Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Vasi detektori (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=360)

Vumi 08.06.2005 20:11

Vasi detektori
 
Posto vjerujem da mnogi od vas posjeduju detektore za metal, zasto nebi svako napisao ponesto o osobinama istih, dosadasnjim uspjesima, dubinama na kojima se pronalaze predmeti njime i sl.... ???

Pored ovoga postavicu i jednu anketu u kojoj mozete da unesete kojim detektorima trazite...naravno imate mogucnost da izanerete vise detektora odjednom...

rammstein 09.06.2005 00:56

:416: :36_11_1[1 Eeeeeeeeeeee,a sta ja jadan da odgovorim ovde,kada nemam detektor........

Vumi 09.06.2005 01:15

Pa rekao sam da pretpostavljam da njih dosta ima detektor, nisam rekao da ga svi imaju :)....ovaj put ti preskoci anketu... :)

Vumi 10.06.2005 21:27

Sta je jos interesantno u svemu ovome???
Ajde, poneki su ispunili anketu....ali zasto niko nece ni reijeci da napise o detektoru sa kojim radi....kako funkcionise, koje su mu lose a koje dobre strane itd itd... ????

rammstein 11.06.2005 01:55

E pa poslovne tajne se strogo cuvaju.
:36_11_1[1

x_lav 11.06.2005 03:10

Md 3040 Digital Pro Iii
 
Pozdrav svima!!!
Evo da ja prvi progovorim o svom detektoru.Zahvaljuju ci ljubaznoscu vlasnika ovog sajta Milanu(VELIKO HVALA)dosao sam u posed ovog detektora italijanskog proizvodjaca GRIFON.Sama firma Grifon ima dosta modela koji se odlikuju odlicnom cenom i perfomansama(citaj:j eftini a dobri da ne mogu biti bolji).U srednjoj klasi(cena:80 do 130 evra)imaju tri modela za povrsinsko trazenje i jedan model za podvodno-kao i za trazenje po plazama(surf model)3080.Modeli za povrsinsko trazenje su:3030,3040,3050.Mo j model 3040 je digitalna verzija modela 3030,za razliku od njega nesto je slabiji(model 3030 je klasican detektor bez ikakvih pokazivaca osim zvucne indikacije kao i fisher 1266).Model 3040 je fenomenalan detektor odlicne diskriminacije i FANTASTICNOG dometa.Dubinski domet je za nepoverovat.Manji komad olova bez problema registruje na 50 cm a neke stvari kao neku staru tacnu za kafu sam izvadio sa dubine od gotovo 1 metar(tacnije 97cm).Zavrsna obrada mu je odlicna kao i lezanje u ruci,lagan i dobro balansiran detektor.Ima veliku sondu od 26 cm spajder oblika(kopija fisherove sonde od 20 cm po obliku).Cak 8 tonova zvucne diskriminacije kao i digitalni pokazivac meta(ukupno 7 programiranih meta na displeju).Veliki je probirac po pitanju vrste baterije jer mu je sam pokazivac napunjenosti toliko osetljiv da ako je batrija neka kopija-fals-odmah pokazuje poluprazan kapacitet iako je baterija nova(to se meni desilo sa kineskim toshibinim baterijama).Detektor je nabijen snagom tako da je osetljiv extremno tako da je nemoguce raditi sa otvorenom sondom(all metal) kao i na jako prljavim terenima,ali zato iskljucivanjem pojedinih kategorija metala kao i manjim smanjenjem senzibilnosti sam detektor moze da se odlicno balansira i umiri.Pored spoljasnjeg zvucnika ima naravno i izlaz za slusalice,indikator napunjenosti baterije(mogu da se koriste i obicne i nikl-kadijumske)kao i indikator centra same pronadjene mete.Ovaj model ima jos jednu pojedinost(ispod poklopca baterija vidljivi su i istaknuti dva mala trimera-promenjiva kondezatora za podesavanje individualno prema svom ukusu)to nisam dirao jer sam i sam zadovoljan perfomansama i fabrickim podesavanjima.
Sam detektor je jednom recju odlican i prezadovaljan sam sa njime.Jos samo da dodam da je njegova klasicna izvedba model 3030 jaci za nekih 20% po dubinskoj snazi.Inace sa svojim modelom sam vadio male folise na 25cm kao od sale.A opet model 3050 je samo dizajnerski malo usavrsen model 3040 a elektronika je ostala ista kao i perfomanse.

x_lav 12.06.2005 18:00

Grifon
 
Naravno zaboravio sam da spomenem da sama firma Grifon ima i skupe modele PI,RADAR,itd.....

