Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   GEMS Georadar (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=840)

BOKI 11.02.2006 03:51

GEMS Georadar
 
Ovde je izgleda svako pronasao po jedan cup i svi su nestali,samo jos ja trazim adekvatnu masinu hehe.GEMS je"naj jeftiniji model"FUTUR serije 3500 eura i softver3D Visualizer ide uz njega.Maksimalna dubina 8m.Ja bih licno bio zadovoljan kad bi bio efikasan na 3-4m.Cuo sam i procitao puno razlicitih prica o celoj FUTURE seriji i sad sam kao cardak ni na nebu ni na zemlji.POOOOOMMMMMOO OC

jeka 11.02.2006 09:12

Pozdrav boki,naravno i ostalima. i mene zanima future,
u diskusijama na forumu su samo rasprave o future,dali ga uzeti ili ne!?!?!? Pa onda :00000659: :o_94: :huepfer01

Vumi 11.02.2006 11:36

Mozda na proljece ja i jos jedan clan ovoga foruma uspijemo da vidimo radar u "akciji", do tada cete se morati malo strpjeti ;)

perun 11.02.2006 13:36

NEMA OD TOG NISTA, ako se pocnete tim baviti uplatite i koji satelit vise. Tereni koji daju novcice obicnim detektorima za te sprave nisu interesantni.

STRELAC 11.02.2006 18:38

ZDRAVO!! svim ucesnicima ovog kvoruma,ja sam najnoviji ucesnik i veoma se slabo snalazim sa ovim racunarima pa mi nemojte zameriti ako inapravim neke pocetnicke greske,ali bih zeleo da najiskrenije pomognem svima vama ako uopste nekako mogu,jer se i ja bavim ovim hobijem {sportom}duzi niz godina i znam ponesto o tome . to jest posedujem dva modela od ovih skupih igracaka,to su GEMS , i UG-12, a imao sam i FUTURU VALKBAUT 2003/5, pa me mozete pitati sta vas interesuje. S pozdravom STRELAC

STRELAC 11.02.2006 18:46

Zaboravio sam jos da kazem Bokiju da GEMS nije vise 3500 nego 4150 eura koliko sam ga ja platio plus 9% carine. STRELAC.

Vumi 11.02.2006 20:46

Strelac, budi pozdravljen i dobro nam dosao. Reci nam ponesto o tim spravicama koje posjedujes, kako se sa njima radi, sta je moguce sa njima otkriti, koju velicinu predmeta moze da nadje i sl. Vjerujem da ce sve ovdje interesirati takve stvari.

@perun
mi nemamo namjeru da kupimo taj radar na proljece nego prodavac detektora ovdje u austriji je nabavio u svoj shop nesto takvo i zeli da ga isproba a ovaj moj poznanik je pozvan na testiranje pa cu se i ja sa njima probati uklopiti u sve to (ako mi vrijeme dozvoli) :)

BOKI 13.02.2006 12:09

Pozdrav svima.Strelac,tu cenu sam dobio direktno od OKM pre otprilike dve nedelje e sad moguce je da su poskupeli.Mislim da je Vumi pitao sve sto i ja zelim da znam.Zaista bi meni licno puno pomogo a verujem i svim ostalima,kad bi nam malo ispricao kako se GEMS I WOLKBAUT ponasaju na terenu

