Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   Bezicne slusalice (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8162)

miligor 28.04.2014 12:16

Bezicne slusalice
 
Juce sam resio da pocnem da koristim slusalice sa deusom, jer se od vetra nije moglo raditi. E sada jedno pitanje, da li moram kupiti fabricke bezicne ili mogu neke druge isto bezicne? Ne bih da dajem 300e ako ne mora.

ObeliX 28.04.2014 12:22

Mislim da ces morati uzeti od xp-a pa koje god.
zastitili su oni to. ako neko moze da to premosti onda ok

Marko 28.04.2014 14:11

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Sad su narukvice u modi

Vumi 28.04.2014 16:47

Miligore, na zalost, samo original XP slusalice, druge ne mogu :). Inace, o ovom novom Deusu sa displejem u boji, narukvicama i sl, pricaju i na njemackom forumu ali ni tamo Niko nista ne zna a glavni uvoznik XP-a kod njih se ne javlja povodom Toga.

kratki 28.04.2014 17:03

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Kad smo vec kod toga.......

miligor 28.04.2014 18:55

Vremenom ce biti sve sareniji i sa gomilama bespotrebnih funkcija, samo nece biti sta da se nadje jer su tereni vec poprilicno osiromaseni. Da li su bezicne slusalice toliko bolje od onih sa kablom?

Vumi 28.04.2014 19:52

A sto bi bile bolje? Prednost je u tome sto ti kabal ne zapinje kojekuda i to je sve.

kratki 28.04.2014 20:22

Kao sto rece Vumi, prednost je samo sto nema kabla.
Ako radis po njivama i nije problem, kad si u sumi provlacenje kroz žbunje postaje nocna mora a mozes ostati i bez usiju ;-)

ObeliX 28.04.2014 22:08

Mene su slusalice u sumi prosle zime skinule s pameti. prva lova i kupujem bezicne.

Crni-1 28.04.2014 23:45

Meni slušalice više u životu ne trebaju,jer sa njima na ušima umalo da me rastrgne pas imao sam sreće da se kabal zakačio i ja se slučajno u zadnjem trenutku okrenem,Srpki pastirski pas u punom trku na 3-4m. od mene.

miligor 29.04.2014 08:15

Pre par godina sam imao slican dozivljaj ali je bio terijer u pitanju. Nisam imao slusalice, slucajno sam ga spazio u trku iza mene. Asov je odradio odlican posao...

Marko 29.04.2014 10:39

Koliko ima prednosti toliko i mana.Ja od kad umalo nisam zgazio poskoka ni ne pomišljam na slušalice.Bata se ktretao iza mene dok sam kopao rupu.Zvući neverovatno ali sam ga čuo dok se kretao po suvom lišću.Dok u suprotnom kad gaziš po šumi propustiš dosta slabih signala bez slušalica.
Meni je ipak bolje bez sluški,možeš da čuješ i vepra i jazavca na vreme i da budeš u pripravnosti

Vumi 29.04.2014 10:54

Kakvi veprovi, kakvi jazavci, jazavicari, terijeri i ovcarski psi...pa gdje vi trazite? :399: Jos samo da vas ptice pocnu salijetati i onda ste gotovi koliko vidim, haha

banebeograd 29.04.2014 16:16

Citat:

citat od miligor (Prilog 82959)
Juce sam resio da pocnem da koristim slusalice sa deusom, jer se od vetra nije moglo raditi. E sada jedno pitanje, da li moram kupiti fabricke bezicne ili mogu neke druge isto bezicne? Ne bih da dajem 300e ako ne mora.

sto bi kupovao deusove sluske /250 evra/,ako imas deusovu elektroniku onda mozes da koristis bilo koje zicane sluske ciji kontakti odgovaraju onom konektoru na deusu,
samo skines elektroniku sa stapa i stavis je u dzep odakle ide kabal od sluski do usiju,
ja sam tako jednom uradio kad sam bio u nekoj sumici a padala kisa,
sve je super radilo i od tada uvek imam odgovarajuce zicane sluske u rancu za teren kao rezerva ...

banebeograd 29.04.2014 16:19

Citat:

citat od Vumi (Prilog 82978)
Kakvi veprovi, kakvi jazavci, jazavicari, terijeri i ovcarski psi...pa gdje vi trazite? :399: Jos samo da vas ptice pocnu salijetati i onda ste gotovi koliko vidim, haha

boda i ja smo na Kosmaju naleteli na divlje svinje i to sa mladima,
momentalno sam prestao sa traganjem , spakovao deus u ranac i vatao zaklon iza najblizeg veceg drveca...

miligor 29.04.2014 17:00

Ne trazim u sumi(jer ih skoro i nema) tako da nece biti problema sa kacenjem zice. Valjda me nece napasti krvolocni zec ili pobesneli fazan...ili belouska koju smo kolega i ja videli u oranju(ozbiljni primerak duzine 7-8cm).

kratki 29.04.2014 17:46

Cuo sam od vise tragaca da su ih napali psi, e sad neki su radili i bez slusalica.
Mislim da ih zvuk iritira bez obzira odakle dolzai.