Ganga 26.10.2005 22:00

Exstra sprave za šljakicu
 
Pozdrav svim posetiocima Vumisa i jedno pitanje za sve one koji se razumeju u tehniku.......
Naime sa drugarom se spremam da kupim jednu spravicu koja se zove
Locailezer 3000 Pro Plus Američkog proizvođača, ona košta nešto oko 23000 dolara bez carine, pa se jednostavno interesujem dali je ona toliko moćna kao što na sajtu piše tj. dalise iko sretao sa njom na terenu?
Ako želite da pogledate ovu i ostale "moćne " spravice pođite do www.com u isčekivanju odgovora puno pozdrava za celu ekipu.
Ganga............... ..

Vumi 29.10.2005 15:16

Ispitivanje se nastavlja jer dosta ucesnika se nije izjasnilo o vome :)

pdragan 30.10.2005 00:48

minelab explorer II.ne bi vise nista o njemu posto sam pisao u temi o testiranju detektora a ako treba nema problema:mad: :416: ,

laki 24.11.2005 23:32

Citat:

citat od Vumi
Posto vjerujem da mnogi od vas posjeduju detektore za metal, zasto nebi svako napisao ponesto o osobinama istih, dosadasnjim uspjesima, dubinama na kojima se pronalaze predmeti njime i sl.... ???

Pored ovoga postavicu i jednu anketu u kojoj mozete da unesete kojim detektorima trazite...naravno imate mogucnost da izanerete vise detektora odjednom...

Pozdrav svima, slucajno sam naleteo na ovaj sajt i bas mi se svidja ovo caskanje na ove teme . Vec duze vreme se bavim ovim hobijem , promenio sam nekoliko detektora a sad vec duze vreme koristim minelab advantag . Nedavno sam dobio iz Amerike sondu od 14" excelerator i nije me odusevila. Ima li neko iskustva sa istom i kakva?

Vumi 25.11.2005 01:33

Budi pozdravljen u ime svih sa foruma...Posjedujem takodje Advantage ali nisam koristio nikada Excelerator sondu. Kupio sam extra 15' Coiltek ali nije posluzila svrsi (cak mislim da mi je pokvarila detektor). Inace znam da se te sonde dosta prodavaju i neko je zadovoljan a neko opet nije (kao ni ti). Ipak mislim da je najbolje ostati pri originalnim sondama.

laki 25.11.2005 08:29

Imamo isto misljenje po tom pitanju.Kakvo je tvoje misljene o Tesoro metal detektorima? Mom prijatelju je pre neki dan stigao jedan Tesoro , napisacemo nesto posle prvog vatrenog krstenja. Pozdrav!

Vumi 25.11.2005 11:51

Nisam imao prilike da radim sa njima ali sam citao dosta o njima. Svi kazu da tesorovi detektori imaju jako dobar i precizan disc i da su jednostavni za rukovanje. Sacekacemo vase vatreno krstenje :) i odmah cemo znati vise.

laki 27.11.2005 23:37

Evo mene ,najzad smo probali TESORO . U pitanju je model Cibola ,mene licno podseca(njegov rad ) na moj prvi detektor Fiser 1266 ,drugi je bio Spektrum XLT ,sledeci Fiser CZ 5 ,a sad Advantaz . Ono sto mi se svidja kod TESORA je to da je veoma lak ,jednostavan za rukovanje, tih pri radu (mada vise volim da se malo cuje rad detektora ) kao da je iskljucen. Svidja mi se i njegova reakcija na foliju, skoro je i ne primecuje.A ono sto mi se ne svidja, zasto me i podseca na 1266 je to da potkovice lepo kuca, a i malo je plici. To je bilo onako na kratko. POZDRAV!