STRELAC 13.02.2006 18:56

ZDRAVO!! Boki, Perune,Vumi, i svim ostalim aktivnim i neaktivnim ucesnicima ovog kvoruma.Sada cu pokusati da vam iznesem svoje misljenje o ovim skupim spravama ,a sutra akouspem i ako zelite da vam posaljem snimke kao slike da bi ste dobili vizuelnu pretstavu kako se to vidi nakon snimanja zemljista. dakle evo sta ja mislim, VALKABAUT je zaista komplikovan za rad na terenu jer ima dosta zica, kutijica,antena ,i monitora na sebi, idok sve to sklopite i rasklopite na terenu ,i kad dobijete nakon snimanja los ,nejasan snimak prodje vas volja za sledeci lokalitet.A sto je najgore napravljen je kao kineska decija igracka sa jednim srafom od zastave 101,za cenu od 8500 eura ,koliko sam ga ja platio , i jedva prodao za iste pare,na samom pocetku mi se pokvario prekidac za ukljucivanjepa sam imao strasne probleme oko zamene, morao sa da ga vracam u nemacku ida trazim drugi ili da vrate pare nazad jer sam bio nezadovoljan i razocaran na samom pocetku rada ovim uredjajem a siuran sam da bi ste i vi isto bili razocarani kada biste videli uzivo uredjaj,radio sam sa starim programom koji je isto veoma las za obradu slike i lociranje mete i prepoznavanje prave mete ,tako da sa njim su mi rezultati mog rada i truda bili oko 1000 Eura u minus koje sam potrosio dok sam to shvatio i najzad prodao.

Vumi 13.02.2006 19:45

Ok strelac, sta je onda sa ovim drugim bilo, kako on radi ? Za slike ce ti svako biti zahvalan, samo ih postavi ovdje i ako ti nije tesko da, ako ih bude vise, pojedinacno objasnis o cemu se radi.

STRELAC 13.02.2006 19:51

A sada nastavak price,... Posle VALKBAUTA ,koga sam se ratsiljao kupio sam UG-12 Geoskener koji u nemackoj kosta 9700 Eura a u Americi 9700 Dolara, neznam zasto je ta razlika u ceni izmedju ova dva proizvodjaca, ali je UG malo bolji od valkbauta, jer je kompaktniji i laksi za rukovanje. Sto se tice snimanja , njegove slike predmeta , odnosno metala u zemlji su prkazane samo kao crvena tacka ili kocka nepravilnog oblika koja se lako moze precizno locirati i kopati tek nakon tri uzastopna snimanja,medjutim i to nije dovoljno jer on kao ifutura vidi keramiku i rimsku ciglu u crvenoj boji pa se desavalo da kopam 2m.za par cigli. ali sto i nije tako tdagicno bilo jer sam na jednoj cigli nasao vrlo interesantan crtez koji se uklapa za teren na kome sam je inasao,tu su nacrtani neki hodnici o prostorije koje sam ja i snimio i to jedino lepo vide i crtaju i futura i ug-12, zapravo ako snimis prostoriju ponu sitnih predmeta na snimku vudis samo prostoriju a predmete ne. Dakle moras kopati prostoriju, hodnik da bi nasao sitne stvari koje na dubini od 2m ne vide ni skeneri ni detektori,a one su ipak tu pored prazne rimske grobnice. Posle UG-12 kupio sam GEMS jer mi se dopao zbog svoje velicine , zapravo veoma je mali i sa njim se moze prici i snimiti i na zasticenim lokalitetima neprimecen.On koristi novi program VISUALEJZER koje moze ponekad da da fantastican snimak predmeta u zemlji cak sta vise prosto originalan izgled kakoizgleda i kad se iskopa, ali to samo ponekad. I kod njega kao kod UG metalni predmeti ,keramika ,i cigle su u crvenoj boji pa je zato neko spomenuo da koristi detektor za lociranje mete,to je naravno neophodno da nebiste kopali prezne ,slomljene cupove i velike cigle.

BOKI 13.02.2006 19:53

Pa jel to moguce?Pa ja ne mogu da verujem da neko proda masinu od 8500eura i onda imas problema takve vrste kao da je u Albaniji proizveden.Reci mi kakav je GEMS,izgleda mi vrlo jednostavan za rad.Hvala puno na informacijama sve sto nam budes vise rekao sve ces nam vise pomoci a mozda i para ustedeti.Licno ja razmisljao sam o sledecim modelima GEMS,ROVER C ili eXp3000Basik.Nikakvu razliku nisam primetio izmedju znatno skupljeg eXp3000 i ROVERA C osim da prvi ima monitor koji daje sliku u 2D.A sve te podatke svakako moras da obradis kuci preko 3D.

