Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Silno blago (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6029)

miligor 12.10.2011 08:29

Silno blago
 
Evo jos blaga a da nije ajducko ili sa neke stare mape, a za ovo nije nikom pricao predak ili imao vizije...
http://www.kurir-info.rs/vesti/drust...ata-135426.php

3900d 12.10.2011 09:13

E sad pravo pitanje ! Koji detektor kupiti i na kojoj dubini moze da detektuje 300 kg zlata?:23:

Spartakus 12.10.2011 09:31

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Evo da vam ja iz prve ruke dam neke podatke ;) Pošto sam službeno odsutan iz Slovenije i radim trenutno u Skopju putovao sam ovaj vikend do Beograda i nazad i naravno prolazio i pored trase novog autoputa izmedju Vranja i Preševa. Tačno je da ima puno arheologa i da se kopa na sve strane. Očigledno su unajmili radnike koji kopaju a svaku grupu radnika nadzire po jedan ili dva arheologa. Video sam u prolazu kroz prozor auta i temelje koje su iskopali, pored samih kuča u selu i pored samog puta. Kad sam se vracao u nedelju mislio sam i da stanem i prošvrljam malo naokolo ali vreme je bilo kišovito pa me želja prošla.
Da se kopa tačno je, da li su stvarno našli zlato ne bih da procenjujem. Ali u svakom slučaju lepo je videti da se neko ipak brine o tome da se uz ovakve infrastrukturne radove ne preskače arheologija i da ima i rezultata i otkriča. Čekamo dalje informacije od strane arheologa a za vas nekoliko snimki sa mog telefona (zao mi je ali to je to, moja nokia ima samo 2 mp a i dok sa slikao iz pokreta zamalo da se sudarim sa kolima iz kontra pravca ) :416:
Bice jos slika ali za jedno 3 nedelje kad opet putujem za Beograd.

miligor 12.10.2011 13:51

Citat:

citat od 3900d (Prilog 57312)
E sad pravo pitanje ! Koji detektor kupiti i na kojoj dubini moze da detektuje 300 kg zlata?:23:

i da kosta do 350e...

Zarkov 12.10.2011 18:21

Koliko za sto godina zemljani talog poraste?
Mada je glupo pitanje jer zavisi gde, i od ko zna kojih geografskih uzroka, interesuje me optimalni neki prosek.
Zna li neko?

banebeograd 12.10.2011 18:28

Citat:

citat od Zarkov (Prilog 57319)
Koliko za sto godina zemljani talog poraste?
interesuje me optimalni neki prosek.

ne znam za "optimalni" ,
koliko sam citao , u sumskim krajevima prosecan bi trebao biti oko 10 cm. za 100 g. ...

Zarkov 12.10.2011 18:40

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 57320)
ne znam za "optimalni" ,
koliko sam citao , u sumskim krajevima prosecan bi trebao biti oko 10 cm. za 100 g. ...

Ufff mnogo za Rimljane, taman za Mariju. Hvala na brzom odgovoru.Treba izdresirati :945: :-D

avgvst 12.10.2011 19:36

Eeeeeeee ovaj prizor sam i ja video letos kada sam se vraćao iz grčke.
Hteo sam da stanem da pitam: "Šta ima narode?", ali mi žena nije dala :)
Tamo sve vrvi od radnika u onim blještećim zelenim i crvenim prslucima!
E sada šta će naći, će da vidimo! :) :D

laki 12.10.2011 22:09

Ovo sto vidite na ovim slikama su radovi na praistorijskom lokalitetu (selo Pavlovac poznato po nalazima iz tog perioda). A to zlato sto spominju je cista izmisljotina :438:

Marko 13.10.2011 10:02

Citat:

citat od avgvst (Prilog 57324)
Eeeeeeee ovaj prizor sam i ja video letos kada sam se vraćao iz grčke.
Hteo sam da stanem da pitam: "Šta ima narode?", ali mi žena nije dala :)
Tamo sve vrvi od radnika u onim blještećim zelenim i crvenim prslucima!
E sada šta će naći, će da vidimo! :) :D

Trebao sa da izvadis iz gepeka detektor i da im se pridruzis


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 19:19 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!