Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

Grga 25.03.2011 22:13

eclipse4
Ali... najsličnije... NAJSLIČNIJE, ovom ''dječijem video clipu'' bila je baš ova pojava iznad Rijeke. Najsličnije!!! Samo za usporedbu. Bilo je... hm... kao u bajci, fantastično. Nešto me ''vuklo'' prema njemu. Kao da mi je ''tamo'' mjesto, a ne ovdje ''dolje'', na zemlji...
Znači, golemi trokutasti ''NLO'' bez imalo zvuka, nečujno, odlebdio je rubom Jadrana prema jugu... Samo želim pokazati kako je letjelica izgledala... i usporediti sa Zeusovim vatrenim kočijama. Uklapa mi se u teoriju o kojoj zvrndam evo već drugu godinu. Vjeruj mi (ako želiš) jer imam previše godina da bi se na ovaj način zaebavao s dragim osobama na ovome forumu. Moje viđenje mi nitko živ ne može izbrisati iz sjećanja. Kako bi mi bilo drago da svi ovako nešto vidite. Garantirano bi promijenili mišljenje i život bi vam bio drugačiji. Usput, ne ljutim se niti na tebe niti na bilo koga na forumu...

eclipse4 25.03.2011 22:32

ma ja ne kazem da se zaebavas daleko od toga....... ;)

galaksija je ogromna...jos neispitana ni izbliza...zasto na nekom drugom kraju ne bi postojala neka vrsta zivota? slazem se sa time....."superiorna bica" svi ih tako nazivaju....mozda imaju 10 mladjana dinkica pa su jadni mozda opljeni i u du*etu ;) ;) ;),salu na stranu...mozda su jadniji nego mi...mozda superiorniji,mozda su vanzemaljci insekti,bakterije organizmi...mozda su zajsta zeleni ;)
sa svime se slazem.
ali...nadam se da si razumeo da je moja poenta bila da ne kvaris temu glupim namesteljkama sa neta.....ima milion klipova na youtube.....uvek nadji najozbiljniji ;)

Grga 09.04.2011 18:14

Podgradec
 
Prilog s linka opet mi se uklapa u teriju o Troji. Ako ne želite nemojte slušati pjesmu s ovog spota, nemojte obraćati pažnju nepristojnome komentaru jer sam siguran da ovaj forum posjećuju pravi dečki (i cure-naravno), inače, mene osobno ovdje nikada ne bi ni bilo. Pjevač, pjesmica i grad pomalo pokazuju da smo svi zajedno ''isto pleme'' cijeloga područja o kojemu stalno tupim...
Pogledajte džambo reklamu za ovaj grad u albanskom regionu Korces, ustvari, na google mapi još i pročitajte nazive nekolicine mjesta u okolini ovoga grada...
Ovo je moj odabir...

Grabovice, Bradvice, Boboshtice, Borove, Damjanec, Dardhe, Dishnice, Kovachist, Leskovik, Maline, Manastirec, Marjan, Moglice, Novosele, Nishavec, Plovisht, Potgorie, Popovine, Porodine, Brozdovec, Punemire, Selce, Selnicen, Slatine, Slabinje, Torovec, Tren, Vile, Vishocice, Vodice, Zvezde, Zvirine, Podgradec...

Podgradec...

Podgradci postoje u BiH, nedaleko Banja Luke, Podgradac je mjesto kod Rogatice opet u BiH, a Podgrad je mjesto u Sloveniji.

Ako postoji još mjesta sličnih naziva bio bih vam zahvalan da ih napišete...

http://www.youtube.com/watch?v=MsNvSpfc53s

Grga 07.05.2011 16:59

napisano 08. 03. 2011. god.

