic najezio i naljutio od ponete ljusture puza, velicine decije pesnice. Eto toliko o tome, amforiste je plitko, na nekih 20tak metara dubine, i sve amfore koje su cele su izvadjene 70tih i nalaze se u lokalnom muzeju grada Visa. Na zalost, nemam podvodni detektor, ali ne bi mi ni koristio, niti bih ga nosio na Vis.

dwarf 02.11.2006 04:35

Vis
 
evo jos par fotki, naravno da uvek ima nesto na olupinama, ali niko nista nije dirao. Uzivali smo u ronjenju.

dwarf 02.11.2006 04:38

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Yup, treba i zakaciti att.

Miki 02.11.2006 12:37

heej jel ono novcic na srednjoj slici pored ampfore malo levo , previse mi je okruglo da bi bila skoljkica , jooj pa njega si mogao poneti ... pokazes vodicu rukom na stranu da dolazi ajkula , on se okrene a ti ga strpas vec bilo gde na opremi :) :)

laki 02.11.2006 14:22

Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
evo i od mene neka slicica sa mog ronjenja ,ali ni traga od antike samo po neka riba ,skoljka ,jez i ...

Miki 02.11.2006 19:45

nemoj mi samo reci da onu zgodnu plavusu (ribicu) sa trece fotke nisi mogao poneti sa sobom :) shalim se malo ...
hej blago si vama , meni je vec par godina zelja da dodjem na hrvatsko primorje iz dva razloga
1.razlog - Ronjenje (trebam jos samo napraviti kurs ronjenja)
2.razlog - Monsen(Amaren) (treba jos samo naci par zenskih komada raspolozenih za tako nesto jer cuo sam da se pojedincima ne isplati zbog prevelike konkurencije)
ima li neko josh iskustva ili saveta u barem jednom od ova dva primjera zasto valja doci u Hrvatsku sledeceg leta :)

saban 02.11.2006 20:09

Evo imam i ja par pitanja:
Koliko kosta kompletna oprema za ronjenje?
Gde je moguce zavrsiti kurs ronjenja u srbiji?


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 15:16 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!