Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Omiljeni istoriski spektakl (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3472)

Pretorijanac 29.11.2008 19:24

Omiljeni istoriski spektakl
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 11)
Mnogo smo nešto ozbiljni u poslednje vreme, a i odavno nismo imali nijedno glasanje...
Vaš omiljeni istoriski spektakl u poslednjoj deceniji:

pike.sch 29.11.2008 20:27

Mnogo tesko pitanje, sve moji omiljeni filmovi. Jos bih dodao i Hanibal, Julije Cezar, Pathfinder...

Enigma 29.11.2008 21:16

Gladiator u svakom slučaju, priča je izmišljena ali je sve ostalo prihvatljivo. :26:

IVLIANVS 29.11.2008 21:49

Ne mogu da se odlucim....Gladijato r,300 ili Troja
Ipak Gladijator,izmedju ostalog i zato sto je to prvi i poslednji film koji sam odledao u bioskopu sa svojom suprugom...to nam je bio jedan od prvih izlazaka...jedva sam je nagovorio :)
bioskop je mrtav...ziveo bioskop
brothers...what we do in life,echoes in eternity!

Interesantna tema Pretorijance,a i novi avatar ti je odlican,Piter Selers je moj omiljeni glumac.

Pretorijanac 29.11.2008 22:06

Hvala, Hvala... :)
Možete da glasate za više filmova.

3900d 29.11.2008 23:00

Ubedljivo BRAVEHEART sjajan film. Naravno malo doteran cisto da bi se prodale bioskopske karte. Ali mislim da je za klasu bolji od ostlih. Nije za dzabe bio film godine.

m.aurelije 29.11.2008 23:21

Hrabro srce broj dva, Gladijator broj jedan, jer je na veran, i dramatican nacin prikazan zivot, i borba za zivot Gladijatora, u starom Rimu.

biljadj 01.12.2008 00:49

Ja bih vise voleo da gledam neki spektakl koji negovori ni o grcima a ni o rimljanima.Na primer o dacanima,keltima,ili o jednoj veoma bitnoj fazi ljudske istorije a to je kameno doba(neolit).

jeka 57 01.12.2008 01:07

glasam za troju

Pretorijanac 01.12.2008 06:47

Citat:

citat od biljadj (Prilog 30752)
Ja bih vise voleo da gledam neki spektakl koji negovori ni o grcima a ni o rimljanima.Na primer o dacanima,keltima,ili o jednoj veoma bitnoj fazi ljudske istorije a to je kameno doba(neolit).

Za sve ove godine pogledao sam samo jedan dobar film na temu praistorije Quest for fire - La Guerre du feu - Potraga za vatrom.
Dobio je i oskara. O keltima Imaš Druids sa Kristoferom Lamberom ali je sasvim osrednji. Zaboravljaš da istoriju pišu pobednici,
te nije ni čudo što su ostali zaboravljeni. Zato mi iskopavamo koga stignemo. :)

Enigma 01.12.2008 16:57

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 30758)
Za sve ove godine pogledao sam samo jedan dobar film na temu praistorije Quest for fire - La Guerre du feu - Potraga za vatrom.
Dobio je i oskara. O keltima Imaš Druids sa Kristoferom Lamberom ali je sasvim osrednji. Zaboravljaš da istoriju pišu pobednici,
te nije ni čudo što su ostali zaboravljeni. Zato mi iskopavamo koga stignemo. :)

Slažem se u potpunosti. :) :26:

biljadj 01.12.2008 17:33

pravo zboris pretoirijance,videcu da pogledam te filmove i da dam sud.

kratki 01.12.2008 21:23

Citat:

citat od biljadj (Prilog 30752)
Ja bih vise voleo da gledam neki spektakl koji negovori ni o grcima a ni o rimljanima.Na primer o dacanima,keltima,ili o jednoj veoma bitnoj fazi ljudske istorije a to je kameno doba(neolit).

Pa imas Asteriksa i Obeliksa kao i Kremenka........

pike.sch 01.12.2008 23:32

Ja sam kolekcionar filmova vezanih za anticka vremena. Imam jos dva filma : Poslednja legija, Pad rimskog carstva. Da li neko zna dali je film ili ****ja "Atila"? Gledao sam na tv ali nikad nisam potrefio pocetak prvog i drugog dela, Tako da neznam o cemu se radi o filmu ili ****ji.

