Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Tesoro tejon - Goldmaxx (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3716)

Vumi 27.02.2009 22:13

Perune, neko te slagao. I u evropi, bar ovdje u austriji, nije zabranjeno peci prascie a ni domacu rakiju. Problem je ako je zelis prodati - to ne smijes. Za licne potrebe smijes "peci" rakiju :)

Vumi 27.02.2009 22:14

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 33138)
nemoj da gubite vreme na vazdusne testove jer to nikome nekoristi
a i da vas mucenica ne ceka previse:)
na tejon stavite vecu sondu jedino tako ce moci da parira xp sa standardnom 22cm.
i obrati paznju na stelovanje aparata da ne dobijes ne adekvatne rezultate.

To onda opet nece biti pravi test, posto su sonde nejednake. Treba probati sa standardnim sondama (tu je XP sigurno jaci) pa onda probati i sa vecim sondama, ali naravno slicnih dimenzija.

tragac 27.02.2009 22:51

XP+mucenica
 
Prvo cu o mojoj mucenici.Dakle ovako:Kupio sam 250 kg prvoklasne viljamovke i to platio 55 din po kilogramu.sve u svemu 180 evropljana bez transporta od Neradina(sremci znaju gde je) do mene.Sve to izmuljao i bez ikakvih dodataka (secer=0)i agenasa ostavio da prevri.Danas kada sam sve premerio dobio sam tacno 14 litara prepecenice sa 63% alkohola.Ne znam koliko cu dobiti rakije za pice ali bice javljeno.Ovo sada posto je ostavljeno u staklenu ambalazu od 2lit ide na razredjivanje destilovanom vodom i kao sto rekoh od 19-22grada.Ja je pravim u razlicitoj jacini upravo zbog dragih mi prijatelja.Licno ja najvise volim kada je na 19-20gradi na -18 C stepeni.
Iskljucivo pre rucka moja lepsa polovina i ja popijemo po 1 casicu (0,3-0,5)Ziveli!:00000441 ::26:
Sto se tice testova ,Bane ne brini,kod mene ide sve po redu,slatko i voda(sve bakterije se skupe na slatko i jedu li jedu)onda dolazi kafa ( sad bakterije nista ne vide u stomaku ) e sada preko te mesavine dolazi mucenica (sve ih sprzi )i to je to.
:26:E sada ukljucujemo detektore i bez obzira na razlicite sonde mi cemo da testiramo i da :36_13_13[samo mi recite Vi koji ste iskusniji koje vrednosti da postavimo na nase masine.
Bane skrenuo si mi paznju na stelovanje.Reci sta da uradimo da dobijemo adekvatne rezultate.Svaka pomoc sa strane je dobrodosla...:1967:: 36_19_3[1
Enigma,ako slucajno zalutas do nas za tebe specijalo bice ulovljena na 23 grada

laki 27.02.2009 23:16

Citat:

citat od Vumi (Prilog 33149)
To onda opet nece biti pravi test, posto su sonde nejednake. Treba probati sa standardnim sondama (tu je XP sigurno jaci) pa onda probati i sa vecim sondama, ali naravno slicnih dimenzija.

tu ce sigurno xp imati vrlo malu prednost...ali postoje i druge osobine koje su bitne ...stabilnost, diskriminacija itd...

3900d 27.02.2009 23:59

U nedelju ako sve bude kako treba bice obavljn preliminarni test tj. u vazduhu. Slazem se da to nije merodavno ali ce se ipak dobiti neke informacije. Posle toga pravac teren pa da vidimo kako se aparati ponasaju. Slazem se da je dubina nesto sto se gleda kao prvo ali i stabilnost ,diskiminacija, lakoca rada su stavri na koje treba obratiti paznju posto su vrlo bitne u ovom hobiju.

I.Dzon 28.02.2009 00:20

XP ce potuci Tesora u vazduhu.Na terenu vi napisite.Ako tako pecete rakiju pa bolje kupite alkohol 98% razblazite sa destilovanom vodom,dodajte aromu voca koju zelite i bez muke dobijete ono sto zelite.

Enigma 28.02.2009 02:11

Ova konstatacija je isto što je i falš denar. :totlach: :26:

tragac 28.02.2009 02:24

to je to
 
Za svoju g****u i drage osobe nista mi nije tesko a ponajmanje da iscedim mucenicu iz mog kazanceta od 25 lit. jer kako su se spremili da nam ga zavuku ovo ce ostati jedine prirodne stvari u kojima treba uzivati.:26:

I.Dzon 01.03.2009 14:14

Enigma druze upravo licno za mene je fals razblazivanje sa destilovanovom vodom.Tragac bez ljutnje, svako ima svoj nacin pecenja rakije.Ja pecem rakiju dva puta.Prvi put ostavljam od 10 do 12 gradi.Drugi put vrsim prepek te rakije od 10-12 gradi koju kupam,jer metil al. i ostale stetne materije ostaju u kupki.Ostavljam ljutu rakiju na 19 gradi jer je najpitkija,sta to znaci?To znaci kada se skupi drustvo moze mnogo da se popije jer rakija klizi niz dusu.Kako izracunati da bude 19 gradi kada se ohladi i sazri?Uvek se ostavlja jaca u momentu prepeka a to zavisi koliko je topla .Npr. ako je topla 2,5 stepena to je jedan grad sto znaci da u tom momentu treba ostaviti rakiju na 20 gradi, 50 stepeni,jer kada se ohladi i dodje u normalu ona ce imati 19 gradi.Pekao sam rakiju od sljiva,uzgajam ih,krusaka i jabuka.Evo Eclipse je probao moju rakiju pa moze reci da li je fals.

tragac 01.03.2009 14:34

VAZDUSNI TEST
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Dakle ovako,3900d dosao kod mene i posto nismo hteli da pravimo greske preskocili smo mucenicu.Rezultati na listi su radjeni tako da je isti ispitivac mahao ispred sonde da ne bi bilo gresaka (dve ruke uvek razlicito rade)a citali smo obojica.Bane rece da ce XP sa redovnom sondom imati bolje rezultate nego Tesoro sa velikom? Verovao Bane ti to ili ne Tesoro je potukao XP(na moju veliku zalost)I TO SA REDOVNOM SONDOM.Ja sam prvo postavio skalu senzitivnosti na 13h kao sto cete videti na fotkama koje je odradio 3900d a odmah zatim sam podigao senzitivitet na granicu crvenog polja .Mogao sam podizati jos jer se pucketanje nije javljalo.Rezultate smo upisali u tabelu i evo kako ona izgleda:

P.S.
Cekam fotke da mi posalje 3900d pa cete videti na njima kako su namestena oba detektora prilikom testa.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 15:15 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!