Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Kako? (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=153)
-   -   Da li otvoriti facebook stranicu naseg foruma (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=9480)

LazarS 12.02.2018 09:44

Pored ovakvog foruma koji toliko traje i poseduje ogroman broj priloga - nema potrebe za fb-om. Jedino ako Vumiju Cukenberg ponudi neku razumnu svotu da otvori tamo grupu ili stranicu - onda ok ;)
Apropo "tajnosti" na internetu: ne zanosite se sa tim da ste sačuvali anonimnost ako ne navodite svoje ime na internetu. Svi mi ostavljamo trag, počev od onoga ko nam daje pristup netu, do samog servera od sajta kojem pristupamo.
Ako želite u tajnosti obavljati bilo koju delatnost: nemojte ni prilaziti internetu.

KUPAč 12.02.2018 18:37

Kao što je rekao veliki Groucho Marx: Ne bih htio biti član grupe koja bi mene primila za člana....

Šalu na stranu, nije zbog neke velike tajnovitosti, danas je svijet premali za takvo što, ali kao što sam uvodno rekao bojim se da bi fb donio hrpu problema moderaciji da ovo održi na istom nivou. Ako se traži brza i jeftina reklama onda ima koristi, ali mislim da bi time više izgubili nego dobili.

Crni-1 12.02.2018 19:27

E sad ajd da zbrkamo lončiće.
Ja kad sam u početku bio neozbiljan,shvativši forum kao šalu i zajeb..ciju admin mi je s pravom lupao packe i dobio sam 2 opomene i ko zna koliko poruka i saveta.
Šta mislite kako će biti na fb.
Nisam za to,jer ako se do sada držao neki nivo onda tako treba i da ostane.
Ako se želi više članstva ima i drugih načina za reklamu,izvadite jednu mapu popa Martina i slikajte dve rupetine sa ćupovima i onim čokoladicama u "zlatnom" omotu.

Vumi 12.02.2018 20:03

Ok, drustvo, mislim da je sve jasno i da od FB-a nece biti nista. Kada bolje razmislim, posto mi ono "Brdo Secera" (mislim na vlasnika FB-a) nece dati nista onda nema smisla da idemo tamo. Ok, salim se, nije nikakva finansijska korist bila u planu vec sam pretrazio FB i vidio da su svi forumi tamo pa sam se pitao da li bi i vi to isto zeljeli. Posto su vase zelje meni zapovijed mi ostajemo tamo gdje smo i bili :nahrung00

biljadj 13.02.2018 13:59

Mislim da je ovako najbolje, ostajemo autentični. Pozdravljam odluku.

avgvst 13.02.2018 20:59

Moje mišljenje je da NE TREBA otvarati FB stranicu i linkovati ovaj forum. Ne treba mešati babe i žabe. Ovaj formum doživljavam kao nešto skrovito i ljubomorno čuvano od drugih osoba, kroz ovaj niz godina učestvovanja na njemu.
Fejsbuk je jedno veliko selo, gde dosta stvari može da se sazna a i lično mislim da je špijunska alatka, a svakako ne bih želeo da nas neko špijunira. Ne kažem da ne može ovako, ali na FB je mnogo lakše, jer sam i sam dosta podataka preko te mreže saznao o osobama, koje možda ni ne znaju da su "posmatrane".
Sa druge strane FB je novija stvar od našeg foruma i mislim da nešto što je starije i autentično ne treba mešati sa novijim stvarima.
Sigurno bi na taj način forum izgubio svoju autentičnost!
Najbolje da ostane ovako, ako mene pitate!

ObeliX 14.02.2018 13:35

I naravno ne drukati kolege ljudima koji ne razumiju nas amaterizam. Toga bi na fb bilo mnogo mnogo vise

Solidus1 15.02.2018 23:07

Nedavno sam zbog jednog komentara otvorio fejs na izmišljeno ime i drugi dan sam se zgrozio kad sam dobio obavijest u kutu ekrana da imam 99 obavijesti. Kad sam ga otvorio pao sam skoro u nesvijest kad sam vidio sa strane poruku: "osobe koje možda poznajete". Sve su to bili moji poznanici, prijatelji i rođaci. Ni s jednim od njih nisam imao nikakav kontakt preko maila. S nekima jesam telefonom. Najviše me iznenadilo kad mi je predložena osoba za prijatelja s kojom nikad nisam komunicirao nikako drugačije nego usmeno, a inače je kućni prijatelj od mojih rođaka. Taj facebook jednostavno povezuje sve mail, telefonske i druge kontakte i onda ih filtrira i predlaže svim osobama koje su na bilo koji način bile u kontaktu. Na isti način sam i ja pogledao fb profil jednog našeg bivšeg člana koji je izrađivao kutije za novce. Pregledao sam njegove prijatelje, pa tko lajka njegove fotografije novaca, pa sam pregledao njihove profile pa njihove prijatelje koji u profilnim slikama imaju bilo kakve slike povezane s antikom. Mogu reći da je više sremaca na fejsbuku nego na našem portalu i da neki otvoreno prodaju nalaze a po viđenom ima ljepših slika novaca i ostalog nego na našem forumu.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:29 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!