Pretorijanac 02.12.2008 01:29

Postoji film Atila. Ovaj Poslednja legija mi se baš i nije svideo. Kao da je za decu.
Svima preporučujem Mongol o Džingis Kanu.
Neću dodavati više filmova jer je većina nas "redovnih" već glasala.

Da se na sekund vratim na Atilu. Negde naleteh na podatak da je Atila izveo reforme u Hunskoj vojsci. Do Atile su Huni navodno nosili kamene sekire.

miligor 02.12.2008 08:00

Dodao bih jos film Ben Hur i Qvo vadis, vise mi se svidjaju stariji filmovi o Rimu.

ЛазарС 02.12.2008 15:06

Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Pretorijanac 02.12.2008 17:10

Citat:

citat od ЛазарС (Prilog 30821)
Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Prevideo si ga (Apocalypto). :26:

pike.sch 02.12.2008 17:35

Citat:

citat od ЛазарС (Prilog 30821)
Od goreponuđenih glasao sam za "Pathfindera". Mislim da si trebao dodati i Mel Gibsonov "Apocalypto" koji je, po mom mišljenju, u zadnjih 5 godina istorijski (što se američke produkcije tiče) najverodostojniji film.

Potpuno si u pravu. Ja sam glasao bas za apovalypto iz tih razlika sto ne najrealniji film od svih navedenih.

banebeograd 02.12.2008 22:12

Citat:

citat od miligor (Prilog 30816)
Dodao bih jos film Ben Hur i Qvo vadis, vise mi se svidjaju stariji filmovi o Rimu.

mali off, ne zamerite.
Qvo vadis je jednim delom sniman u studiju u kosutnjaku/1987 godine/, i tamo sam zabelezio prve filmske korake :totlach:,
bio sam statista na nekoliko mesta, rimski zatvori, rimska arena kad se snimalo bacanje rimljana u celjusti lavicama,pretorijans ka pratnja...
nazalost taj film nisam nikad odgledao , ima li ga negde na netu da se skine.

ЛазарС 02.12.2008 23:38

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 30824)
Prevideo si ga (Apocalypto). :26:

Slep pored očiju... http://www.clipartof.com/images/thumbnail/1225.gif
Očito bi trebao manje vremena provoditi pred monitorom :26:

sirmium 26.12.2008 00:20

Sada sam ponovo po ko zna koji put gledao Gladiatora i moje misljenje je ipak da je zo film za sva vremena sto se tice ove tematike(nase) sve ostalo su LOSE kopije!

apostata 26.12.2008 14:46

Filmovi
 
Kao dete sam se odusevio Ben Hurom, a od ovih novijih sam gledao jedino Gladijatora i za mene je kao film katastrofa (inace karakteristika americkog filma poslednjih decenija). Zato i ne pokusavam da gledam ostale sa spiska. Nabavio sam onu noviju s`eriju "Rim" na DVD-u sa namerom da se skoncentrisem samo na sliku posto je s`erija reklamirana kao da sada najskuplja i kako su konsultovani eksperti od izgradnje kullisa do oruzja, odece, inventara, nakita i sveg ostalog. Medjutim, nisam uspeo, radnja je po navici odvlacila paznju pa sam jedva odgledao prvi disk i odustao.

sirmium 26.12.2008 19:43

Brate ako ti nije Gladijator dobar film, onda imas Speidermena,Supermen a,Betmena,ukusi jesu razliciti ali koliko vidim da ovde na glasanju ipak je on najbolji!

Nigrianvs 26.12.2008 19:55

Gladijator ubedljivo naj, naj-film:26:

apostata 26.12.2008 20:08

Gladijator
 
Kolega Sirmium, film mi je nekad predstavljao gotovo strast i od svoje 23-24 godine gotovo da ih vise i ne gledam. U filmu, inace, trazim cistu umetnost, a u komercijalnim ostvarenjima od tog ni traga nema. Zato sam ostao poklonik evropskog filma, posebno italijanskog. U Gladijatoru sam gledao sve ostalo sem radnje, a ona je bila tipicna, provucena vec kroz hiljade filmova, ovaj put smestena u rimsko doba. Moram da priznam da je sve ostalo bilo veoma dobro.

