Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   hladno oruzje (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7590)

IVLIANVS 01.05.2013 22:11

hladno oruzje
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
od malih nogu volim hladno oruzje.......svi smo mi potomci kelta,ilira....pa nam je to u krvi
ili sam ja blesav kako tvrde moji ukucani :)
pretpostavljam da mnogi od vas nose na teren noz ili britvu
ovo su moji omiljeni
spanski noz Muelo i americka Gerber britvica

Desert Walker 01.05.2013 22:30

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Ja u dzepu nosim ovog ljepotana...i naravno Gerber "Multi-tool"

pike.sch 01.05.2013 22:58

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Ja vise volim nesto ovako sa mnogo funkcija

avgvst 02.05.2013 02:45

Pike ja imam isti samo sa msnje funkcija taj mi glomazan!Ali ipak super dece slaninicu!

Desert Walker 02.05.2013 08:51

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
evo i moje visenamjenske alatkice.
imao sam i Latherman koji je po meni puno bolji od Gerber-a ali jbg.
ponekad ponesem i malu maceticu kad idem u sumu.

Argonaut 02.05.2013 09:45

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Evo i moje ubojite alatkice. Najčešće se koristi dodatak vadičep i nožić za rezanje špeka i luka.

apostata 02.05.2013 11:19

Svajcarski univerzalac
 
Ovakve svestrane alatkice, prakticno nisu ni za sta.

Argonaut 02.05.2013 12:40

Zavisi u koje se svrhe koristi. Ako su u ladici od kuhinjskog ormara i nisu nizašta. Naprotiv, u prirodi tj. na terenu, praktične su za mnogo toga. Eto recimo otvaranje boce vina s čepom od pluta, otvaranje staklenke piva, različitih tipova konzervi... Zatim rezanje špeka, kobasice, kulena, luka, rajčice, paprike... Naravno i pripremanje prutića za ražnjiće. I kad se sve to prigotovi, nema većeg gušta poravniti na "majčicu zemljicu" poredati na novinsku dvolisnicu i sve to, umjesto vilice, nabadi vrhom nožića. I što bi rekli kod nas u Bosni, s merakom mezetiti.

IVLIANVS 02.05.2013 13:19

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
a,imam i ja Victorinox :)
ali moj nema lupu pa sam je dodao...7 x uvecanje
najvise je nosim zbog plsticne cackalice za zube i makazica....mrzim kad mi se zacepi nokat na njivi :)

Desert Walker 02.05.2013 14:45

meni treba noz (ne igracka) da presijecem granu,raskrcim siblje,da se eventualno odbranim a cakija za rezanje hrane. Gerber je za moguce popravke a ne znam sta ce mi vadicep? sta ce mi vino na terenu? ako nosim bevandu pravim je kuci i pa ponesem ili eventualno par piva ali uglavnom na teren ne nosim alkohol,po ovoj vrucini nikako.
za korijenje koje ne moze asov ili pijuk presjeci ima mala preklopna testera i to je to.
ako ima lovaca onda pokoju petardu treba baciti ,cisto da se javis da nebi ko poslao sacmu u tvom pravcu :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:30 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!