''Istina
Sinoć, iznad Rijeke, jedan jeko zanimljiv događaj. Ako netko misli da je zaebancija neka odmah odustane od čitanja...
Oko osam sati i petnaest minuta uvečer. Mlađi sin je bio u gradu (liječio karnevalski mamurluk) i zove me mobitelom da pogledam van među zvijezde. Mislio sam da je još pod utjecajem riječkoga ''šarenila'', ali svejedno izlazim, pogledam u nebo... i imam šta vidjeti... Golemi trokutasti tzv. NLO, mutnih (neonskih) svjetala, lagano, nečujno, kreće se iznad grada...
Uhvatim mobitel da ga uslikam, ali na displeju ne vidim ama baš ništa, niti jednu zvjezdicu, kamo li tamni i ovoliko veliki leteći objekat. Da mu svjetla nisu bila ''mutna'' možda bi i snimio koju fotku ili filmić, ali šta se može. Bio sam jako uzbuđen, čak se i u zraku osjećala nekakva čudna nelagoda...
Dva znatno manja objekta kružili su oko ovoga velikoga ''trokuta'', ali i oni su imali ''mutna'', neonska svjetla...
Zbilja mi je jako žao što nemam video zapis kao dokaz. Znam da nije teško napravit foto montažu jer ju i ja mogu brzo i lako sastavit, ali ova moja priča je zaista istinita. Previše godina imam da bih vas lagao. Usput, po mojoj teoriji, prostor iznad kojega se pojave NLO-i u narednih mjesec-dva obično pogodi potres. Ne bi mi bilo drago da ovaj put budem u pravu, ali ako se dogodi... javit ću vam... samo neka se zna da sam napomenuo...''

Dogodilo se noćas 07. 05. 2011. god.
A volio bi da nisam bio u pravu. Samo da ne bude opet...

http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Ri...i-Krk-i-Rijeku

Enigma 08.05.2011 03:36

Ebiga Grga, neke stvari moraš držati za sebe, inače......:10_9_137[
Ova priča nije za široke narodne mase. Spoznaju imaju rijetki pojedinci, ne zato što su rođeni pametni ( Tesla, Einstejn, Grgić ... ) već zato jer je Svevišnji odlučio da pojedinci budu njegova produžena ruka. Vunene niti masi ne znače ništa, a ispleten džemper jako puno. Tesla je dao trofazni generator ( nešto vidljivo, opipljivo i funkcionalno ), da je ponudio samo niti koje tvore generator, transformator i trofazni motor vjerovatno bi ga strpali u ludaru. Kasnije na neki način i jesu, jer je bez perja krenuo u izradu jastuka. Trebalo je 100 godina da se skupi dovoljno perja za izradu njegovog zamišljenog jastuka. Jadnik nije skužio da je odradio svoje poslanstvo, odnosno da je limitiran.
Zato nikad grlom u jagode.

Hm, :36_1_57[1 nešto sam htio reći. :) :26:

Grga 08.05.2011 09:35

Enigma prijatelju, jesi li ti svjestan koliko si u pravu?! Naravno da sve konce (i vunu) u svojim rukama drži Svevišnji. Sav život na Zemlji (ali i u svemiru) pod savršenom je kontrolom...

Grga 11.05.2011 12:30

Opet...
 
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Ri...utros-u-Rijeci

Grga 11.07.2011 20:28

Opet NLO... (ili Zeusova vatrena kola)
 