Enigma 26.12.2008 20:45

Pregledao sam sve filmove na ovu našu tematiku i odgovorno tvrdim da je Gladijator daleko ispred svih, ne po svojoj fabuli već po dosta vjernoj scenografiji, istina da je ubačeno puno glupih predmeta koji se ne uklapaju u to vrijeme, ali su mnoge stvari legle na svoje mjesto.
Što se tiče " artefakata " nema premca. :) :26:

IVLIANVS 26.12.2008 22:47

O ukusima ne treba raspravljati...Apost ata verovatno gleda filmove Roselinija,Felinija, Bunjuela,Ajzenstajna .... dakle on filmove gleda sa neke umetnicke strane..... pa mu je Gladijator ispod nivoa.Meni je Gladijator super film i gledao sam ga nekoliko puta,a Oklopnjacu Potemkin sam gledao jednom i nikad vise....
To je sad kao kad bi raspravljali o muzici,da li je bolja klasicna,rock ili narodna....
Umetnosti ima u svemu pa i u pravljenju ikebana..... za mene u filmovima nema umetnosti,vec je gledanje filmova dobar nacin da se ''ubije'' vreme.
a kad mi neko kaze da su Kusturicini filmovi umetnost meni se obavezno prik.nja

apostata 26.12.2008 23:24

Film
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Slazem se. De gustibus non est disputandum.
Nabrojao si zaista velika imena ali ne mogu se izraziti tako o filmovima koji mi se ne dopadaju, ne radi se ni o kakvom nivou. Pretpostavljam da smo slicnih godina i da smo obojica s vremena na vreme prerastali neke stvari. Predlozak za dobar film je cesto dobra knjiga ... Nisam mislio da raspravljam o filmu, samo sam iskoristio demokratsko pravo ovog foruma da kazem svoje misljenje. O starim filmovima rado pricam, pa kad se sretnemo rado cemo se podsetiti filmova iz nase mladosti. Ja sam se rodio pored bioskopa i prve filmove odgledao u predskolskom uzrastu. Kao 20-godisnjak sam imao kartoteku sa preko 2000 odgledanih filmova sa podacima o reziseru, producentu, scenaristi, glumcima, montazeru, piscu muzike, ... Ja stvarno ne mogu da gledam film zbog same price, kao kad bih rekao da idem na teren sa MD samo radi materijalne koristi.
Evo i u ovu zimsku vukoebinu sam poneo predlozak "Amarkorda". Uzivam u atmosferi tog filma bas kao sto me na nekom lokalitetu u predvecernje sate uhvati duh vremena koji lebdi uokolo.

banebeograd 27.12.2008 02:04

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31391)
istina da je ubačeno puno glupih predmeta koji se ne uklapaju u to vrijeme, ali su mnoge stvari legle na svoje mjesto.

opet ja sa jednim offffom
kad se radio film quo vadis, medju statistima je bilo svih mogucih likova,
naravno vodja statista svima kaze da poskidaju naocare, satove i slicno,
a onda jos i napomene
" a vi cigani , nemoj da se smejete, vide vam se zlatni zubi":totlach:

IVLIANVS 27.12.2008 09:41

Citat:

citat od apostata (Prilog 31406)
Slazem se. De gustibus non est disputandum.
Nabrojao si zaista velika imena ali ne mogu se izraziti tako o filmovima koji mi se ne dopadaju, ne radi se ni o kakvom nivou. Pretpostavljam da smo slicnih godina i da smo obojica s vremena na vreme prerastali neke stvari. Predlozak za dobar film je cesto dobra knjiga ... Nisam mislio da raspravljam o filmu, samo sam iskoristio demokratsko pravo ovog foruma da kazem svoje misljenje. O starim filmovima rado pricam, pa kad se sretnemo rado cemo se podsetiti filmova iz nase mladosti. Ja sam se rodio pored bioskopa i prve filmove odgledao u predskolskom uzrastu. Kao 20-godisnjak sam imao kartoteku sa preko 2000 odgledanih filmova sa podacima o reziseru, producentu, scenaristi, glumcima, montazeru, piscu muzike, ... Ja stvarno ne mogu da gledam film zbog same price, kao kad bih rekao da idem na teren sa MD samo radi materijalne koristi.
Evo i u ovu zimsku vukoebinu sam poneo predlozak "Amarkorda". Uzivam u atmosferi tog filma bas kao sto me na nekom lokalitetu u predvecernje sate uhvati duh vremena koji lebdi uokolo.