Vumi 28.11.2005 21:39

Potkovicu ce ti lijepo "kucati" i Advantage, zavisi sve kako si podesio DISC i na kojoj dubini se nalazi ista ;).

laki 28.11.2005 22:56

Kada je potkovica u pitanju ne bi menjao Advantag za Fishera 1266 ,pa i CZ 5 .Inace DISC mi je odprilike uvek na 1/3 kruga . Tacno je da nekad registruje veci komad gvozdja ali ne kao Fisher .

Vumi 28.11.2005 23:19

Ja posjedujem fisherov CZ 7 i na njemu ne postoji Disc koji se moze regulisati. On posjeduje NOTCH filter koji ili prihvata ili ne prihvata neke metale. Inace ako sa njim trazim u sumi koja nije zagadjena onda trazim skoro uvijek bez disca a kada pronadjem neki predmet onda ga ukljucim da bih provjerio o cemu se radi. Ako je npr.doticna suma bogata predmetima onda se ne isplati traziti u rezimu ALL metal jr je dosadno pritiskati tastaturu da bi se prebacio u Disc modus. U slucaju da je suma bogata zeljeznim predmetima onda iskljucujem zeljezo kompletno, cisto da mi tonovi koje daje zeljezo ne izazovu glavobolju :). Inace CZ je 3 tonski ali se mora reci da npr signal za zeljezo ima dosta podvarijanti, sto opet zavisi od velicine, sastava i same dubine na kojoj se predmet nalazi. Sto se tice advantage-a on posjeduje stvarno dobar diskriminator i u mogucnosti je da iskljuci zeljezo, bitno koje je velicine. Ali ponekad se isplati iskopati i veci zeljezni predmet ili signal koji pokazuje da se radi o zeljezu a nalazi se na vecoj dubini (ovo se moze otkriti samo kopanjem :) )

laki 28.11.2005 23:31

Slazem se da ponekad treba iskopati i poneki gvozdeni predmet ,narocito kad su planinski tereni u pitanju. Vise puta sam tamo nalazio gvozdene alatke.Sa kojim aparatom trenutno radis?

frabrne 28.11.2005 23:41

pitanje za smana
 
vidim da si izmedju ostalih imao i spectrum xlt pa me zanima kakva su tvoja iskustva s njime, i usput s njime sam dobio o veliki disc (blue max maxima 1500 15" ) i osim sta poslije rada s njom boljela ruka (pa sam cak razmisljao o ugradnji kotacica na nju - plasticnih naravno) nemam nekih pozitivnih iskustava s njom u svakom slucaju nista nisam nasao vise nego i sa originalnim discom.

Vumi 29.11.2005 00:03

Citat:

citat od sman
Sa kojim aparatom trenutno radis?

Ovdje u Austriji radim sa XP Goldmax-om a kada sam u rodnom kraju onda koristim minelabov advantage i fisherov CZ 7 (po sumama).

Vumi 29.11.2005 00:06

@Frabrne
Veca sonda ti je dobra za vece predmete koji se nalaze na vecim dubinama kao i za trazenje porodicnih ostava ;). Za normalno koristenje detektora za mene je najbolja sonda do 20cm precnika, nije bitno o kojoj vrsti sonde se radi.

frabrne 29.11.2005 00:14

sad znam, ali prilikom kupnje nisam mogao birati jer ga je tip prodavao jedino u kompletu . mada kada budem totalno na ti sa detektorom probat cu je jos malo testirati na poznatim predmetima.

Vumi 29.11.2005 00:17

Ne znam koliko je teska ta whitesova sonda ali ja imam takodje jednu od 15' (za minelaba) i mogu ti reci da sam je samo jednom koristio i nisam bio zadovoljan njome

frabrne 29.11.2005 00:26

vidim da si trenutno online pa me zanima js jedna glupost vezana uz trazenje, naime na nekoliko mjesta sam dobio jak cisti signal i VDI broj koji pokazuje da je u pitanju nonferometal a prilikom prebacivanja na pokazivanje dubine pokazuje mi 10" (ponekad i vise) ali kopanjem nisam pronasao nista vec mi u toj rupi ponavlja opet isti rezultat. probao sam resetirati detektor i opet isto (isti rezultat i nakon nekoliko dana) ovo ti navodim zato da vidis da sam probao vise puta tako da iskljucim trenutnu mogucu pogresku detektora.

pdragan 29.11.2005 00:37

I verovatno ti je VDI + 95.MINERALI.

