Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Još jedan test večine detektora (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6586)

Delfonz66 30.04.2012 13:56

Još jedan test večine detektora
 
Neznam,dali je ovaj test več bio na ovom forumi ....ali mi je interesantan :)


http://www.metalldetektortest.eu/xp.html

Desert Walker 30.04.2012 14:13

Ispade da je Lobo najskuplji i najlosiji...mozda sam nesto previdio ali tako se cini. Puno bolji dodje Vaquero za puno manje para :)

laki 30.04.2012 14:33

dobar deo ovih detektora sam probao i po meni je ovo ok...

Vumi 30.04.2012 15:24

Koliko ja primjetih, najbolji od svih je Goldenmask :). Sto se tice Loba, ja sam ga koristio i znam sa koje dubine sam vadio srednjovjekovne novcice promjera 1cm i tezine ispod ili oko 1g. Da se sa njim ne moze naci prsten sirine 2cm na 10cm dubine, to je vec glupost, posebno sa velikom sondom.

Vumi 30.04.2012 15:28

Ako sam dobro primjetio, Goldenmask detektore pravi ovaj isti tip koji doticnom testeru daje razlicite modele na testiranje...vi sada razmislite malo o cemu se radi :)

Vumi 30.04.2012 15:34

Ispravka, ne pravi ih on vec je generalni zastupnik tj uvoznik za Njemacku :)

Alexx 30.04.2012 16:48

Evo mi danas malo setali, pocrveneli kao rakovi na njivama sa rimskim nalazima, i onda otisli u hlad, posto sam ja poneo bakarne limove secene na razlicite velicine, da vidimo kako rade detektori. Ukopao sam limove na razlicite dubine i onda smo probali deusa, golden mask 3 itd. Ne zelim da pricam o tome kako je test prosao, jer ce biti te ovo te ono, svako neka proba isto pa ce videti. To bar nije tesko.

laki 30.04.2012 17:02

ja sam imao veoma lose iskustvo sa bugarskim aparatima i bio sam skeptik kad mi ih neko pomene, ali sam skoro imao priliku da probam golden mask 4 sa vecom sondom i bio sam prijatno iznenadjen...bugari su konacno napravili detektor... detektor veoma podseca na rad tesorovih aparata...

avgvst 30.04.2012 18:01

Pa kolega aleks, ako ste već napravili taj test onda kaži rezultate testa, nemoj da ti je teško. Ima kolega na forumu koji ne mogu ni da pretpostave kakvi su rezultati testa. Ako ne misliš da postaviš i objaviš rezultate testa onda ne vidim svrhu tvoga prethodnog posta. :bier:

Alexx 30.04.2012 18:38

Prethodni post je bio samo odgovor na Vumijev smesak kada su u pitanju G.... M..k detektori, da ne pisem puno ime, jer neznam da li je dozvoljeno ovde pominjati tako nesto. Neka Frci napise, njegov je Deus. Necu da ispadne da ja pisem lose o Deusu.

Frci 30.04.2012 18:58

Priznajem pocepao mi Diplomu probali smo sva moguca stelovanja cak predloge stelovanja od Kratkog , za plice sam bolji ili isti za dubinu sam 00000 u cemu sam bolji bolje odredjujem vredne od nevrednih stvari na plitko.:pray::pray:: pray::00000960:
Pozzzzzzzz

Alexx 30.04.2012 19:01

Menja deusa za raslje, zainteresovani neka se jave na pp :19:

avgvst 30.04.2012 19:03

Čekaj sad ništa ne razumem.
Ispada da je taj gold (bug) bolji od Deusa. Jel moguće il se šalite?

Alexx 30.04.2012 19:05

Ali, svi se klanjamo ispred Gmaxx II vlasnistvo Crnog, njega smo izbacili iz takmicenja. Razbija nas covek na svim poljima, pa i kada je sreca i sr...e u pitanju. Ne kaze se dzabe, rodi me majko srecnog pa me u koprive baci.

Desert Walker 30.04.2012 19:33

bolje se roditi bez ku..a nego bez srece. ako imas srece narasce ti novi :D

Vumi 30.04.2012 20:05

Citat:

citat od Alexx (Prilog 65109)
Prethodni post je bio samo odgovor na Vumijev smesak kada su u pitanju G.... M..k detektori, da ne pisem puno ime, jer neznam da li je dozvoljeno ovde pominjati tako nesto.