BOKI 13.02.2006 20:00

Jel si sa Gemsom radio sa njegovom sondom sto oni kazu da ide do 8m ili si kupio onu super sondu do 25m.To je po meni"malo"nemoguce ali ajd sad,tako oni kazu do 25m

BOKI 13.02.2006 20:10

I jos jedno obavestenje za sve prisutne.Ako je ko zainteresovan za future neka trazi cene direktno od proizvodjaca a ne od tkz.nakupaca jer su puno skuplji sto je i normalno.Recimo eXp3000basic 6400 kod okm a kod ostalih 7400,GEMS 3500 kod njih 4150 itd.Sve ovo kazem zato sto sam primetio da se ovde spominju znatno vece cene na forumu

STRELAC 13.02.2006 20:10

VOLEO bih ako mi objasnite kako da vam posaljem softver preko interneta za UG-12 i ako to smem ,jer se on moze instalirati na svakom racunaru , dok VISALEJZER se ne moze instalirati bez sifre koja se od njih dobija posebno za svaki racunar i naravno gomilu snimaka pa bi smo zajedno komentarisali snimke i ujedno bi i vama bilo sve to mnogo jasnije i lakse za odlucivanje o tome sta kupiti.

BOKI 13.02.2006 20:19

Mislim da je to tesko uraditi ali ja bas i nisam neki znalac za PC,ako neko drugi mozda zna bilo bi lepo.Srelac sta bi sa ovim GESOM jel vredi uzimati,sta mislis.Izvinjavam se ako sam pomalo naporan ali mislim da me razumete,moram da se odlucim sta da uzmem

STRELAC 13.02.2006 20:25

Nisam kupio super sondu jer me velike dibine plase ,jer postoje odstupanja u snimanju nesto zbig ljudskog faktora a nesto zbog necega sto oni nisu objasnili ,samo oni znaju iz kog razloga ,tako da ne bih smeo nikom reci da kopa mete dublje od 2m, jer i ako bude lazan snimak, iz neznam kojih razloga, nece mi zameriti razbiti laptop od glavu.

STRELAC 13.02.2006 20:29

Ta super sonda je mozda dobra semo sto nudi mogucnost razlikovanja metala , naj verovatnije metale od cigle ,ne verujem da moze razlikovati metale po sastavu,a kosta 2000 E.

BOKI 13.02.2006 20:36

Znas kako,sve ono sto su napisali o tim dubinama ne uzimam za ozbiljno jer niko nece bunare za vodu da kopa.Medjutim pitanje je dali GEMS ili ROVER mogu recimo do 3-4 metra dubine?Naravno ovde podrazumevem neke vece stvari kao sto su vojni sanduci

BOKI 13.02.2006 20:52

Naime,radi se o sledecem.Tokom drugog sv.rata,Nemci povlaceci se iz Srbije u predelu Homoljskih planina(znam tacniju poziciju ali naravno tacno mesto ne znam)zakopali su par sanduka zlatnih poluga.Znam da zvuci kao u filmu,medjutim ovo je pricao svedok toga doba koji je u to vreme bio partizanski oficir.Partizani su odmah nakon rata prokopali veliki deo tog podrucja(kopali zarobljeni nemci)odprilike,nara vno bez ikakvih uredjaja i naravno bez uspeha.Ali taj Partizanski oficir je tvrdio do same smrti i pricao da su petorica ljudi iz tog sela videli Nemce i sanduke i asove i jos dosta toga ali da su bili primeceni od strane nemaca i oterani sa tog mesta...ima jos dosta toga ovo je bilo ukratko.A imam i jos dosta saznanja o nekim drugim mestima...

