Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Pop Martinovo blago (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=628)

rajan 05.01.2007 00:46

UMAGUSKA je selo koje se danas zove Crvena Jabuka tridesetak kilometara od manastira nije valjda svaki dan toliko hodao ili konja jahao zbog bogosluzenja

crow 05.01.2007 00:52

mnogo je u prichi o hajduchiji
na carigradskom putu izmishljotina moj Rajane...

al postoje dokumenti koji nisu...

crow 05.01.2007 00:53

evo, josh neshto...
koliko se popova SPC zove Martin

google nezna ni za jednog 8)
sad cu da proverir zvanichan sajt.

rammstein 05.01.2007 00:54

Citat:

citat od rajan
UMAGUSKA je selo koje se danas zove Crvena Jabuka tridesetak kilometara od manastira nije valjda svaki dan toliko hodao ili konja jahao zbog bogosluzenja

Pa mislim da je sada stvarno bezpotrebno raspravljati o tome koliko je kilometara i kilometara tadasnji stanovnik ove planete (da stvar gledamo u celokupnom smislu) prepesacio ili prejahao.Ako cemo uzeti u obzir kao zakljucak da je Umaguska bila udaljena 30 km od manastira i da je nelogicno da neko to prepesaci ili prejaha konjem.

rammstein 05.01.2007 01:01

Citat:

citat od crow
mnogo je u prichi o hajduchiji
na carigradskom putu izmishljotina moj Rajane...

al postoje dokumenti koji nisu...

Da slazem se sa time da je dosta toga izmisljeno i da covek ne treba sve uzeti za istinu,jel mislis mozda da je Ivan Babejic izmisljen ili Jovan Stanisavljevic Caruga, Dragoljub Bojovic, Ljuban Cotro(navodim samo par primera,mada oni dolazi puno kasnije u pricama),hajduci su cak i istoriji poznati

rammstein 05.01.2007 01:03

Citat:

citat od crow
evo, josh neshto...
koliko se popova SPC zove Martin

.

Danasnjica je danasnijca,i necemo u celu ovu pricu uvlaciti SPC,jer oni nemaju nista ama bas nista sa stvarima od pre 500 ili 600 god

rammstein 05.01.2007 01:24

Citat:

citat od crow
:D

ne odgovori ni na jedan drugi detalj...
,
a ni jedan telefonski broj u srbiji nije registrovan na to prezime



okle popu pravo da ima kafanu u 17 veku...

bolje chitaj istoriju.
.

p.s. na pogreshnoj planini trazite ;)
i u pogreshnim objektima...

Kakve veze ima to sto u danasnjem vremenu nema nijedan registrovani broj na to prezime,ako to uzimas kao tvrd argument u odbrani tvoje teorije.Jer treba da spominjem neka prezimena koja su tokom istorije i vremena jednostavno nestala i pominju se samo u zapisima i knjigama.sto se tice kafane on je kafanu otvorio posle napustanja bozije sluzbe (e sada posto stalno mjenjas vjekove te 16-17 izgleda da se i ti dvoumis kad je to bilo)..Barem tako pisu knjige...A posto ti stalno pominjes istoriju daj nam neki istorijski argument.:)

dropsyblood 05.01.2007 08:02

Citat:

citat od rammstein
Kakve veze ima to sto u danasnjem vremenu nema nijedan registrovani broj na to prezime,ako to uzimas kao tvrd argument u odbrani tvoje teorije.Jer treba da spominjem neka prezimena koja su tokom istorije i vremena jednostavno nestala i pominju se samo u zapisima i knjigama.sto se tice kafane on je kafanu otvorio posle napustanja bozije sluzbe (e sada posto stalno mjenjas vjekove te 16-17 izgleda da se i ti dvoumis kad je to bilo)..Barem tako pisu knjige...A posto ti stalno pominjes istoriju daj nam neki istorijski argument.:)

DIVIM TI SE BRATE KAKO IMAS VREMENA DA SE GANJAS SA KLINCIMA.Pusti ga neka samo on "googla"!!!

crow 05.01.2007 08:55

Citat:

citat od dropsyblood
DIVIM TI SE BRATE KAKO IMAS VREMENA DA SE GANJAS SA KLINCIMA.Pusti ga neka samo on "googla"!!!

a ti nastavi da vadish :D :D :D
po tonu dnevno
xaxaaxaaxaxax :D !

dropsyblood 05.01.2007 08:56

Citat:

citat od crow
a ti nastavi da vadish :D :D :D
po tonu dnevno
xaxaaxaaxaxax :D !

Da sada sam ukapirao tebi treba DROGA!!!


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:32 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!