Zasto nebi smio pominjati to ime, smijes slobodno. Sto se tice same dubine kod Deusa, nisam siguran da je neko tvrdio kako je on najdublji detektor, cak sam i sam napisao da nije mogao u dubini prici Gmaxx II na veliki predmet (ok, to je bio moj prvi rad sa deusom i koristio sam fabricke programe). Ja mislim da Deus ima drugih prednosti, jer nije sve u dubini, ima necega i u drugim stvarima :).
Ja bih volio vidjeti Golden Maska direktno na terenu i uporediti ga na razne mete tj nadjene signale i onda vidjeti koje osobine ima on a koje ima drugi detektor. Kako rekoh, nije dubina sve. Nije pomenuto ni to koje su sonde bile na ta dva detektora pa ako nije tesko da i to znamo.

laki 30.04.2012 21:46

pa reko ja, bugari napravili detektor a vi, deus pa deus pa deus...:sterb097:
ali salu na stranu, i deus je dobar detektor ali na svoj nacin, svidja mi se, ali mislim da su napravili premalu i preveliku sondu za njega. treba mu neka do 30cm ili jos bolje 25x30cm...

Desert Walker 30.04.2012 22:03

e to je mene bunilo kad sam gledao Deusa...mala sonda plitka,dobra za zahebane terene i vuko****je a velika ko volan od FAP-a. nema izmedju nista.
pitao je mogu li kupiti sa nekom xxx cm sondom vele NEMA TO PRIJATELJU. e to im ja falinka i omaska vala

Cule68 30.04.2012 22:10

bravo LAKI ovo si dobro rekao premala sonda i prevelika sonda za deusa neznam u cemu je poenta ovih sondi..mala je bas mala za neko ozbiljno traganje,a velika je bas velika i treba idealan teren da bih sa njom mogao raditi..inace ja imam i jednu i drugu i vise forsiram veliku ali malo je terena za nju,a sa malom kad izadjem na teren cini mi se kao da sam izasao da se zahebavom...

Nigrianvs 30.04.2012 22:11

Deus nije nista narocito. Ali...........ko zna da ga nasteluje prefektno videce da je bar 3X dublji od fabrickih programa. Inace stelovanje savko mora pronaci za sebe el je to mukotrpan i heben posao doterati sve preformanse

Enigma 30.04.2012 22:13

Bugari su čudo, rade ljepše aureuse, denare i argenteuse od onih rimskih. :26:

Desert Walker 30.04.2012 22:22

kad sam na onomad kupovao MD dobijao sam razne savjete. Niposto ne uzimati White's,treba sat vremena da se nasteluje,Tesoro isto,oprez sa Disc-om,tesko za stelovanje,nikako nove Fisher aparate jer su nenormalno komplikovani,samo aparat tipa "ukljuci i vozi"....jesam li nesto propustio ili prespavao? znam da nisam. vise provodim na Forumu vremena nego sa vlastitom zenom :) .Deus je kako vidim najkomplikovaniji MD kojeg je covjek ikad sastavio. dobar ali plitak dok ga ne nastelujes a trebas da se user*s dok to napravis kako treba i nadjes mu "zicu". sad vise niko ne zeli da "upali i vozi". sad svi vole komplikovano a nekad se kleli u jednostavnost :)

Alexx 30.04.2012 22:40

Vumi, brate, necemo reci da je golden mask 3 brzi od deusa, ni da ce pre naci dobar nalaz pored gvozdja. To su upravo te prednosti koje deus cine najboljim detektorom danasnjice, naravno, pored svih onih stelovanja pomocu kojih ga mozes prilagoditi svakom terenu. Jedino oko cega se svi ovde slazemo je to da mu dubina nije bas najjaca strana, a mislim da je krivac tome konstruktor, jer kao sto svi ovde kazu, napravili su jednu sondu kao igracku i drugu kao volan od fapa, mislim da bi sa sondom od nekih 27 cm bio sigurno i dosta dublji, i da bi onda bio vrh u svemu. Sonda kod golden maska je 27 cm. I na realnom terenu se pokazao kao plici, jer smo proveravali signale. Imali smo jedan nalaz od gvozdja na blizu pola metara, pronasao ga je golden mask, a deus jedva da ga je video.

Enigma 30.04.2012 22:46

Garrett mi je uvijek u autu (deformacija :7_2_126[1). Kada idem u berbu gljiva usput mlataram s garetom, a kada izlazim na pretraženi teren šetam DFX. Na novi tern nosim jedan i drugi. Dobro je imati nekoliko aparata i lovačkih puški, barem pet različitih. :) :26:

Alexx 30.04.2012 22:48

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 65117)
bolje se roditi bez ku..a nego bez srece. ako imas srece narasce ti novi :D

Svaka ti cast za ovu. Tacno sto posto.