BOKI 13.02.2006 20:54

samo jos adekvatan uredjaj nemam hahaha

STRELAC 13.02.2006 21:06

BOKI, mislim da neces pogresiti ako kupis GEMS jer svi oni koriste isti princip za rad ,samo ih drugacije pakuju ,i nude razne nenormalne cene , i svi imaju kineski ptekidac za startovanje od nekih 0,0001 dolar po pakovanju od 100komada,zapravo ,izrada celog uredjaja po izgledu ne kosta vise od 100 dolara ,a ostatak placamo za nadu i njihovo znanje kako da nam uzmu pare.Ali ipak vredi pokusati ,mozda nekom i uspe da nadje nesto zaista vredno i to u velikoj kolicini ,jer svi ovi uredjaji snimaju samo jaka zracenja iz zemlje.

STRELAC 13.02.2006 21:14

BOKI ,GEMS ce ti to snimiti bez problema nadubini cak o na 5m, ali pre toga ce ti trebati dosta vremena da ga provalis kad laze a kad snima istinu.

Vumi 13.02.2006 21:23

Strelac, softwer kao softwer ne mozes ovdje postaviti ali slike sa monitora ili laptopa na kome obradjujes podatke mozes sa sigurnoscu da memorises i da ih postavis kao takve na forum. Znaci kada obradjujes kuci (ili gdje vec) podatke koje si dobio nekim od tih spravica, moras koristiti i softwer za to. Na osnovu toga dobijaces odredjene slike na monitoru koje ces sa lakocom moci da memorises i postavis ih ovdje. Ako nista drugo mozes slikati kompletan monitor digitalnom kamerom i takve slike ovdje ubaciti, niko se nece ljutiti zbog toga...znaci zasuci rukave i na posao :)

BOKI 13.02.2006 21:36

Mislis trebace dosta iskopanih rupa dok ne udjem u semu haha.Strelac brate,sad si mi malo vratio nadu u sve to.Nadam se da ce GEMS biti efikasan,videcemo na terenu.Reci mi samo dali je moguce odmah na terenu videti podatke o skeniranom podrucju,odnosno moze li se direktno pratiti na laptopu skeniranje podrucja?Ili prvo memorisanje podataka pa obrada?

STRELAC 13.02.2006 21:39

VUMI , slike mogu prebaciti sa usb memorije naovaj racunar sa kojim sam na netu 24h, ali mi objasni kako da ih ubacim i odakle da ih ubacim na kvorum, a softtver mogu poslati svakom ko hoce na neku drugu adresu, mejl, ili kucnu na cd. jer to je moj program ja sam a platio ,debelo,i mogu ga pokloniti kome ja hocu,jer ja zaista hocu naj iskrenije svakom da pomognem,sto i od vas ocekujem.

Vumi 13.02.2006 21:44

Strelac, kada kliknes na odgovor (ne na ovaj direktan prozor ispod priloga nego na polje "ODGOVORITI", otvara ti se novi prozor u koji unosis text a ipod toga prozora, kada malo skrolas stranicu na dolje, stoji ti polje sa natpisom "PRIKACITI ATTACHMENTE". Kada kliknes na to polje ostalo ce ti biti jasno samo po sebi. Kada uploadujes zeljene slike onda samo pritisni na polje koje se nalazi opet ispod i jednostavno odgovoris. Da bi znao da li si prikacio slike mozes pogledati ispod toga polja da li stoje slike sa njihovim imenima, a ako ne mognes prikaciti slike to ce ti se pojaviti u onom prozoru gdje izaboras slike sa tvoga HD-a i ujedno obrazlozenje zasto nisi mogao da ih prikacis. Ako ti ovo nije pomoglo, imas u gornjoj lajsni natpis FAQ u kojem mozes naci odgovore na sva pitanja u vezi koricsenja foruma.

STRELAC 13.02.2006 21:45

BOKI ,sve to mze sto ti hoces , i sa njim ti treba manje vremena za start ,pod uslovom da ti ne rikne prekidac za start,nego za bilo koji detektor metala, pa cak mozes i njega da koristis ka detektor, psto ima audio varijantu za lociranje mete ,koja sigurno do 1m. registruje metale.

