Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Praistorija (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=165)
-   -   Germani u poseti bačkim keltima (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7048)

LazarS 29.10.2012 13:51

Germani u poseti bačkim keltima
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 7)
Davno sam Vam predstavio meni najdraže mesto za šetnje i meditaciju link a sada mi je drago što ovde (premijerno) prikazujem deo onoga što se na tom lokalitetu dešavalo od 23. do 25. oktobra.

Naime, dokoni i bogati Germani sa viškom u državnom budžetu imaše manjak pravdanja za uzimanje dotičnih suma, pa rešiše da opravdanje nađu među sirotinjom na balkanu ;)

Uz asistenciju zavoda za zaštitu spomenika, posetiće nekoliko terena po Srbiji, i to terena koji su u vezi sa Rimom ili Keltima.

Trojac sa frankfurtskog instituta, stručnjaci za skeniranje terena geomagnetskim senzorima, su u tri dana odradili fantastičan posao na malom opidumu. Kažu da bolje uslove i rezultate nisu imali od ovih. Evo par slika, ali ne onih koje bi Vas najviše interesovale, kao što su snimci skeniranog terena ;)

LazarS 29.10.2012 13:57

Zaboravih dodati da je u pitanju Römisch-Germanische Kommission des Deutschen Archäologischen Instituts, Frankfurt
a oprema je od firme SENSYS

Nigrianvs 29.10.2012 14:36

Lepo da se nesto pocelo raditi.
Ova ravnica i dalekovod,, jako mi poznati

pike.sch 29.10.2012 16:04

Gde moze ova "drljaca" da se nabavi? Traktorce imam i ostale prikljucne masine samo mi fali ova.

LazarS 29.10.2012 16:23

Drljača je samo deo sistema, moj prijatelju. Sadrži 16 sondi i širine je 4m. Očitava više od 2m u dubinu.
Posebno je bitan sistem za pozicioniranje jer od njegove preciznosti zavisi kako se slažu podaci koje oćitavaju senzori na "drljači". Zato imaju stacionarnu jedinicu sa gps-om i FM predajnikom a u vozilu je još jedan gps uređaj i uređaj koji je uparen sa stacionarnom jedinicom.
Ne znam kako drugačije opisati rezultat svega toga nego rečima: ZASTRAŠUJUĆE. Kad vidite obrise temelja kuća, stubova, kanala, gomila kamena ili metala... Za 20godina ako ovako bude napredovala tehnika, moćemo maltene da slušamo šta su ljudi pre 2 milenijuma govorili u kućama ;)

Blistok 29.10.2012 16:47

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 71081)
Gde moze ova "drljaca" da se nabavi? Traktorce imam i ostale prikljucne masine samo mi fali ova.

:D:D:D

kratki 29.10.2012 17:15

Ova drljaca kosta kao 20-tak Fergusona.....
Vumijeva drljaca ce uskoro isto biti gotova :26:
Interesantne fotke, u pravu si kad kazes da bi nas i one ispod zemlje zanimale. ;)

apostata 29.10.2012 18:08

Keltski opidum
 
Zanimljivo je da su trazili cisti keltski teren za istrazivanje, zato ih recimo nije zanimao Krcedin ili neki drugi sremski lokalitet.

Nigrianvs 29.10.2012 19:45

Krcedin bi im bio previse strm za te njihove grabulje.
Ako nastave dalje, doce i Krcedin na red

miligor 29.10.2012 20:33

Ako im Kostic dozvoli da se motaju po njivi.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 15:37 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!