Vumi 29.11.2005 11:35

Citat:

citat od frabrne
dubine pokazuje mi 10" (ponekad i vise) ali kopanjem nisam pronasao nista vec mi u toj rupi ponavlja opet isti rezultat

Pokazivac dubine na detektoru je relativna stvar i ne znaci da je tacan. Svaki pokazivac dubine je stelovan na odredjene predmete tako da pri pronalasku nekih drugih predmeta on ne pokazuje tacnu dubinu. Ne znam kako radi tvoj detektor ali recimo fisherov CZ 7 ima takodje pokazivac dubine. On je stelovan (justiran) na americke srebrne novcice (ne znam sad tacno koje). Znaci kada bi ti trazio te novcice onda bi ti detektor mozda i pokazao prilicno tacno dubinu na kojoj se isti nalaze, stime da bi oni morali lezati vodoravno u zemlji. Ja o tome razmisljam ovako: ako pokazivac, na skali od 1-10, pokaze da se predmet nalazi recimo na 8 (sto bi odgovaralo ca 20cm ako se ne varam) i ja iskopam recimo 20 cm duboko i jos uvijek ne pronadjem predmet, za mene to znaci da se radi o vecem predmetu na vecoj dubini. Takodje se moze reci da se tu nalazi i manji predmet ali na manjoj dubini. Nadam se da me razumijes sta sam htio reci. Znaci ako pokazivac pokazuje da se radi o srebrnom 1$ i on se nalazi (po pokazivacu) na 20cm i ti na toj dubini ne pronadjes taj novcic onda se na vecoj dubini nalazi predmet veci od toga novcica. Znaci ovdje se moze pricati o nekakvoj proporcionalnosti velicina-dubina. Na samom pocetku trazenja sa fisherom ja sam gledao na kojoj se dubini nalazi pronadjeni predmet sto je cisto gubljenje vremena. Sada jednostavno kopam. Svi ti pokazivaci su relativna stvar i cesto grijese. Ovo poznajem i kod Explorera II, posto moj prijatelj takodje ima problema sa tumacenjem vrijednosti prikazane na displayu :). Sve prikazane vrijednosti zavise od velicine, dubine i polozaja pronadjenoga predmeta a mi ne znamo kako on u zemlji lezi da bi mogli tacno protumaciti dobijenu vrijednost. Znaci bolje je i koji put vise kopati nego ostaviti neiskopano ;).

laki 30.11.2005 14:56

Spektrum XLT je dobar aparat, ali zelja za vece dubine me je naterala da tragam za dublje aparate. Svidja mi se njegova dobra diskriminacija i pouzdanost u radu. Preporucujem ti da radis sa originalnim fabrickim podesavanjima (coin, relic) .Ja sam probao vise programa koje sam skidao sa interneta ali na kraju se ponovo vracao na fabricke.Kad su vece sonde u pitanju ja licno nisam zadovoljan,i ponovo sam za varijantu sondi koje idu pri kupovini det. Prilikom rada sa Spektrumom nemoj da se oslanjas previse na ikonice na displeju vec prati zvuk aparata. Meni su ikonice jedino pomogle kad sam radio na plazi ,i kad su metalni EURi bili u pitanju. POZDRAV!

dragan3 30.11.2005 17:56

Dragan3
 
Ja sam probao vise programa koje sam skidao sa interneta ali na kraju se ponovo vracao na fabricke. ( Sman )


Objasnite mi malo ovu recenicu. Nije mi jasno kako mozes da usnimis neki program na detektor. O cemu se ovde radi , ili sam Ja pogresno razumeo.