STRELAC 13.02.2006 21:50

Hvala VUMI vec sutra u ovo vreme poslacu vam snimke koji su meni interesantni pa cemo svi to prokomentarisati.

BOKI 13.02.2006 21:54

hvala puno Strelac,obecavam ako nesto budem pronasao imas poklon od mene

STRELAC 13.02.2006 22:03

BOKI ,drzim te za rec...

BOKI 13.02.2006 22:07

Nema da brines Boki kad obeca tako mora i da bude

STRELAC 13.02.2006 22:08

A sad cao svima ,pa se vidimo sutra! da opet malo procaskamo,ja odoh u pravi zivot.

STRELAC 13.02.2006 22:11

Umalo da zaboravim ,recite mi vreme ukoje se otprilike svi okupljate ,da dodjem i ja na vreme.

rammstein 13.02.2006 23:37

Pozdrav svima........
Vidim ja da se ovde ozbiljno radi........Samo tako napred.Svaki trud se na kraju isplati.........
http://www.ir-service.de/Grafiken%20Kampfm.htm
Problem sa ovakvim stvarcicama je ta sto su komplikovane za rad i treba coveku dosta da se oznoji da bi dosao do uspeha.Gledao sam do sada na netu slike pronadjenih stvarcica pomocu ovih naprava,mogu reci veoma impresivno.......
A kad smo kod toga iskreno da kazem da sam i ja jedan koji se interesuje za ovakve stv arcice.I vec duze vreme ih posmatram..........
http://www.ir-service.de/Grafiken%20Hohlraumortung.htm

rammstein 14.02.2006 00:10

Citat:

citat od STRELAC
Umalo da zaboravim ,recite mi vreme ukoje se otprilike svi okupljate ,da dodjem i ja na vreme.

Pozdrav. Nema tu nekog tacnog vremena okupljanja.Ko kako naleti.Svako prema svom slobodnom vremenu i mogucnostima.

BOKI 14.02.2006 00:20

Rammstein i ja isto tako gledam te stvarcice vec duze vreme.Nadam se da si procitao ono o Nemcima sto sam napisao,onda ti je sve jasno.Inace nikada pre nisam dolazio u kontakt sa takvim stvarima.Ne znam postoji li jos neka firma sem OKM koja proizvodi slicne proizvode skenere i radare itd...Sretao sam po netu jos neke radare ali su ogromni vrlo nezgodni za rad,mislim da su iz USA

STRELAC 14.02.2006 19:46

CAO!!svima ,upravo sam pokusao da pustim nekoliko slicica pa neznam da li sam uspeo,ako sam uspeo ili nisam javite mi.

jeka 14.02.2006 19:57

boki samo idi na odgovori,pa dole prlikaci attachmente, i onda iz tvog hd izaberi sliku.pazi na velicinu slike.

STRELAC 14.02.2006 20:11

Samo jos da dodam,posto vidim da se BOKI i jos neki interesuju za druge proizvodjace ovih sprava ,name prave ih jos dosta drugi proizvodjaci ,kao Svedjani ,i to su veoma precizni uredjaji, ali i veoma glomazni i skupi,Svedska firma koja ih pravi prodaje ih pod imenom RAMAK pa ih tako mozete i naci na internetu,a sto se tice AMERICKIH,modela to su kao sto najverovatnije znate modeli DISKOVERI,MAGNUM ,i sl.i to mozete videti na njihovom sajtu ACURATELOKATORS ,sticajem okolnosti pre dva meseca sreo sam coveka koji je kupio neznajuci nista o tome taj model DISKOVERI i platio oko ,ili 25000 USD. i kada je video GEMS ,trazio je da se zamenimo bez ikakve doplate ,nasta ja nisam pristao videvsi kako radi taj DISKOVERI. MOJI snimci koje vam hocu poslati su 1,65 MB ,pa mi nesto javlja da su preveliki za slanje ,neka mi neko objasni gde gresim i sta da radim ,


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:52 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!