Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Pomoć početniku (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=877)

Ivan-Bor 10.03.2006 21:34

Pomoć početniku
 
Poštovani članovi ovog sajta,

Kao početnik u "lovu na blago",želim da mi pomognete.Interesuju me DETEKTORI,ali skoro da ništa neznam o njima.Pročitao sa dosta toga na ovom forumu,pa mi je i nešto od toga postalo jasnije.Hteo bih da kupim detektor metala za površinsku pretragu,pa ako nije problem da mi neki detektor preporučite,raspon cene recimo može biti od 150-300 eura.Takodje mi možete preporučiti i neki detektor za dubinsku pretragu terena.

Unapred zahvalan na odgovorima

pdragan 11.03.2006 00:05

pozdrav Ivane i dobrodosao.sto se tice samih detektora imas strasno veliki izbor ali , ako si dobro procitao ostale priloge verovatno si shvatio da za 300 evra najbolje da kupis polovan detektor poznate marke nego neki nov trece klase.za sada toliko od mene . pozdrav dragan

crow 12.03.2006 12:42

Citat:

citat od pdragan
pozdrav Ivane i dobrodosao.sto se tice samih detektora imas strasno veliki izbor ali , ako si dobro procitao ostale priloge verovatno si shvatio da za 300 evra najbolje da kupis polovan detektor poznate marke nego neki nov trece klase.za sada toliko od mene . pozdrav dragan

ma cena i kvalitet je OK
al gde da nadjem.

jel ima neka berza na forumu! ili oglasi. ja listo al nisam vido :(

Vumi 12.03.2006 14:16

Na samom forumu postoji dio na kojem se mogu naci nekada oglasi o prodaji detektora...

pdragan 12.03.2006 22:00

ako poznajes nekoliko tragaca sigurno ti mogu nabaviti neki polovan detektor,ako ne ni to nije veliki problem samo treba dobra volja i malo evrica:00000964: .pozdrav

crow 13.03.2006 01:20

Citat:

citat od pdragan
ako poznajes nekoliko tragaca sigurno ti mogu nabaviti neki polovan detektor,ako ne ni to nije veliki problem samo treba dobra volja i malo evrica:00000964: .pozdrav

za kolko moze da se nadje polovan,
da pishti samo na plemenite metale
i da vata1-1.5 m minimum?

Vumi 13.03.2006 17:44

na 1 ili 1,5m mozda ces uhvatiti zakopano auto i nista vise...o novcicima i slicnim stvarima nemoj da se nadas.... a ako hoces da i uhvatis nesto na tim dubinama onda ti nekoliko stotina evrica ne mogu takodje pomoci ;)

Miki 13.03.2006 19:51

Citat:

citat od crow
da pishti samo na plemenite metale
....

pretpostavljam da mislis tj.zelis da pisti samo na zlato i srebro :) ...... zaboravi - takav detektor neces naci ...........

pdragan 13.03.2006 23:01

za par hiljada evra bi nasao nesto slicno "ali samo slicno ".verovatno niko ne veruje u to dok sam ne potrosis nekoliko hiljada evra.(to znam iz iskustva).prvo kupis jedan ,pa taj ne valja pa drugi i tako nikad kraja.A na tim dubinama ne mora da znaci da je cup,cup mozes naci i na 30cm. samo ti treba malo vise srece .onome kome je sudjeno da ga nadje nacice ga i bez aparata.pozdrav dragan

crow 14.03.2006 19:10

Citat:

citat od pdragan
za par hiljada evra bi nasao nesto slicno "ali samo slicno ".verovatno niko ne veruje u to dok sam ne potrosis nekoliko hiljada evra.(to znam iz iskustva).prvo kupis jedan ,pa taj ne valja pa drugi i tako nikad kraja.A na tim dubinama ne mora da znaci da je cup,cup mozes naci i na 30cm. samo ti treba malo vise srece .onome kome je sudjeno da ga nadje nacice ga i bez aparata.pozdrav dragan

ok
malo pretero za 1-1.5m

al ako je upitanju rastresita zemlja sa po kojim krechnjakom ne velikih dimenzija, za 300-500 evra jel moze da se nadje?

i nek pishti na sve, nije bitno 8)

znate, ja imam predstavu o tome gde je i koliko je, al to mesto gde moze da bude je nekih 3-3 metara, pa puta 0.5 do 1m u dubinu... :)
taman da ga nadjem dok se ljudi okupe zar ne.

probali ja i drug, ima korenja, kamenja... a i nije bash da je malo ljudi u tim krajevima...

pa bi neshto shto konkretizuje pretragu bash dobro doshlo :)

ne trazim novcice, remesiana za razliku od virminacijuma je ispod grada. a i ovo oko grada... sumnjam da je na par centimetra.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:53 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!