Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Minelab GPX-5000 ili Lorenz DEEPMAX X(neki)? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5475)

Dejan 03.03.2011 15:10

Minelab GPX-5000 ili Lorenz DEEPMAX X(neki)?
 
Burazer mi je iskusan tragac, slusajuci njega dobro sam se zagrejao da pocnem i ja da se bavim ovim "hobijem". Ja bi u pocetku trebao da budem vise sponzor :) tako sto cu kupiti najbolji metal detektor po mogucstvu za sto siru namenu sto znaci i da trazi sitne novcice i dublje krupnije nalaze u zavisnosti od sonde koja se koristi. E sad zanima me da li je pametno i vredno kupiti metal detektor kao sto su GPX-5000 ili DEEPMAX X5 koji kako tvrde moze da otkriva izuzetno duboke i sitne mete (u zavisnosti od sonde koja se koristi)? Da li je neko imao iskustva sa ovim detektorima? Hvala

I.Dzon 03.03.2011 15:30

Pozdrav Dejane.Ako si resio kupiti pravu masinu za traganje to bi bio GPX 5000 sa kombinacijom standardne i jedne vece sonde.Koriste se u Sremskim ravnicama i daju extra relutate po pretrazenim terenima,ima ih i u drugim mestima.Malo su ne zgrapni za rad radi opreme koja ide uz njih zato nisu bas preporucljivi za velike strmine,terene zarasle zbunjem itd.

Dejan 03.03.2011 15:45

Pozdrav takodje. Po specifikaciji vidim da je tezak oko 2,4kg bez sonde sto je za skoro i 1 kg vise od E-TRAC sto mi je bila prva opcija da uzmem ali ako je taj aparat toliko bolji kao sto cena kaze ne zalim da se mucim sa jednim kilogramom vise. Da li imas podatak da neko koristi DEEPMAX X5 ili X6 i kakvi su im rezultati? U tabeli koja ide sa uputstvom za koriscenje pise da otkriva novcic od 1,3cm na oko 34cm sa 35cm DD sondom da li je to realno ili jos jedna marketinska varka? Nigde nisam video slicnu tabelu za GPX-5000 pa sam se u pocetku zalepio sa deepmaxa...

Vumi 04.03.2011 02:07

U specifikaciji Deepmax-a X6 stoji da kanister za gorivo od 20l hvata na 3m...ili ce biti jos koji cm vise :). Sve je to mjereno u vazduhu a kada sondu okrenes prema zemlji stices dojam da se zemlja okrenula jer se onda stvari mijenjaju opasno i nnemaju nikakve veze sa mjerenjima u vazduhu :) (ala sastavih ovu recenicu, svaka mi cast :))

banebeograd 04.03.2011 11:43

licno bih se pre odlucio za minelaba,
ali da znas da su to aparati poprilicno komplikovani i traze iskustvo, znanje, strpljenje i dubok dzep korisnika istog...

Dejan 04.03.2011 12:05

Citat:

citat od Vumi (Prilog 50719)
U specifikaciji Deepmax-a X6 stoji da kanister za gorivo od 20l hvata na 3m...ili ce biti jos koji cm vise :). Sve je to mjereno u vazduhu a kada sondu okrenes prema zemlji stices dojam da se zemlja okrenula jer se onda stvari mijenjaju opasno i nnemaju nikakve veze sa mjerenjima u vazduhu :) (ala sastavih ovu recenicu, svaka mi cast :))

Hehehe recenica je prava.;) Zato sam i pokreno ovu temu jer citajuci po forumima, sajtovima i gledajuci klipove sa youtube dovodi me do toga da sumnjam u sve sto vidim i procitam u prvi mah. Pokusavam da skontam sta mi je najbolje da kupim kad vec hocu da dam toliki novac...

Dejan 04.03.2011 12:13

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 50729)
licno bih se pre odlucio za minelaba,
ali da znas da su to aparati poprilicno komplikovani i traze iskustvo, znanje, strpljenje i dubok dzep korisnika istog...

Slazem se sa tobom. Kao sto rekoh necu biti potpuno sam u ovoj prici, planiram da uz burazera koji ima 15to godisnje iskustvo u ovom poslu naucim sto vise je moguce i savladam aparat vremenom. Nisam ni mislio da ako kupim aparat da ce on sam ko na traci poceti da izbacuje rimske novcice.:)
Ovo mi nije jedini posao tako sve sto nadjem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxx

Vumi 04.03.2011 14:36

Dejane, zamolio bih te da ovakve stvari ne pominjes na forumu - hvala unaprijed.

eclipse4 04.03.2011 16:36

karadjordje....a karai_i..... ;)

Dejan 04.03.2011 23:06

Ok, nisam jos upoznat sa svim pravilima...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 14:15 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!