Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Najbolji Detektor ( Metalldetektoren) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3003)

Deki 06.06.2008 13:12

Najbolji Detektor ( Metalldetektoren)
 
Kao prvo pozdrav od novog clana Foruma.
Zeleo bih da se prestavim a onad da vas ubijem pitanjima. Zovu me Deki, iz centralne Srbije a od 1986 u Zürichu ( Cirih ). Ozbiljno sam poceo da idem na Forume i da se ineresujem za ovaj hobi od pre jedno 2 meseca. Od onda do sada procitao sam vise nego u proslih 40 + godina, i doso do zakljucka NULA, NISTA, NJENTE, NICHTS itd... Zato se obracam vama, ipak pre nego sto kupim taj NAJBOLJI DETEKTOR hocu da cujem misljenja ljudi sa iskustvom i nekim znanjem oko same fizike, metala, zemlje i detektora.
Prvo hocu da vam kazem sta bi ja sve trazio i na kom terenu. Trazio bih novcice od bakra, srebra i zlata sto podrazumeva pitanje, postoji detektor koji ce pokazivati samo obojene metale, poso ja nisam bas najmladji pa necu da kopam ko TRAGAC folije, zatvarace i limenke. Trazio bih pojedinacne predmete dubine 40 cm i naravno vece predmete istog metala do 2m. dubine Tren je uglavnom malo brdovit do brdovitog delom i sa kamenjem. Novac koji hocu da odvojim za taj hobi nije toliko bitan kolko jedan dobar Detektor ili PI Detektor ili Boden Radar.

Dosta za sad bice posle jos pitanja ,a verovatno i smeha, lupanja ili lepo slozenih komentara.
p.s nezaboravite ja sam pravi pocetnik ako opste bude.

Pozdrav svima

eclipse4 06.06.2008 13:50

..... i doso do zakljucka NULA, NISTA, NJENTE, NICHTS itd... .......ovo si dobro rekao,negde ce se neki detektor hvaliti do nebesa a negde isti detektor ce se kuditi do nebesa,dakle zavisi od svrhe tog detektora,ako ga neki doticni prodaje,obicno su to samo hvala,mozes slobodno steci utisak da savrsen detektor ne postoji,odnosno,nigd e neces cuti da svi forumasi hvale jedan te isti detektor,neko ce mu obavezno naci manu. poso ja nisam bas najmladji pa necu da kopam ko TRAGAC folije, zatvarace i limenke.....Zar mislis da bi neko to radio od nas da nije potrebno ili ako zeli da se teren iscrpi sto je vise moguce??? Trazio bih pojedinacne predmete dubine 40 cm i naravno vece predmete istog metala do 2m. dubine Tren je uglavnom malo brdovit do brdovitog delom i sa kamenjem. Novac koji hocu da odvojim za taj hobi nije toliko bitan kolko jedan dobar Detektor ili PI Detektor ili Boden Radar.....a sa ovim poslednim ces se posebno obradovati i usreciti ;)

Dosta za sad bice posle jos pitanja ,a verovatno i smeha, lupanja ili lepo slozenih komentara.
p.s nezaboravite ja sam pravi pocetnik ako opste bude.

dobro dosao,najbolji je smeh i dobra pitanja,a povrh svega druzenje......

Deki 06.06.2008 16:26

Da odlicno si reko nabitnije je druzenje, ipak to moram na prvo mesto da stavim, onda dobra pitanja i smeh na drugo mesto, a i tvoj odgovor je ODLICAN, zamisli sad da si mi odgovorio kupi Lrenz Deepmax X3 posto vidim da ono trece to jest Boden Radar si vec iskljucio.

Pozdrav

Enigma 06.06.2008 17:12

Kupi vrhunski VLF detektor, ostalo zaboravi. :26: i dobro nam došao. :)

Deki 06.06.2008 17:21

Citat:

citat od Enigma (Prilog 25548)
Kupi vrhunski VLF detektor, ostalo zaboravi. :26: i dobro nam došao. :)

Sta je to VLF marka ili sistem rada???

Vumi 06.06.2008 18:14

Dobro nam dosao...
To je detektor sa niskom radnom frekvencijom (skracenica sa engleskog)...
Interesuje me kako znas da ne treba kupiti taj Lorencov model a ne znas nista o detektorima :)

Deki 06.06.2008 18:50

Cao Vumi
Pravo da ti kazem neznam doslo mije onak kao jedan primer, a druga stvar je da sam primetio sto je detektor skuplji treba ga izbegavati, sto je ipak malo cudno??? Ipak ja bih voleo da cujem i neki prvi kokretni predlog, leto se priblizava a sa njim i godisnji odmori, treba to malo iskoristiti za izlete !!!

Pozdrav

Enigma 06.06.2008 19:42

Napisao sam odgovor na tvoje zadnje pitanje, ali je izgleda zaglavio negdje. :totlach: :26:

Deki 06.06.2008 19:48

Citat:

citat od Enigma (Prilog 25556)
Napisao sam odgovor na tvoje zadnje pitanje, ali je izgleda zaglavio negdje. :totlach: :26:

Gde li je mogl zaglaviti, verovatno negde ispd 2metara na terenu :totlach: Ajde probaj jos jednom mozda sad nece.

Cao

Vumi 06.06.2008 20:03

Enigma, ako mislis na odgovor da kupi nekakav VLF, on stoji nekoliko priloga vise ovog


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:41 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!