Ako su ova otkrića zaista istinita, a ne vidim baš mnogo razloga za sumnju, postavljam pitanje nastanka zemaljske civilizacije i nikako se ne mogu složiti s Darvinovom teorijom evolucije. Arheolozi, teolozi, ufolozi, znanstvenici, vjernici, nevjernici, pisci, pjesnici... Novinari i svi ostali sumnjičavci zašto, svojoj školskoj naobrazbi neobjašnjive ''misterije'', odmah trpate u vanzemaljsku civilizaciju? Zašto nešto drugačije ljudske rase od današnjih ne bi mogle biti stvorene na Zemlji? Bez imalo razmišljanja bacate ih negdje daleko u vasionu. Da nema živih Pigmejaca i da pronađete njihovo groblje proglasili bi i njih vanzemaljcima... Zbog čega bi, kod toliko desetaka milijardi zvijezda samo u našoj galaksiji, te kod na desetke milijardi galaksija vidljivih sa Zemlje, zemaljska civilizacija bila unikatna? Dopuštam da su Zemlju posjetile pojedine vanzemaljske istraživačke skupine, ali one nikako nisu došle bez dopuštenja nas samih. Znam da će zveknut blesavo i nevjerojatno, ali moram dati svoje objašnjenje pojava famoznih NLO-a. Moje čvrsto stajalište je da NLO nije vanzemaljska tehnologija. To je naša, ljudska, tehnologija. Mi živimo dvostruki, paralelni život. Patimo se na zemlji, preživljavamo kako znamo i umijemo, da bi umrli i nestali u zemaljskom prahu. Da, svako živo tijelo umire i nestaje. A šta je s duhom, odnosno energijom našeg tijela? Energija ne može nestat već se samo transformirati u drugačije svojstvo. Isus je lijepo rekao da kod njegovog (i našeg) Oca ima puno više postelja nego što je živih na Zemlji. Otac po svoj prilici ima jednu vrstu ''kompjutora'' gdje pohranjuje energije (ili duše svih umrlih stvorova). NLO-i služe kao sakupljači i prijenosnici do centralnog, Očevog, kompjutora. Nemam niti volje niti namjere bilo koga uvjeravati u moje ludosti osim tko želi vjerovati, nek vjeruje, a tko ne, neka razmišlja drugačije.

Što tzv. NLO-i rade u olujnim oblacima? Pojedine mudre glave misle da - prave oluju? Onda da - proučavaju oluju? Pa da - ublažavaju oluju? Još je raznih teorija koje ne želim pomenuti. Ne,ove misteriozne letjelice u olujnom su oblaku iz sasvim drugog razloga. Pune svoje pokretačke motore. Kako? Ne znam kojom tehnologijom danas izvesti pokus, ali imam teoretske naznake. Ispred olujnoga oblaka zrak je višestruko ioniziran od uobičajenoga i prepun ja energije, koju treba samo ''pokupiti''... Da, neobična i glupo samouvjerena izjava, osim što imam teoretski dokaz, o kome sam već pisao na jednoj od prošlih stranica. Nikola Tesla je znao za ovaj efekat i posebnim instrumentom pratio je oluju na daljini od oko 700 milja... Na prostorima bivše Juge naročito je mnogo pojava NLO-a. Iznad moje kuće, već mi je postalo uobičajeno čuti, skoro svake noći ''prošišti'' nepoznata letjelica. Nisam ju nikada vidio, ali sam siguran da nije prošla cestom, a nije niti bilo koja vrsta poznatoga zemaljskoga aviona. Prošli mjesec, kada sam bio u Slavoniji, prošišala je ujutro... i malo me iznenadila terminom... Opet ništa nisam uspio vizuelno pogledat, na žalost...

Mnogobrojni svjedoci nemaju razloga nikoga lagati, pa tako niti vojne osobe.Vojska može samo neko vrijeme sakriti istinu - koja kad tad procuri u javnosti.

http://atlantidahr.blog.hr/2011/07/1...m-svijeta.html

http://www.net.hr/planet-x/page/2011/07/04/0107006.html

http://www.24sata.hr/misteriji/potpu...d-zadra-226460

Grga 28.08.2011 12:12

Važi za sve narode bivše Yu... i šire...
 
http://www.jutarnji.hr/hrvati-nisu-s...-makli/968931/

zeljketa 28.08.2011 15:02

Eh sto ti je nauka!Ja,kao laik,kad bi vidio ove rezultate genetskog ispitivanja,bi prvo zakljucio da onih 71 % "bosanskih Hrvata",kao i onih trideset i nesto procenata Hrvata iz Hrvatske sa pogresnim Y hromozomom i nisu bas Hrvati.Trebao sam slusat mater kad mi je govorila da ucim skolu...
15 godina naucnog rada da bi se dokazalo da je dva i dva pet...

Grga 28.08.2011 15:14

Samo u prilog mojoj teoriji da smo svi potomci Trojanaca, bez obzira na narodnost, pa neka netko dokaže suprotno...

