Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   ostaci od exit-ovaca (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3223)

tragac 30.08.2008 02:18

ostaci od exit-ovaca
 
Sinoc sam se dao u trazenje po plazi gde su se exit-ovci kupali ,suncali,spavali,i odavali ovozemaljskim posastima.Na zalost posto smo mi siromasna zemlja siromasne su nam i plaze odnosno nalazi sa njih tako je najveca i "najvrednija"kovanic a od 20 dinara sadasnjih naravno,za njom slede sve ostale kovanice tj.kusuri od kupljenog piva jer cepovi su prednjacili.Ima i jedna iz inostranstva, 10 lipa.
Sve ovo bi bilo jedno lepo vecernje setanje po plazi da na jednom mestu moj XP nije odao jedan prilicno visoki ton,Poceo sam sa kopanjem kada sam stigao do dubine od oko 30 cm pojavila mi se voda jer sam bio blizu obale.Tu su nastale muke.Ton se i dalje oglasavao kada prelazim preko rupe a u rupi nista.Zasukao sam rukave i bogami stigao do 60-tak cm ali iz rupe sa vodom nista se nije pojavljivalo.Kontrol a je ponovo davala isti ton.
Molio bih iskusnije korisnike odnosno nekoga ko koristi XP Goldmax power da mi kaze sta bi moglo da da izrazito visok ton koji nisam uspeo da dobijem provlacenjem ni jednog meni poznatog metala ispred sonde?:00000659:
Sutra cu uraditi fotke pa cu postaviti ono malo sirotinje sto sam pronasao...:7_16_2[1]:):26:

kele 78 30.08.2008 14:55

pozdrav
 
moj predlog ,vrati se i kopaj dalje ako ti detektor i dalje u centru rupe daje dobar signal,ili pogledaj da nema neke alu folije pored rupe sto je vrlo moguce.

Nigrianvs 30.08.2008 16:28

pazi da nij neka zaostala bomba od natobombardovanja

Enigma 30.08.2008 21:40

Smanji osjetljivost detektora, možda si naišao na jače mineralizirano tlo. :26:

baki022 30.08.2008 21:50

Citat:

citat od kele 78 (Prilog 27919)
moj predlog ,vrati se i kopaj dalje ako ti detektor i dalje u centru rupe daje dobar signal,ili pogledaj da nema neke alu folije pored rupe sto je vrlo moguce.

i ja sam primatio na fisheru da hoce da lazira poziciju predmeta kad je nesto vece...konzerva,foli ja....kopam ko blesav u dubinu a pored rupe gavrilovic:)

Vumi 30.08.2008 22:15

Ne lazira on nista, jedino sto ima veliku osjetljivost na stranama od sonde. Zbog toga iskoristi pin point i nadji centar signala...jednostavn o :)

Nigrianvs 30.08.2008 22:25

Citat:

citat od Vumi (Prilog 27935)
Ne lazira on nista, jedino sto ima veliku osjetljivost na stranama od sonde. Zbog toga iskoristi pin point i nadji centar signala...jednostavn o :)

kolega ima powera a on nema pint point

Enigma 30.08.2008 22:39

Opet kažem, neka smanji sens., lakše će pozicionirati trubu. :) :26:

tragac 31.08.2008 17:40

rupa
 
Dakle ovako rupa je bila oko 40 cm precnika i na dubini od oko 30 mi se pojavila voda jer sam bio uz samu obalu men nije toliko iritirao signal koliko me je iznenadila tonska visina koja se pojavila dakle za muzicare 3-4 oktave vislji ton od bilo kog tona koji detektor emituje u prisustvu na primer alu folije,novcica ili zlatnog lancica.Ton je blizi zujanju komarca oko uha nego metama od metala.Da li se tako nesto nekome od vlasnika XP-a desilo?Nocas cu da pokusam da odem sa vojnickim asovom do iste destinacije:1967:ako stignem do Japana onda cu...:pray:
Ne mogu sa pinpointerom da idem dublje od 15 cm svega je toliko vodootporan.

Nigrianvs 31.08.2008 18:05

Citat:

citat od tragac (Prilog 27948)
Dakle ovako rupa je bila oko 40 cm precnika i na dubini od oko 30 mi se pojavila voda jer sam bio uz samu obalu men nije toliko iritirao signal koliko me je iznenadila tonska visina koja se pojavila dakle za muzicare 3-4 oktave vislji ton od bilo kog tona koji detektor emituje u prisustvu na primer alu folije,novcica ili zlatnog lancica.Ton je blizi zujanju komarca oko uha nego metama od metala.Da li se tako nesto nekome od vlasnika XP-a desilo?Nocas cu da pokusam da odem sa vojnickim asovom do iste destinacije:1967:ako stignem do Japana onda cu...:pray:
Ne mogu sa pinpointerom da idem dublje od 15 cm svega je toliko vodootporan.

Najverovatnije sljaka, ona proizvodi takav ton koji neces cuti kod drugih predmeta a i meteorit dobro oseca i isti ton daje cak i praistoriske kamene sekire od zelenkastog kamena koji je dosta tvrd.:26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:32 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!