Bas kad si pomenuo Amarkord.... strasno sam se razocarao kad sam odgledao film,ocekivao sam mnogo vise,tj ocekivao sam da vidim ono sto sam ja doziveo citajuci knjigu...
I ja sam odrastao uz bioskop i zaista je tuzno sto toga vise nema....
Naravno i ja ne zelim nikakvu raspravu,takodje sam samo izneo svoje misljenje.
Pozdrav Apostata

Vumi 27.12.2008 13:00

Ja se sjecam samo gladijatora, ostalih se ne sjecam, mozda sam i njih gledao ali ih ne znam po imenima. U gladijatoru je puno krvi, previse, ali mi se svidja sama prica, koja pokazuje patnje ljudi toga vremena, u ovom slucaju jednoga legionara. Meni licno, najbolja scena je bila kada je Komodus usao u arenu i rekao Maximusu da skine masku...tada sam se vec sav najezio :)

berekin2003 27.12.2008 19:45

Po mom izgoru najbolji povijesni filmovi ( zar samo spektakli ) su 1." Smiješna strana povijesti" od Mel Brooksa. 2. "Brayanov život" od Monti Pytona. Naravno tu su i : Vruća sedla, Potraga za sv. Gralom i Muškarci u tajicama. Da ga samo vidim tko može prigovoriti ovim filmovima!!!

IVLIANVS 27.12.2008 21:21

U pravu si,Mel Brooks je smesan,zanimljiv.... .. ako imas 15-ak godina,a za Monty-ja ti treba par godina vise.....

pike.sch 27.12.2008 23:01

Vlasnik sam originalnog dvd Gladijaror sa 2 diska. Jedan je film a drugi je odlicni dokumentarac. Cim se pojavio u prodaji odmah sam ga kupio. Pustio sam ga na mom "kucnom bioskopu" odvrnuo malo jace subwoofer. Kad je pocela ona artiljerija na pocetku poceli su mi se tresti prozori. Dozivljaj je pravi sa full opremom za filmove. Ako ste ga gledali sa crno belim televizorom necete nista videti a ni cuti. U jednoj sceni cuo sam vrane u zadnjem levom zvucniku. Ima dobrih zvucnih efekata.

Vumi 28.12.2008 00:07

Zar jo sneko gleda na CB televizoru...ne vjerujem bas u to :)

Enigma 28.12.2008 01:04

Ja gledam monokromatsku sliku jer mi boje ništa ne znače, koristim " Denon " kućno kino u kombinaciji s "Energy" zvučnicima 6 X 200 W sinusne snage i mogu sa zadovoljstvom reći da solidno doživljavam predstavu. :totlach: :26:

Nigrianvs 28.12.2008 01:31

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31458)
Ja gledam monokromatsku sliku jer mi boje ništa ne znače, koristim " Denon " kućno kino u kombinaciji s "Energy" zvučnicima 6 X 200 W sinusne snage i mogu sa zadovoljstvom reći da solidno doživljavam predstavu. :totlach: :26:

Bratic, ti si jos dobar. Ja sedim pored 4X4 X200 wati do kraja odsarafljeno i samo cujem neko saputanje. Tv 127 pljazma ali vatam sliku ispred ekran el ako se udaljim 2 m. neznam vise demi je tv. :marc3::26:

Enigma 28.12.2008 01:41

Ebiga, imamo isti problem i zato je naj bolje da sjednemo nasuprotno i buljimo jedan u drugog uz mučenićki blagoslov. :totlach: :26:

Nigrianvs 28.12.2008 01:52

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31464)
Ebiga, imamo isti problem i zato je naj bolje da sjednemo nasuprotno i buljimo jedan u drugog uz mučenićki blagoslov. :totlach: :26:

:totlach: bratic jos jedno pilence da ubacimo medju nas da nam razbija mamurluk inace bice monotonija:26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:57 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!