Desert Walker 28.08.2011 15:29

eh sta cemo sad sa onom krilaticom "Od stoljeca sedmog tu zive Hrvati"...to je ocito osmislilo ono 10 % Hrvata koji su dosli iz Irana ili Bijele Hrvatske :) .
vjerujem u tezu da Slaveni nisu protjerali ili unistili narode koje su zatekli vec su ih vremenom slavenizirali. ako znamo da su Slaveni voljeli vise ravnice,velike rijeke isl.narodi koji su zivjeli prije slavena su se povukli prema jugu,u planine.
slicna je situacija bila i u Bosni. sve govori da su se Slaveni zadrzali sjeverno od poznate rimske granice Panonije i Dalmacije. sumnjam da smo svi cisti slaveni ali nismo ni cisti Iliri ili tako nesto. mnogo je toga "protutnjalo" ovim prostorima i ostavilo traga.

pike.sch 28.08.2011 16:11

Danas mozes da se izjasnjavas kako hoces, da promenis ime i prezime, veroispovest, da odes ziveti u drugu drzavu, mozes da ofarbas kosu da izbledis kozu kao M.J., ubacis sociva u oci, smanjis usi, nos. Ja znam jedimo da pripadam ljudima koji imaju A pozitivnu krv i da delim ljude na dobre i lose a zene i rakija postoje dobre i jos bolje.

Desert Walker 28.08.2011 16:24

Svaka cast Pike. slazem se sa tobom 100 %,narocito za zene i rakiju, iako nisam A pozitivna vec 0 pozitivna :) .
prica se o mijesanju medju nacijama i narodima,mijesanim brakovima...za mene je mijesani brak izmedju covjeka i ovce ili neke druge zivine. ne postoji mijesanje medju ljudima. zar ne poticemo svi od jednog covjeka i jedne zene? i mozemo li sa sigurnoscu reci da su taj covjek i ta zena bili crni,smedji,bijeli,z uti?
danas nas ima svakakvih ali smo na koncu svi ipak ljudi.

Enigma 29.08.2011 02:54

Ebiga, mene je sklepao Darvinov majmun, tako je učiteljica rekla. :D :26:

Desert Walker 29.08.2011 06:51

mora da je uciteljica bila blizak prijatelj braci Cvorovic,narocito drugu Iliji. on bi nas optuzio za spijunazu da procita prethodne postove a njegov brat Djura bi nas pritvorio u podrum na ispitivanje :D ...veliki izdajnici :)

banebeograd 29.08.2011 13:20

Citat:

citat od Miralem (Prilog 55931)
za mene je mijesani brak izmedju covjeka i ovce ili neke druge zivine. ne postoji mijesanje medju ljudima. .

hahhaha
ali moram priznati da sam upoznao neke likove :00001801:koji zasigurno poseduju vecinski gen neke majmuncine, volovcine ili svinje.
tako da sam slobodan reci da su najverovatnije produkti ako ne "mesovitog braka" a onda najverovatnije "mesovite romanse" nekog od predaka i neke domace zivuljke:ssheep:,
to su mi omiljeni "plodovi tora" za zajebanciju:totlach:

eclipse4 29.08.2011 14:56

hehehe rekao si majmun-cine,volov-cine ili svinje......da nadjemo izraz i za svinju...recimo svinje-vcine ;) ;) ;)

Desert Walker 29.08.2011 16:54

cit."To su neki cobani ,budale..." :D

pike.sch 29.08.2011 20:13

Sta sve nabacasmo u ovoj temi o Troji, koliko je samo jedan mit rasiren da sve teme mogu da stanu u jednu temu Troju i da budu bliske i povezane.

Grga 07.09.2011 19:25

Odlično primjećeno...
 
Naš mladi arheolog - pike.sch - dobro je primjetio da se mnogi tekstovi iz današnjega tiska mogu lako uklopiti u ovu moju šašavu teoriju pa stoga ajmo dalje sličnim tempom...

Vraćamo se na momenat Odiseju i njegovim lutanjima nepoznatim morima...

Neću opisivati sve njegove doživljaje već samo one koji su najzanimljiviji baš za moju teoriju, a nisu se baš uklapali kod širokog kruga teoretičara...

I tu je bit misterije Odiseje...

