Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   2 talira (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6576)

Vumi 28.04.2012 13:09

2 talira
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Nekome ne treba detektor da pronadje ovako nesto. Covjek je ne znam kako pronasao, nisam se bas raspitao, inace u Bijeljini i trenutno su kod mene. Htjedoh ih izvagati ali su mi baterije u vazi otisle u vjecna lovista. Zalosno je to da su oba izbusena jer ih je neko nosio kao privjeske.

Banatski šetač 28.04.2012 13:37

Ma, čovek je verovatno nasledio od babe te talire... A baterije u vazi će sigurno da odu u večna lovišta, ali u vagi mogu i da potraju :))) :bier:

Vumi 28.04.2012 13:48

Vidis, ja kada sam isao u skolu, mi smo ucili izgleda nekakav drugi pravopis nego sto se danas u nasim krajevima koristi, pa prema tome svako pise onako kako je nekada ucio. Ti ces sigurno napisati da se novcic nalazi na VAGI a ja cu napisati da se nalazi na VAZI, ko ce tu biti u pravu neka odluci onaj ko je pravio stari i novi pravopis. Isto vazi ia za druge rijeci tipa knjiga (knjizi) zvaka (zvaci...mislim na zvaku za zvakanje) i da ne nakbrajam vise jer toga ima previse.

Vumi 28.04.2012 13:53

Citat:

citat od Banatski šetač (Prilog 64904)
A baterije u vazi će sigurno da odu u večna lovišta, ali u vagi mogu i da potraju :))) :bier:

Ako mislis na VAZNU sa cvijecem onda se kaze u VAZNI a ne u VAZI, haha, mislim da si se sada sam ulovio :) :16:

Desert Walker 28.04.2012 13:56

ocekujem sad kolegu Avgusta da kaze koju na ovu raspravu ali nije tu. kladim se u pijavicastu fibulu (koju nemam :) ) da svaka tema nakon 3 priloga "skrece" ili iskace sa tracnica :D . istina?

I.Dzon 28.04.2012 14:36

Citat:

citat od Vumi (Prilog 64901)
Nekome ne treba detektor da pronadje ovako nesto. Covjek je ne znam kako pronasao, nisam se bas raspitao, inace u Bijeljini i trenutno su kod mene. Htjedoh ih izvagati ali su mi baterije u vazi otisle u vjecna lovista. Zalosno je to da su oba izbusena jer ih je neko nosio kao privjeske.

U 80% slucajeva pronadjeni na terenu su izbuseni.Postoji mogucnost da su buseni u toku ratnih dejstava(iz toga vremena) i nizani na zicu kako ih nebi izgubili.

Desert Walker 28.04.2012 14:40

ja imam srebrnu madjarsku KRUNU koja nije izbusena ali kao da je na nju zalemljena bila neka srebrna alkica za lancic. imam i jedan turski sa alkicom ali posrebren.

Vumi 28.04.2012 14:50

Ne sjecam se da smo vidjeli te predmete DW :)

Desert Walker 28.04.2012 14:53

Citat:

citat od Vumi (Prilog 64919)
Ne sjecam se da smo vidjeli te predmete DW :)

nek te ne buni ime...to sam ja, Miralem :) .
pogledaj jednu temu od prije mjesec i po..."svega pomalo".
http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6477

Banatski šetač 28.04.2012 18:00

Citat:

citat od Vumi (Prilog 64906)
Vidis, ja kada sam isao u skolu, mi smo ucili izgleda nekakav drugi pravopis nego sto se danas u nasim krajevima koristi, pa prema tome svako pise onako kako je nekada ucio. Ti ces sigurno napisati da se novcic nalazi na VAGI a ja cu napisati da se nalazi na VAZI, ko ce tu biti u pravu neka odluci onaj ko je pravio stari i novi pravopis. Isto vazi ia za druge rijeci tipa knjiga (knjizi) zvaka (zvaci...mislim na zvaku za zvakanje) i da ne nakbrajam vise jer toga ima previse.

Dragi Vumi, ja mislim da bi u svim drugim slučajevima bio u pravu jer je reč o sibilarizaciji, ALI kada se prednjonepčani suglasnik nalazi sam u rečima od manje slogova (ne u grupi sa drugim suglasnikom), a u kojima bi zamena zubnim suglasnikom dovela do nejasnoća u značenju...ne dolazi do sibilarizacije"...ba ki, deki, seki, dogi...vagi ...

A za vazu može i vaza i vazna ( ako te neko pita ) ;)

Tek toliko da otklonimo i te nedoumice.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 17:30 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!