Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   x terra 7 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5106)

Rila 29.09.2010 11:08

x terra 7
 
drage kolege
ima li iko nekog iskustva sa x terrom 19 khz . trebao bi biti visefunkcionalan ima prospecting mode i coin mode visoku frekvenciju, tj trebao bi biti osjetljiv na sitne predmete. ja sam nekoliko puta isao u potragu i cini mi se da je najbolji na malim dubinama do 15-20 cm sto mi izgleda malo, pokusao sam testirati i nije sjajan, stim da me nekoliko puta iznenadio na terenu pronadje foliju jednog kvadratnog cm na preko 20 cm. tako da ne kontam. isto tako cini mi se da bolje nalazi u zemlji nego u zraku. ja kontam da je zemlja bolji provodnik neko zrak.
ima li neko nekih iskustava, eventualno savjet o podesavanju ili slicno?
pozzdrav
r

Mladen 29.09.2010 14:18

savrsena spravica , a ako ne nalazi nista na terenu mozda nicega ni nema,moja radi super i preko 20 cm (ako ima cega) , precizno i lako pozicioniranje predmeta-- uglavnom citati uputstvo i primjenjivati na terenu + rezultata ce biti :-)

Rosuljac 29.09.2010 16:20

Rila nigde ne mogu da nađem taj tvoj x terra 7. Ja sam koristio x-terra 50, znam da ima 70 i 707 ako se ne varam. Šta ti zapravo koristiš?

Rila 01.10.2010 12:01

hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r

pdragan 02.10.2010 09:48

X tere su trebali da isteraju sve sa trzista,ali se izgleda jos teraju :)
promasena investicija.:smoke18 :

Mladen 02.10.2010 19:43

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Citat:

citat od Rila (Prilog 47094)
hvala mladene, to je muzika za moje usi, jer sam dugo razmatrao opcije za det i nebi volio da sam se bas u startu zezno. ja koristim 705, dd coil na 19 khz.
pozdrav
r

ja sa na nesto nizoj od frekvencija ( od dvije original sonde) i ne mogu se požaliti ni na dubinu niti na prepoznavanje mete , a o pin pointu da i ne pisem - zakon :-))

pdragan 03.10.2010 18:28

pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .

Mladen 03.10.2010 19:58

Citat:

citat od pdragan (Prilog 47104)
pinpoint ,to je za sve minelabove aparate precizno odradjeno,pa za svaku metu kopas 20x20 ,vidi se iz peilozenog.
ali ti govorim i iz 5 godisnjeg iskustva sa explorerom .

e vjerujem da sa drugim "preciznijim" pin-point detektorom:00000720: ne vadis predmet kroz rupu 20 x 20 vec kroz rupicu 1 mm vadis slamkom srcuci predmet sa 20 cm dubine

pdragan 03.10.2010 20:33

najprecizniji pinpoint imaju whaitesovi aparati,sa preciznoscu 5x5cm.
prijatelju ,ne shvataj nista licno,ne zelim da se podsmevam,samo dajem kolegi koristan savet,a i ostalima koji misle da kupe neku x-teru.vise mi lice na dosije x ti aparati,nego na neki ozbiljan detektor.
ako sam rekao da je precizan 20cmx20cm,to i dalje tvrdim.
tvrdim i da su teski kao da kosis ceo dan,lose su izbalansirani.
trose mnogo struje
skupi su
na teskim zemljema lose rade
na terenima gde ima cigle lose rade ili nikako
....
hoces jos nesto u vezi tih minelaba
ili da predjemo na GPseriju malo :o_94:

Mladen 03.10.2010 21:13

ne ulazim u raspravu,moje osobno iskustvo je odlicno i ne smatram da kao korisnik takvog uredjaja nekome naturam taj uredjaj kao idealan - meni JE izvrstan i ne smatram ga promasenom investicijom , a tebi kolega svako dobro (najbolje) sa bilo kojim od drugih modela detektora i ne pada mi na pamet da ti preporucam ovako dobru (dosje X) spravicu , preporucam svakako bilo koji drugi uredjaj (proizvodjaca) :ugly3:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:18 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!