Darko 29.04.2014 18:10

... sve zavisi koji je aparat tj. proizvođač u pitanju,...

Deus tj. XP bi u najnovijoj verziji trebalo umesto color displeja, igrica i sl. da ugradi zaštitu od glodara, pasa, krupne divljači, komaraca i ako može i protiv krpelja

... mene generalno minelab iritira, i ne bih ga mogao slušati koji sat, ... iritira me i ovaj moj, kada nemam vremena za teren :26:

miligor 29.04.2014 18:38

Ne znam za pse, ali da li ste vi koji radite sa xp aparatima primetili da ako ima fazana u blizini uvek se javljaju, ne znam da li im frekvencija zvuka smeta.

avgvst 29.04.2014 19:23

E ja sam već jednom negde napisao da imam slušalice samo za jedno uvo a drugo je slobodno! Jedno uvce za osluškivanj eokoline uvek ostaje slobodno. Obične sluške što idu oko temena na jedno uvo, to su one internet slušalice sa mikrofonom, samo što ja mikrofon fiksiram za onaj držač oko glave. Koristima običn verbatim slušalice od 32 oma i dobre su. Samo stvarno jeste problem, kabal kači za džbunje :D !
Ekolega Miligore, što ja nisam bio sa tobom na terrenu, da vidim tu opaku guju, beloušku, ja ih prosto obožavam, odmah bi išao da je hvatam! Hahhahah.
A što se tiče Deusa... mmmmmm prosto mami svojom lepotom i inovativnošću. Možda ko zna jednog dana.... :bier:

avgvst 29.04.2014 19:30

Sad se setih ...
Negde sam video da postoji odašiljač bluetoot signala čiji konektor odgovara onom okruglom, koji se nalazi kod većine detektora... Isto kao bluetoot za USB činč samo ide onaj okrugli... Onda se to metne u taj priključak, uključi se, jedino preostaje da nabavimo bluetoot slušalice.. i eto bežičnog prenosa zvučnog signala.
Eto možda sam nekom dao ideju, obzirom da sam o istoj razmišljao iz razloga što je kabal kabal uvek zasmeta i lomi se i lako se kida kada mlatimo tamo vamo...
Hm . . .

Vumi 29.04.2014 19:40

Citat:

citat od miligor (Prilog 82991)
Ne znam za pse, ali da li ste vi koji radite sa xp aparatima primetili da ako ima fazana u blizini uvek se javljaju, ne znam da li im frekvencija zvuka smeta.

Eto novog rjesenja za lovce, prodati im Deusa i nece im trebati ker u lovu, fazani ce sami da se otkrivaju :huepfer01

Vumi 29.04.2014 19:44

Avgvste, ideja je stara nekoliko godina, Problem je u kasnjenju signala i o iskljucivanju istih ako neko vrijeme nemas nikakav Signal. Oni koji imaju vodeci ton na detektoru, namjestali su ga tako da se uvijek cuje i bio je rijesen Problem sa iskljucivanjem, ovaj drugi bas i nije....neki tvrde da im radi sve odlicno a neki da ne mogu uopste raditi sa Tom kombinacijom, valjda zavisi od vrste detektora takodje.

avgvst 29.04.2014 19:54

Jbg.. mislio sam na moju ideju.. mislim na ono što sam sam skontao, bez gledanja drugih mogućih rešenja.
Ali eto dobih odgovor i na tu eventualnu "inovaciju". Tako da odustajem od traženja konekcije...
To ono... dođeš kući sa terena a tek onda se javi zvuk na slušalicama.. Hahhah

miligor 29.04.2014 20:57

Avguste moram te voditi jedareda na neki teren bogat zmijama i sitnom bronzom! A povescemo i nekog lovca, jer kakav je sremacki nedeljni rucak bez supe od fazana.

ObeliX 29.04.2014 21:03

ja sam otkako znam za sebe lunjao po sumama i nikad ali nikad nisam vidio poskoka ili sarku u sumi...na rubovima suma da,gdje ima sunca i na suhom liscu ima . vidjoh malog poskoka prosle godine u oktobru mjesecu u rijetkoj hrastovoj sumi za toploga dana a cijelo ljeto ni jedne nisam vidio zmije u sumi. vise me je strah sikare i visoke trave

samis 30.04.2014 11:22

Miligore, jeli teren iznad ili ispod streke tj vinski ili svinjski deo? Moguli se prikljuciti ali u kasnu jesen ili rano prolece kad nema ovih sto gmizu :)

miligor 30.04.2014 12:36

Vinski, pa i preko limesa!


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:03 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!