Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Garrett GTI 2500 rupa? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6328)

Desert Walker 29.02.2012 17:22

dobijas puno kolega.
sluzi da umiris detektor. nije svako zemljiste istog sastava. ako je mineralizacija visoka onda moras nastelati na licu mjesta. ne znam da li auto balance bolji od stelovanja na licu mjesta,ne vjerujem.
ako je mineralizacija visoka cut ces smetnje i lazne signale. zavisi od detoktora do detektora. nije ista sumska crnica i sljunkoviti teren ili pak teren koji je pun cigala,kamenja ,zasicen zeljeznom rudom itd,itd. precesljaj stare postove ili testove na You Tube

Ficovk 29.02.2012 18:00

Citat:

citat od Miralem (Prilog 61949)
dobijas puno kolega.
sluzi da umiris detektor. nije svako zemljiste istog sastava. ako je mineralizacija visoka onda moras nastelati na licu mjesta. ne znam da li auto balance bolji od stelovanja na licu mjesta,ne vjerujem.
ako je mineralizacija visoka cut ces smetnje i lazne signale. zavisi od detoktora do detektora. nije ista sumska crnica i sljunkoviti teren ili pak teren koji je pun cigala,kamenja ,zasicen zeljeznom rudom itd,itd. precesljaj stare postove ili testove na You Tube

Hvala miralem. pa da u šumi dobijam cesto neke lazne zvukove na njivi malo slabije al isto ih ima. dakle trebao bi to pojacavat i smanjivat dok se detektor skroz ne umiri?

Desert Walker 29.02.2012 18:14

spustis detektor blizu zemlje i mlatis. u isto vrijemestelujes GB dok se detektor ne smiri. ne znam za tvoj detektor ali xp kojeg ja imam je lako nastelati,djecja igra. narociti GB ...nema se sta stelovati,na "12 h" okrenm potenciometar i to je to ,za vecinu terena

Dr.jare 01.03.2012 07:49

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Citat:

citat od Ficovk (Prilog 61944)
Samo me zanima cemu sluzi taj ground balancing? sta s tim dobivam ?

"ground balancing" na Engleskom znaci "balansiranje zemlje" znaci njime se detektor nasteluje da ne detektuje zemlju... vecina savremenih VLF detektora (i tvoj verovatno) imaju "auto-ground balancing". Da li je tvoj detektor kao ovaj na slici?

Ficovk 01.03.2012 10:16

Citat:

citat od Dr.jare (Prilog 61973)
"ground balancing" na Engleskom znaci "balansiranje zemlje" znaci njime se detektor nasteluje da ne detektuje zemlju... vecina savremenih VLF detektora (i tvoj verovatno) imaju "auto-ground balancing". Da li je tvoj detektor kao ovaj na slici?

Da moj je upravo takav ali ima i manual Ground balancing.

Vumi 01.03.2012 10:58

Ficovk, hajde odvikni se da citiras prilog na koji odgovaras direktno ispod njega.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 04:35 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!