Cule68 30.04.2012 23:11

tako je sa jednom 27-com za Deusa,mislim da bi tek tada Deus bio Deus..al opet konstruktor je imao racunicu u svemu ovome sto se sondi tice.. kad se budu rasprodale velike i male sonde, uzme se neka kinta, tek tada ce proizvodjac izbaciti i savrsenu sondu 27-cu.jer da su je nekim slucajem odmah izbacili napocetku, ko bi kupio malu i veliku sondu....

avgvst 30.04.2012 23:16

Ja bi da dodam....

NEMERE TO BEZ KABLA BRAĆO !!!!!!!

laki 01.05.2012 07:56

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 65132)
kad sam na onomad kupovao MD dobijao sam razne savjete. Niposto ne uzimati White's,treba sat vremena da se nasteluje,Tesoro isto,oprez sa Disc-om,tesko za stelovanje,nikako nove Fisher aparate jer su nenormalno komplikovani,samo aparat tipa "ukljuci i vozi"....jesam li nesto propustio ili prespavao? znam da nisam. vise provodim na Forumu vremena nego sa vlastitom zenom :) .Deus je kako vidim najkomplikovaniji MD kojeg je covjek ikad sastavio. dobar ali plitak dok ga ne nastelujes a trebas da se user*s dok to napravis kako treba i nadjes mu "zicu". sad vise niko ne zeli da "upali i vozi". sad svi vole komplikovano a nekad se kleli u jednostavnost :)

auuuu, kakve dezinformacije su ti plasirali... ipak si trazio savete od pogresne ljude ;)

Desert Walker 01.05.2012 08:06

ja sam citao samo ono sto pise na Forumu. ispravi me kolega Laki ako ne govorim pravo. rezultati testiranja,prepucava nja razlicitih ljubitelja razlicitih masina. ne kazem da sam ja na nesto nasjeo,ja sam itekako zadovoljan svojim detektorom . ovdje pricam o Deusu. ako ne znas nastelovati nista od njega. a stelovanja ko za Space Shuttle kako vidim. koliko vidim iz prilozenog Gmaxx II redovno dobro prolazi tako da nemam sta da se zalim. i kod mene lijepo radi.naravni treba imati srece kao sto vec rekosmo :) .
pricamo o Deusu i stelovanju,ne o Gmaxx-u i stelovanju. tu nema puno sta da se mozga :)

laki 01.05.2012 08:29

ma da, pisalo se je sve i svasta, i ovde i na drugim forumima. ja sam pristalica toga da ne treba pisati ili kritikovati dok se licno ne uveris ili probas...
svi smo malo ili vise naklonjeni svojim "masinama" nekad realno a nekad i ne...
u sustini svi detektori su jednostavni za koriscenje samo treba poznavati osnovne pojmove . tako da i svaki digitalni detektor mozes da nastelujes i "vozis'...mozga se samo u pocetku a posle vidis da su mnoge opcije beskorisne, samo te stelovanje istih usporava u trazenju...

Vumi 01.05.2012 08:32

Citat:

citat od Nigrianvs (Prilog 65129)
Deus nije nista narocito. Ali...........ko zna da ga nasteluje prefektno videce da je bar 3X dublji od fabrickih programa. Inace stelovanje savko mora pronaci za sebe el je to mukotrpan i heben posao doterati sve preformanse

Izgleda da si ga ti bas mucenicki savladao :)

banebeograd 01.05.2012 08:37

secam se da je jedan pametan covek izrekao konstataciju doduse vezano za nesto drugo /borilacki sportovi/,
ali sto se moze i kod detektora primeniti kao pravilo, rekao je ...

"da postoji najbolji , onih drugih ne bi bilo"

Delfonz66 01.05.2012 11:40

Ja mislim,da ima svaki detektor dobrih i slabih strana....DEOS mislim,da bi stvarno trebao da ima još izbora sondi,to kažu in francuzi na svojima foruvi-ma. Ali mislim,da če i to napravit.
Jedan moj prijatelj kaže....."ni najbolji detektor ne nalazi ništa ...ako je kod kuče"

Tako da je svaki detektor je dobar,koliko je dobar onaj koji ga upotrebljava.Neki volimo štelovanje in puno programa in funkcija u detektoru....neki drugi više vole "upali i traži".
Ja sam više onaj prvi in meni je i to malo izazov.....

