Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Omiljeni istoriski spektakl (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3472)

ЛазарС 02.12.2008 23:38

Citat:

citat od Pretorijanac (Prilog 30824)
Prevideo si ga (Apocalypto). :26:

Slep pored očiju... http://www.clipartof.com/images/thumbnail/1225.gif
Očito bi trebao manje vremena provoditi pred monitorom :26:

sirmium 26.12.2008 00:20

Sada sam ponovo po ko zna koji put gledao Gladiatora i moje misljenje je ipak da je zo film za sva vremena sto se tice ove tematike(nase) sve ostalo su LOSE kopije!

apostata 26.12.2008 14:46

Filmovi
 
Kao dete sam se odusevio Ben Hurom, a od ovih novijih sam gledao jedino Gladijatora i za mene je kao film katastrofa (inace karakteristika americkog filma poslednjih decenija). Zato i ne pokusavam da gledam ostale sa spiska. Nabavio sam onu noviju s`eriju "Rim" na DVD-u sa namerom da se skoncentrisem samo na sliku posto je s`erija reklamirana kao da sada najskuplja i kako su konsultovani eksperti od izgradnje kullisa do oruzja, odece, inventara, nakita i sveg ostalog. Medjutim, nisam uspeo, radnja je po navici odvlacila paznju pa sam jedva odgledao prvi disk i odustao.

sirmium 26.12.2008 19:43

Brate ako ti nije Gladijator dobar film, onda imas Speidermena,Supermen a,Betmena,ukusi jesu razliciti ali koliko vidim da ovde na glasanju ipak je on najbolji!

Nigrianvs 26.12.2008 19:55

Gladijator ubedljivo naj, naj-film:26:

apostata 26.12.2008 20:08

Gladijator
 
Kolega Sirmium, film mi je nekad predstavljao gotovo strast i od svoje 23-24 godine gotovo da ih vise i ne gledam. U filmu, inace, trazim cistu umetnost, a u komercijalnim ostvarenjima od tog ni traga nema. Zato sam ostao poklonik evropskog filma, posebno italijanskog. U Gladijatoru sam gledao sve ostalo sem radnje, a ona je bila tipicna, provucena vec kroz hiljade filmova, ovaj put smestena u rimsko doba. Moram da priznam da je sve ostalo bilo veoma dobro.

Enigma 26.12.2008 20:45

Pregledao sam sve filmove na ovu našu tematiku i odgovorno tvrdim da je Gladijator daleko ispred svih, ne po svojoj fabuli već po dosta vjernoj scenografiji, istina da je ubačeno puno glupih predmeta koji se ne uklapaju u to vrijeme, ali su mnoge stvari legle na svoje mjesto.
Što se tiče " artefakata " nema premca. :) :26:

IVLIANVS 26.12.2008 22:47

O ukusima ne treba raspravljati...Apost ata verovatno gleda filmove Roselinija,Felinija, Bunjuela,Ajzenstajna .... dakle on filmove gleda sa neke umetnicke strane..... pa mu je Gladijator ispod nivoa.Meni je Gladijator super film i gledao sam ga nekoliko puta,a Oklopnjacu Potemkin sam gledao jednom i nikad vise....
To je sad kao kad bi raspravljali o muzici,da li je bolja klasicna,rock ili narodna....
Umetnosti ima u svemu pa i u pravljenju ikebana..... za mene u filmovima nema umetnosti,vec je gledanje filmova dobar nacin da se ''ubije'' vreme.
a kad mi neko kaze da su Kusturicini filmovi umetnost meni se obavezno prik.nja

apostata 26.12.2008 23:24

Film
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Slazem se. De gustibus non est disputandum.
Nabrojao si zaista velika imena ali ne mogu se izraziti tako o filmovima koji mi se ne dopadaju, ne radi se ni o kakvom nivou. Pretpostavljam da smo slicnih godina i da smo obojica s vremena na vreme prerastali neke stvari. Predlozak za dobar film je cesto dobra knjiga ... Nisam mislio da raspravljam o filmu, samo sam iskoristio demokratsko pravo ovog foruma da kazem svoje misljenje. O starim filmovima rado pricam, pa kad se sretnemo rado cemo se podsetiti filmova iz nase mladosti. Ja sam se rodio pored bioskopa i prve filmove odgledao u predskolskom uzrastu. Kao 20-godisnjak sam imao kartoteku sa preko 2000 odgledanih filmova sa podacima o reziseru, producentu, scenaristi, glumcima, montazeru, piscu muzike, ... Ja stvarno ne mogu da gledam film zbog same price, kao kad bih rekao da idem na teren sa MD samo radi materijalne koristi.
Evo i u ovu zimsku vukoebinu sam poneo predlozak "Amarkorda". Uzivam u atmosferi tog filma bas kao sto me na nekom lokalitetu u predvecernje sate uhvati duh vremena koji lebdi uokolo.

banebeograd 27.12.2008 02:04

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31391)
istina da je ubačeno puno glupih predmeta koji se ne uklapaju u to vrijeme, ali su mnoge stvari legle na svoje mjesto.

opet ja sa jednim offffom
kad se radio film quo vadis, medju statistima je bilo svih mogucih likova,
naravno vodja statista svima kaze da poskidaju naocare, satove i slicno,
a onda jos i napomene
" a vi cigani , nemoj da se smejete, vide vam se zlatni zubi":totlach:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:54 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!