Vumi 30.11.2005 18:48

Evo da ja pokusam objasniti...
Ne radi se o tome da ti sa interneta skines softwer za detektor nego se radi o razlicitim stelovanjima detektora iz iskustava drugih. Znaci neko je namjestao detektor na ovakvo ili onakvo zemljiste i dosao je (po njemu) na najbolje moguce stelovanje za tu vrstu zemljista (on to isto naziva programom)....nadam se da sam ti uspio objasniti o cemu se u stvari radi :)

laki 30.11.2005 22:31

Ne radi se samo o vrsti zemljista nego i o osetljivosti na pojedine metale . Spektrum ima jednu opciju da ga bukvalno "naucite" da reaguje ili ne reaguje na pojedine metale(naravno u pitanju je stelovanje}. Ko je radio sa njim i imao prevedeno uputstvo zna za to. Inace pre neki dan sam dobio katalog od MINELAB-a i DVD od istog na kome je prikazan rad njihovog novog modela TERA koji takodje ima ovu opciju.

frabrne 30.11.2005 22:57

Citat:

citat od sman
Ko je radio sa njim i imao prevedeno uputstvo zna za to.


sad si me podsjetio pa ako tko ima prevedeno uputstvo za njega nek se javi pa da se dogovorimo.

laki 01.12.2005 00:00

Ako vlasnik mog bivseg detektora ima jos uvek to uputstvo, mozda bi mogao nekako da ti posaljem isto.

dragan3 01.12.2005 01:08

Dragan3
 
Ok, ali stvarno sam pomislio da usnimavate programe kao na kompu a ovo drugo mi nije ni palo na pamet. Rakoh sve pratim i o svim detektorima a sta je sad ovo , kako za to nisam cuo.

laki 02.12.2005 23:31

Za VUMIJA
Procitao sam tekst SOVEREIG i XP Gold max , pa me interesuje kakvo bi poredjenje bilo ADVANTAGE i XP Gold max ili ADVANTAGE i CZ 7 ( npr.kad je dubina u pitanu) . POZDRAV

Vumi 02.12.2005 23:56

Advantage - Goldmax
Koliko se sjecam advantage radi na ca 5 KHz a Goldmax na 18 KHz, samo po sebi govori da je Goldmax osjetljiviji na sitnije predmete. Iskustvo mi govori da je ipak i advantage jako osjetljiv na sitne predmete. Razlika je u tome sto ja koristim goldmax sa manjom sondom u odnosu na advantage. Pored toga advantage je dosta mirniji na zagadjenom zemljistu od goldmaxa sto je po meni posljedica vece osjetljivosti samoga goldmaxa. Ipak ko zeli da se bavi trazenjem novcica, preporucio bih mu goldmax-a.

Advantage i CZ 7
Ova dva detektora se ne mogu uporedjivati, jer je jedan vise za upotrebu na zagadjenim terenima (advantage) a drugi je daleko najjaci na cistim terenima (sume i podrucja koja se ne obradjuju). CZ 7 je, ako mu se osjetljivost smanji ispod 6, dosta nepouzdan pri pronalazenju sitnoga novca (sa sondom od 10 1/2'') a ako je osjetljivost veca ili =6 onda je prilicno "tezak" za upotrebu jer konstantno daje nekakve signale, posebno ako se sondom prodje blizu veceg zeljeznoga predmeta. Znaci Advantage je napravljen vise za obradivo zemljiste zagadjeno svim i svacim a CZ 7 je ipak bolji za trazenje po sumama. Nadam se da si koliko toliko zadovoljan odgovorom, mada ne vjerujem da sam nesto novo napisao :)

laki 15.12.2005 00:36

Da li neko nesto zna o "NEXUS" metal detektoru?
pozdrav!

BOKI 22.01.2006 05:21

Veliki pozdrav svima.Vidim da ovde retko ko spominje GARRETT 2500 sa TOS sondom.Molim vas ako neko zna kako se ponasa ovaj model na terenu neka mi kaze da ne bacam lovu uzalud.Unapred hvala

rammstein 22.01.2006 22:31

Pozdrav Boki u ime svih nas i dobrodosao.......... Vidim da si nov na forumu,otezavajuca okolnost za pocetnika da se snadje u moru podataka i priloga.
Klikni na link i saznaces sve o Garrettu

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=174

Nigrianvs 13.09.2007 23:30

Pa evo da i ja ubacim koju, posedujem XP-Goldmax 18khz mogu vam reci daje detektor Zabrinjavajuci ma ljudi ja nemogu da postignem da iskopam koloko on pronadje mala sala detektor je vrhunsko dostignuce tehnike,samo dobra lopata i kopati:26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 20:10 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!