Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Fisher (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=155)
-   -   Fisher F70 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5801)

Alexx 06.09.2011 20:45

Hvala Darko, iskopiracu sve ovo sto si napisao, pa cu jesenas probati ponovo, ni kod njega ne ide da ga nasteluje, nece pa nece, ali videcemo.

Darko 06.09.2011 21:18

... ja idem večeras,... a planiram i ovih dana...
Ako bude još nečega, napišemo :)
Čak sam našao bajke, da za velike predmete (... pitanje koliko velike, ? tenk ?)... ide i do 1-2m!?!
Meni je bitno da može da radi balans na mokrom i slanom, a po potrebi i grumenje da hvata ;)

Darko 15.09.2011 02:27

Juče sam bio uz Dunav, ali je na tom delu zemlja katastrofa za kopanje... Puno nabijenog kamenja, poput tucanika, sa nešto zemlje... Našao sam deo đuleta :) Čauru iz ~ II sv rata,... Aparat je lepo radio na tom terenu, locirao predmete ispod krša, ali mi se teren kakav jeste uopšte nije svideo, kopanje gotovo nemoguće,...

Upravo sam se vratio sa jedne od plaža,... na pesku se lepo kopa... :)
Šta je bitno,.. jedno od redovnog đubreta po plažama su otvarači od limenki daju lep i jasan zvuk i stabilno očitavanje... VDI su u rasponu 33-34-35, najčešće 34. Razlika je jedino kada naiđete na... pola otvarača (prikazuje manji VDI)
Pivski čepovi daju nestabilna očitavanja ~ jedna vrednost i zvuk pri pomeranju sonde u desno, a druga u levo... Idu u rasponu od gvožđa (jedan zvuk), pa naviše... Kod pivskih čepova takođe zavisi i od proizvođača (pošto na plažama zna da bude dosta pivopija, ne vredi beležiti sve vrste i raspone :)

Naki011 15.09.2011 10:30

Imaš pravo te plaže su pravi pakao. Ja sam iskopao toliko limenki da sam pomislio da promenim zanimanje i počnem da se bavim reciklažom.

Darko 15.09.2011 12:47

Ma plaže su ok, samo kada naučiš šta da diskriminišeš, kako na aparatu, tako i glavi... i odlične su za vežbu (u pesku je bar lako iskopati ako treba i 50cm)...
A može da se nađe i nakita,... modernog :D

Alexx 15.04.2012 16:34

Nadam se da ovim postom necu prekrsiti Vumijevo pravilo sto se tice starih tema, hteo sam da napisem u vezi ovog f70 o kome sam ranije pisao. Nova masina, ima sat vremena radnih na terenu, a vec crkla. Kada se upali, radi nekako do prvog gasenja, a onda da upalis ponovo nema sanse. Izgleda da je otisao softver ili tako nesto, posto brlja, izbacuje neke brojke, i tako to. Izgleda da je detektor za jednokratnu upotrebu he he.

kratki 15.04.2012 16:56

Gde je kupljen taj Fisher?

Alexx 15.04.2012 17:07

Srbija, Cacak, jos je u garanciji, videcemo sta ce biti do kraja.

Vumi 15.04.2012 17:57

Ne znaci ako je nesto novo da ne moze da se pokvari...

Cezar Veliki 15.04.2012 17:58

Javi sta je bilo sa garancijom


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:35 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!