Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Možetel mi pomoći u kupnji XP-a Goldmaxx-a Power-a (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2802)

vedran 10.03.2008 22:37

Možetel mi pomoći u kupnji XP-a Goldmaxx-a Power-a
 
Imali li tko iskustva sa ovim detektorom??? Znam da ssu dobri rezultati na njivama sa njim, ali da li se može sa njim raditi u šumama??? Mogu li se sa njim eliminirati čahure, metci itd? Kakvi su tonovi kod njega, pošto ja imam garrett-a 250??? Jel ih teško skontat? Jel teško rukovanje sa njim??? Hvala vam unaprijed i predložite možda neki detektor koji je bolji za šume?? Ali naravno i da raspravimo o njemu!!!! Hvala

Vumi 10.03.2008 23:16

Vedrane, vec nekoliko puta sam ti rekao da mesingane cahure od metaka ne mozes diskriminirati. Ako bi uspio u tome onda bi izbacio i sve ostalo a to ti je isto kao da hodas po terenu bez ili sa iskljucenim detektorom. Sto se tice trazenja po sumama, Gmaxx je u maloj prednosti. Skontati taj detektor nije problem...meni je trebalo samo 2 godine :)...ok, salim se, detektor je lak za skontati. Neka ti neko kaze ko trazi sa istim, ovdje je iskustvo u pitanju a ja nisam radio sa Goldmaxxom powerom, zato necu previse da pricam :).

Enigma 10.03.2008 23:18

Citat:

citat od vedran (Prilog 22952)
Imali li tko iskustva sa ovim detektorom??? Znam da ssu dobri rezultati na njivama sa njim, ali da li se može sa njim raditi u šumama??? Mogu li se sa njim eliminirati čahure, metci itd? Kakvi su tonovi kod njega, pošto ja imam garrett-a 250??? Jel ih teško skontat? Jel teško rukovanje sa njim??? Hvala vam unaprijed i predložite možda neki detektor koji je bolji za šume?? Ali naravno i da raspravimo o njemu!!!! Hvala

Vedrane, o Goldmaxu je puno napisano, aparat je odličan za sve terene, što se tiče vojnog i lovačkog smeća i dalje ćeš biti prisiljen lopatati. :) :26:

vedran 11.03.2008 00:20

Hvala Vam puno!!!

zeljketa 11.03.2008 17:58

Vedrane,XP detektori su vrlo laki za rukovanje.Ja sam ga brzo skonto,iako sam cisti Bosanac.Jedino na sto moras obratiti paznju je to da mu osjetljivost (sens)ne pozicioniras previse visoko,jer u suprotnom registruje sve do Kine.Vjeruj mi to nije nimalo prijatno....em je previse da se kopa,em su kineski novcici busni i imaju cudna slova na sebi...:36_6_2[1]

vedran 11.03.2008 23:35

Hvala Vam a imam još jedno pitanje, Kolko se sa njim kopa jer sam ja iz bosne i ima metaka a oni idu duboko u zemlju a i inače je kamenit, žilovit itd. teren??? Hvala

miligor 12.03.2008 07:01

Kopa se dosta, ja sam jako zadovoljan sa njegovom dubinom ali jedina zamerka koju imam je diskriminacija. Preosetljiv je pa zato radim na cistijim terenima. Neces pogresiti ako ga uzmes, pozuri jer ce prolece uskoro. Ja vec uzeh mesec dana godisnji i u aprilu krecem !

vedran 12.03.2008 13:15

Jesi kad kopao u šumi u metcima zagađenim terenima??? Jesi kad kopo u šumi jel puno teško jer znam da većina sa xp-om traže po oranicama???? hvala

Vumi 12.03.2008 15:29

Vedrane, tebi ako je tesko kopati ti ga iskljuci, razvuci neko cebe, otvori nekakvu konzervu ili sta si vec spremio za pojesti i popiti i kada se najedes i napijes, lezi i spavaj. Kada se probudis, kraj tebe ce vjerovatno biti nekakav cup pun blaga, koji ti je dobijela dobra vila, cisto da se nebi patio kopajuci - kao nagradu. Ja ti mogu samo reci, da koji god detektor uzmes, sve te metke i cahure ces morati povaditi i to ti je to...ako to ne zelis, ti onda promijeni teren i trazi tamo gdje znas da se nije ratovalo i gdje toga smeca nema...zivio ti meni i ipak lopatu u ruke!!! :)

zokioki 12.03.2008 19:03

Upravo tako nista bez kopanja.Ja kad radim na nekom zaprljanom terenu prvo koristim malu sondu i povadim sve ono sto mora da se kopa(folije,zardjale cepove itd.)to obicno i nije duboko,pa tek onda koristim vecu DD sondu koja ide dublje,rezultat retko kad omane:26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:57 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!