Desert Walker 01.05.2012 12:45

pa nije lose da detektor ima opcija pa da se prilagodjava terenima i uslovima ali ne previse pa da gubimo volju za trazenje.
ne znam kako je kod Deusa ali bilo je price da je Spectra odlican md ali prekomplikovan i da tu gubi mnogo.
nekad je manje zapravo vise. mislim da svako ko zna oko kompjutera moze i da se bez problema bavi Deusom i njegovim programima. ali meni se ne da toliko podesavati,ja sam za intenzivno traganje i kretanje.
bojim se da i detektori ne skrenu u pogresnom pravcu,da ih proizvodjaci izgubiti nit,,,bas kao i sa mobitelima. ne znas vise za sta sluzi? vise je igracka nego telefon

Alexx 01.05.2012 20:28

Deus stvarno izgleda komplikovano za stelovanje, ali vremenom toliko naucis da je to kao kucanje poruka na mobilnom, prosto i brzo. Mada, u sustini, nastelujes par stvarcica na terenu na kome si, nekih specificnih za taj teren, a i ne moras, jer jednom nastelovan moze da ostane va vjek i vjekova, i da samo cepas. Meni licno izgleda prostije nego ovi sa dugmicima.

kratki 01.05.2012 21:11

Deus je skroz jednotavan za stelovanje, jedino sto ti treba vremena da isprobas kako sva ta stelovanja reaguju na odredjenim terenima.
Ja sam memorisao 4 programa i na terenu eventualno napravim jos neke male promene.

Cule68 02.05.2012 11:09

jos jedan test vecine
 
nije mi bas najasnije,neznam u cemu je problem oko stelovanja deusa..imam ga vec neko duze vreme i sve sto mogu da kazem je da je on bas jednostavan da prostiji nemoze biti..svo stelovanje Deusa je u par stvari, i najbitnije od toga je...reakcija expert(silenc)-grund,sens i disk(kao i kod svakog drugog aparata),i sve ovo opet i u najvecoj meri zavisi od samog zemljista na kojem radite..sve sto je reakcija manja(0-1)silenc(1-2)aparat je dublji ali sporiji sto znaci mora se sporije raditi,a sve sto je reakcija veca(2-3)silenc(1-3)aparat je plici ali dosta brzi.opet kazem sve zavisi od minelirizacije zemljista..grund je bitan razlika mora biti od 2-5,sens od 90 do 97 gde se moze..inace radim u Gold max modu 18kh,disk je uvek 5..eto to bi bilo to znaci nema nikakve matematike,dovoljno je samo malo se upoznati sa aparatom...

Darko 02.05.2012 11:35

Cule oprosti na pitanju,
...je li bilo Gold max-a sa tim modom, +koliki ti je najsitniji predmet sa tom freq?

Cule68 02.05.2012 12:08

nisam razumeo prvo pitanje, a za drugo mogu da ti kazem da sam nalazio turcine na desetak cm, u promeru oko 2mm,mogu ti postaviti slike tih srebrni novcica ako mi neverujes a isto tako,na 30cm u istoj frekvenciji 18kh,nalazio sam krupniju rimsku bronzu...

IVLIANVS 02.05.2012 12:15

Citat:

citat od Desert Walker (Prilog 65132)
kad sam na onomad kupovao MD dobijao sam razne savjete. Niposto ne uzimati White's,treba sat vremena da se nasteluje,Tesoro isto,oprez sa Disc-om,tesko za stelovanje,nikako nove Fisher aparate jer su nenormalno komplikovani,samo aparat tipa "ukljuci i vozi"....jesam li nesto propustio ili prespavao? znam da nisam. vise provodim na Forumu vremena nego sa vlastitom zenom :) .Deus je kako vidim najkomplikovaniji MD kojeg je covjek ikad sastavio. dobar ali plitak dok ga ne nastelujes a trebas da se user*s dok to napravis kako treba i nadjes mu "zicu". sad vise niko ne zeli da "upali i vozi". sad svi vole komplikovano a nekad se kleli u jednostavnost :)

upravo sam hteo da napisem tekst slican tvom,pa videh da si to vec napisao....svi su se kleli u 'ukjuci u vozi'...a sad presli na steluj i vozi :)
inace stelovanje zavisi od ljudske inteligencije
nego ce ga nastelovati za 30 sec a neko nece ni za celi zivot.
secam se vremena kad su kod nas nekim tragacima naplacivali 100 dm samo da im pokazu kako se upali White`s Spectrum :)
za 'stelovanje' je dovoljan IQ 85 i znanje engleskog isto kao za rukovanje mobilnim telefonom
ako to ne zadovoljavate kupite aparat koji ima 2 dugmeta i kraj price


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:56 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!