Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Vasi detektori (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=360)

Vumi 08.06.2005 21:11

Vasi detektori
 
Posto vjerujem da mnogi od vas posjeduju detektore za metal, zasto nebi svako napisao ponesto o osobinama istih, dosadasnjim uspjesima, dubinama na kojima se pronalaze predmeti njime i sl.... ???

Pored ovoga postavicu i jednu anketu u kojoj mozete da unesete kojim detektorima trazite...naravno imate mogucnost da izanerete vise detektora odjednom...

rammstein 09.06.2005 01:56

:416: :36_11_1[1 Eeeeeeeeeeee,a sta ja jadan da odgovorim ovde,kada nemam detektor........

Vumi 09.06.2005 02:15

Pa rekao sam da pretpostavljam da njih dosta ima detektor, nisam rekao da ga svi imaju :)....ovaj put ti preskoci anketu... :)

Vumi 10.06.2005 22:27

Sta je jos interesantno u svemu ovome???
Ajde, poneki su ispunili anketu....ali zasto niko nece ni reijeci da napise o detektoru sa kojim radi....kako funkcionise, koje su mu lose a koje dobre strane itd itd... ????

rammstein 11.06.2005 02:55

E pa poslovne tajne se strogo cuvaju.
:36_11_1[1

x_lav 11.06.2005 04:10

Md 3040 Digital Pro Iii
 
Pozdrav svima!!!
Evo da ja prvi progovorim o svom detektoru.Zahvaljuju ci ljubaznoscu vlasnika ovog sajta Milanu(VELIKO HVALA)dosao sam u posed ovog detektora italijanskog proizvodjaca GRIFON.Sama firma Grifon ima dosta modela koji se odlikuju odlicnom cenom i perfomansama(citaj:j eftini a dobri da ne mogu biti bolji).U srednjoj klasi(cena:80 do 130 evra)imaju tri modela za povrsinsko trazenje i jedan model za podvodno-kao i za trazenje po plazama(surf model)3080.Modeli za povrsinsko trazenje su:3030,3040,3050.Mo j model 3040 je digitalna verzija modela 3030,za razliku od njega nesto je slabiji(model 3030 je klasican detektor bez ikakvih pokazivaca osim zvucne indikacije kao i fisher 1266).Model 3040 je fenomenalan detektor odlicne diskriminacije i FANTASTICNOG dometa.Dubinski domet je za nepoverovat.Manji komad olova bez problema registruje na 50 cm a neke stvari kao neku staru tacnu za kafu sam izvadio sa dubine od gotovo 1 metar(tacnije 97cm).Zavrsna obrada mu je odlicna kao i lezanje u ruci,lagan i dobro balansiran detektor.Ima veliku sondu od 26 cm spajder oblika(kopija fisherove sonde od 20 cm po obliku).Cak 8 tonova zvucne diskriminacije kao i digitalni pokazivac meta(ukupno 7 programiranih meta na displeju).Veliki je probirac po pitanju vrste baterije jer mu je sam pokazivac napunjenosti toliko osetljiv da ako je batrija neka kopija-fals-odmah pokazuje poluprazan kapacitet iako je baterija nova(to se meni desilo sa kineskim toshibinim baterijama).Detektor je nabijen snagom tako da je osetljiv extremno tako da je nemoguce raditi sa otvorenom sondom(all metal) kao i na jako prljavim terenima,ali zato iskljucivanjem pojedinih kategorija metala kao i manjim smanjenjem senzibilnosti sam detektor moze da se odlicno balansira i umiri.Pored spoljasnjeg zvucnika ima naravno i izlaz za slusalice,indikator napunjenosti baterije(mogu da se koriste i obicne i nikl-kadijumske)kao i indikator centra same pronadjene mete.Ovaj model ima jos jednu pojedinost(ispod poklopca baterija vidljivi su i istaknuti dva mala trimera-promenjiva kondezatora za podesavanje individualno prema svom ukusu)to nisam dirao jer sam i sam zadovoljan perfomansama i fabrickim podesavanjima.
Sam detektor je jednom recju odlican i prezadovaljan sam sa njime.Jos samo da dodam da je njegova klasicna izvedba model 3030 jaci za nekih 20% po dubinskoj snazi.Inace sa svojim modelom sam vadio male folise na 25cm kao od sale.A opet model 3050 je samo dizajnerski malo usavrsen model 3040 a elektronika je ostala ista kao i perfomanse.

x_lav 12.06.2005 19:00

Grifon
 
Naravno zaboravio sam da spomenem da sama firma Grifon ima i skupe modele PI,RADAR,itd.....

Ganga 26.10.2005 23:00

Exstra sprave za šljakicu
 
Pozdrav svim posetiocima Vumisa i jedno pitanje za sve one koji se razumeju u tehniku.......
Naime sa drugarom se spremam da kupim jednu spravicu koja se zove
Locailezer 3000 Pro Plus Američkog proizvođača, ona košta nešto oko 23000 dolara bez carine, pa se jednostavno interesujem dali je ona toliko moćna kao što na sajtu piše tj. dalise iko sretao sa njom na terenu?
Ako želite da pogledate ovu i ostale "moćne " spravice pođite do www.com u isčekivanju odgovora puno pozdrava za celu ekipu.
Ganga............... ..

Vumi 29.10.2005 16:16

Ispitivanje se nastavlja jer dosta ucesnika se nije izjasnilo o vome :)

pdragan 30.10.2005 01:48

minelab explorer II.ne bi vise nista o njemu posto sam pisao u temi o testiranju detektora a ako treba nema problema:mad: :416: ,


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:30 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!