Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Jelasnica (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2577)

Nigrianvs 20.04.2009 02:34

Citat:

citat od kele 78 (Prilog 34930)
Onu koznu mapu nemoj da dajes ni za kakve pare,jesi me razumeo!

Rodjeni! nemas brige. Samo ti i ja idemo na leto da obijemo magazu:26:

tragac78 22.04.2009 11:01

U Jelašnici pored Niša postoji crkva u steni koju meštani zovu Sveti Arandjel Rimski i postoji pećina iznad koja se nalazi na jednoj okomitoj steni a iznad pećine ima i stožer kamen.....moglo bi da se udje ili konopcem odozgo ili nekim dugim merdevinama odozdo.Kad sam zadnji put bio ispod pećine su stajali konopci,žice i neke primitivne merdevine koje su ,,kolege,, tragači ranije ostavile za sobom.Ta pećina bi mogla da bude ona iz planova ako je reč o pravoj Jelašnici i da su joj dimenzije veće.Drug koji se popeo do pećine kaže da je ona vrlo mala,možda kao neka mala sobica od 4 kvadrata i da je bela od krečnjaka.E ,sad da li treba da se sruši neki zid ili da se kopa u dubinu to ne bi znao. A možda je neko već to detaljno istražio,a možda i vajdio...ko bi znao.Pozdrav.

eclipse4 22.04.2009 21:27

Citat:

citat od tragac78 (Prilog 35030)
U Jelašnici pored Niša postoji crkva u steni koju meštani zovu Sveti Arandjel Rimski i postoji pećina iznad koja se nalazi na jednoj okomitoj steni a iznad pećine ima i stožer kamen.....moglo bi da se udje ili konopcem odozgo ili nekim dugim merdevinama odozdo.Kad sam zadnji put bio ispod pećine su stajali konopci,žice i neke primitivne merdevine koje su ,,kolege,, tragači ranije ostavile za sobom.Ta pećina bi mogla da bude ona iz planova ako je reč o pravoj Jelašnici i da su joj dimenzije veće.Drug koji se popeo do pećine kaže da je ona vrlo mala,možda kao neka mala sobica od 4 kvadrata i da je bela od krečnjaka.E ,sad da li treba da se sruši neki zid ili da se kopa u dubinu to ne bi znao. A možda je neko već to detaljno istražio,a možda i vajdio...ko bi znao.Pozdrav.

bas o tome imam neki plan ;) ;) ;)

tragac78 23.04.2009 08:27

Jelašnička klisura je park prirode i pod zaštitom je države tako da možeš da poneseš aparat pa da te vodim da se slikamo :) ;)
A zaboravio sam da kažem da malo iznad ima i jedan vodopad kojeg zovu Ripaljka i u blizini su pronalaženi neki znaci strelice,zmije,štapo vi...

Ivan-Bor 05.11.2009 20:32

Donja Studena je interesantna , Prozorac , Konstantinovo korito ...

Marko123 04.03.2011 09:31

Ima li koga ko zna i zeli da mi pokaze sve te znakove?Cim se otopi sneg krecem na tu stranu


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 19:14 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!