Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Srednji vijek (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=167)
-   -   Šta je ovo ? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5120)

Rosuljac 05.10.2010 20:43

Šta je ovo ?
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Znam da moji nalazi vrlo često zabavljaju ostale učesnike na forumu , ali ja ipak moram da pitam da li neko zna šta je ovo? Veličinu vidite na slikama, komadi su teški od 150 do 210 grama, od gvožđa su i u šupljinu je koliko vidim ubačeno još jedno parče neke gvozdene cevi. Inače, nađeno je ispod kamene ploče, vidi se na slici, na oko 40 cm dubine. MD i dalje reaguje na istom mestu ali nisam mogao dalje da kopam zbog naslaganog kamenja na koje sam naišao. Meštani, inače, za ovaj lokalitet govore da je tu bilo neko Tursko naselje i put koji je tuda prolazio. Nisam znao gde da ovo postavim pa je stavljeno u srednji vek.

ArchNosferatu 05.10.2010 22:49

MD je ovo iskopao? :totlach: Koj model? Inace mislim da je to sto si iskopao starije od srednjeg veka... Stvarno cudni nalazi.

Vumi 06.10.2010 09:49

Ovo je smao varka, ispod se nalazi garant zakopano tursko blago koje su opljackali negdje u svojim pohodima u inostranstvu :)

Enigma 06.10.2010 11:37

Mislim da se radi o turskim projektilima za lov i omamljivanje odbjeglih hanuma i divljih seljančica, nešto poput gumenih metaka. Svakako razgrni kamenje i pokupi ostatak. Možda pronađeš samostrel za uspavljivanje i još ponešto zanimljivo. :36_1_12[1 :26:

Rosuljac 06.10.2010 16:01

Nikad nisam rekao da tražim blago niti me zanimaju te priče. Meni je samo zanimljiv i drag svaki komad koji nađem i, ako ne znam, trudim se da saznam šta je i čemu je to služilo. Nadao sam se da je neko na forumu mogao da mi pomogne u vezi toga jer su ovi predmeti sigurno pravljeni sa nekom namenom, iz tog razloga sam i postavio slike.
Ipak, moram da priznam da mi se sviđa ideja da su ovo projektili za lov na odbegle hanume i seljančice. Ne znam samo da li još uvek funkcionišu, ali ako nekome treba, mogu da ih dam da proba.

Enigma 06.10.2010 17:12

Često se ovdje šalimo i zaebavamo. :D :26:

Rosuljac 06.10.2010 17:18

Ne vređam se ja, svestan sam da vrlo malo znam o ovome pa zato pitam.

Enigma 06.10.2010 17:44

Najbolji među nama jako malo znaju, tu smo da se inspiriramo i učimo. Gradivo je jako opsežno, mnoge su stvari zaboravljene i neistražene, stoga ako ti netko kaže da je veliki znalac za sva područja, slobodno ga pošalji u kujac jer takav ne postoji. :) :26:

popimperia 06.10.2010 18:30

Rosuljac,pusti hanumu u beg a ja ću poslati za njom metak :)

ArchNosferatu 06.10.2010 19:42

Kopaj rosuljac... Kopaaaaaaj!!! :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:25 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!