Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Kako? (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=153)
-   -   Da li otvoriti facebook stranicu naseg foruma (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=9480)

Vumi 11.02.2018 18:50

Da li otvoriti facebook stranicu naseg foruma
 
Sam naslov je i pitanje a od vas ocekujem da i obrazlozite vas odgovor.

KUPAč 11.02.2018 19:10

Ja osobno nemam svoju facebook stranicu pa možda nisam mjerilo stvari (razlozi su malo specifični, da sad ne objašnjavam) ali mislim da bi ovakav forum mogao proširiti krug korisnika pomoću fb probila, odnosno forum bi bio "izreklamiran!".
To bi svakako donijelo veću posjećenost, e sad pitanje je da li je to ono što svi kao članovi želimo, kao i da li to želi vlasnik (administrator) stranice.
Meni novi članovi ne bi smetali ali bi svakako tražilo dodatni rad i trud moderacije jer bi svakako bilo više komentara svih vrsta, boja i namjera.

Pretorijanac 11.02.2018 19:11

Ja sam zagasio svoj Facebook profil pre nekoliko godina. Onog trenutka kada su me moderatori ucenili da budem pod pravim imenom. Jednostavno je suvise otkrivao o meni. Verujem da bi to i ovde bio potencijalni problem. Clanstvo foruma bi bilo suvise izlozeno.

Vumi 11.02.2018 21:26

I ja sam licni facebook profil ugasio odmah nakon par mjeseci i nemam namjeru da ga opet otvaram. E sad, da li bi clanovi foruma bili previse izlozeni necemu to ne znam jer onaj ko ne zeli da ucestvuje u pisanju priloga on i ne mora. Mislim da clanovi foruma ostaju clanovi foruma i nebi imali nikakve veze sa facebook-om. Postavio sam pitanje iz cistog razloga sto su i ostali forumi ovog tipa na facebook-u pa me interesuje da li bi tako nesto uticalo na sam rad foruma. Iskren da budem, clanova sa naseg govornog podrucja je uvijek isti broj i mijenja se mozda za + - 10 onih koji se stalno prijavljuju a ja ih stalno brisem iz razloga sto nikada nista ne napisu na forumu. Cim ih covjek izbrise nakon par dana se javljaju za novu registraciju i opet po starom. Govorim ovo jer znam da se broj clanova (aktivnih) nece znatno mijenjati a na facebooku je nesto drugo jer bi tamo ucestovali mozda i oni koji nemaju veze sa ovim hobijem, cisto iz radoznalosti. E sad, da li bi to donijelo nesto dobro ili lose to bih volio znati. Nemam iskustva sa facebook-om pa bi mozda bilo dobro da se jave oni koji ga imaju i iznesu pro i kontra ovom prijedlogu.

ObeliX 11.02.2018 21:49

Drage moje kolege ,
moje misljenje je da na FB ima ogroma broj grupa koje se bave ovom tematikom i moram da kazem da sam u nekima bio admin u nekima nepozeljan,negdje se traze prava imena negdje ne ali sustina je ista...trgovanje.
mislim da bi to dovelo i do razvodnjavanja kvalitete. znam da je danas lakse na fb otici,svi su tamo ali nisam siguran da li bi ovaj forum bio samo jos jedna grupa ili nesto vise.
ja se licno nesto i ne bojim pravih identiteta jer mislim da su se ovde mnogi upoznali,neki su nas davno "odrukali" (jos u davna vremena dok je SULA harao po forumu :) ).
ja mozda nemam pravo da ista kazem jer sam se malo lijenio u zadnje vrijeme a i obaveze ne daju vise da se cesto hoda po sumama.
ja licno nisam za fb jer ako vecina kolega zeli da ostane incognito i ja se slazem

Mladen 11.02.2018 22:33

ne kvariti ono što je dobro :-)

Danijel 11.02.2018 23:05

Slazem se sa Obelix-om, na FB-u je pravi haos sto se tice grupa sa slicnom tematikom kojima je uglavnom trgovina glavna smernica. Ja sam ZA ukoliko bi se napravila grupa zatvorenog tipa.

ObeliX 11.02.2018 23:20

i onda bi se svi mi morali "pokazati" (iako se mozda i poznajemo) ili napraviti nove fb profile da ostanemo isti :)

Tutankhaton 12.02.2018 01:19

Moj odgovor je NE, jer to ne bi bilo dobro za mene, više ne bih mogao biti član foruma ako otkrijemo identitete

Enigma 12.02.2018 03:01

"FB" u ogromnoj mjeri okuplja papke i prodavače magle, a mi takve metemo u startu. Mislim da nisu vrijedni naših metli. Na žalost svijetom dominiraju takvi jadnici i sigurno ništa dobrog ne mogu donijeti, niti pridonijeti boljitku ovog foruma. Mislim da ne pripadamo tamo, a vi odlučite prema svojem viđenju stvari. U svakom slučaju ja sam protiv i sav se nakostrušim na samu pomisao da na bilo koji način postanem dio toga. :36_11_1[1


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:53 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!