Sve što je smatrano izmišljotinom i mitom meni se savršeno uklopilo u istinu. Svejedno moram ukratko napomenuti redoslijed događaja što su drugi pisci smatrali važnim. U par rečenica...

...''Većina grčkih junaka, nakon pobjede pod Trojom, vratila se kući, osim Odiseja koji je još deset godina lutao nepoznatim morima''...

...''Nakon nekog vremena plovidbe Odisejeve lađe stigli su do otoka Eol. Otok je plivao po moru, okružen mjedenim zidom od krute mjedi, koji je stajao na glatkoj mjedi, što je išla oko čitava otoka''...

...''Eol je odiseju poklonio mjeh sa različitim vjetrovima koje je mogao iskoristiti kada mu je koji trebao. Eolu su ostali još mnogi vjetrovi pa je za Odisejevom lađom poslao lagani zapadni, kako bi ga što sigurnije vratio na Itaku, ali, posada je bila toliko znatiželjna da je iz mjeha pustila sve vjetrove, koji su brod, uz silnu snagu ponovo vratili na Eolov mjedeni otok''...

Kakav bi to mogao biti ''mijeh sa vjetrovima''?
Ili ''zapadni vjetar''?
Iz Male Azije, ili negdje po mediteranu, zapadni vjetar nikako nije mogao Odiseja dovesti do Itake na Peloponezu. Jedino iz Jadrana zapadnjak ga može vratiti...
A mijeh s vjetrovima? Možda nekakav motor koji je radio s minimalnom snagom, tek toliko da brod doveze do Itake. Mornari su bili pomalo znatiželjni i možda slučajno ''motor'' pojačali na veću snagu, što je Odiseju prilično otežalo povratak na Itaku. Igrom sudbine ponovo su se vratili nazad na Eolov otok.

'' Eol se strašno naljutio i protjerao ih iz svoga dvora. Sedam dana su lutali morem dok napokon nisu ugledali jednu mirnu luku sa gradom Telepilom u zemlji Lestrigonaca''...

Ovdje je odlično opisan otok koji bi se današnjom tehnologijom vrlo jednostavno mogao napraviti. Eol je, izgleda, živio na vrlo lijepoj i velikoj ''jahti'' - izgrađenoj u obliku otoka i svi današnji vlasnici skupih plovila mogu mu samo pozavidjeti. Pa zar veliki brodovi ne izgledaju kao otoci?

A onda... još bolje...
Pogledajte jahtu koja se može ''pretvoriti'' u - otok...

Milijarderi se više neće mučiti oko izbora trebaju li kupiti jahtu ili otok.
Dizajneri su im na sajmu luksuznih plovila u Abu Dhabiju ponudili rješenje koje će zadovoljiti obje njihove potrebe - luksuznu jahtu kaootok.
Britanski dizajnerski studio Yacht Island Design za milijardere koji su ljubitelji jahti dizajnira brodove po želji. U mogućnosti su dizajnirati ploveći grad u malom. Jedan od prvih koncepata bila je mega jahta imena ''Streets of Monaco'' na kojemu budući vlasnik sa svojim gostima može šetati i diviti se replikama monegaških znamenitosti. Najnoviji dizajn je jahta ''Tropical Island Paradise'' koja će, kada ju izgrade, biti duga oko 90 metara i primat će do 10 gostiju. Na vrhu će biti vulkan s postepenim slapom preko kojeg će teći voda i puniti veliki bazen. Stražnja paluba služit će kao heliodrom. Dizajneri kažu kako su željeli da jahta ima oblik valova koji se razbijaju o otok, ali da zadrže standardni izgled.

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/...-vulkanom.html

Mitovi i legende polako (ali sigurno) prelaze u stvarnost...

Pa još jedan zanimljiv link...

http://www.javno.hr/zivot_i_stil/Zan...li-Srbina.html

Nadam se da moje virtualne kolege imaju više podataka o ovome događaju. Molio bi linkove koji potvrđuju priču. Ako bude nastavak, a ovdje prođe neopažen, molim da slobodno šišnete link... Po potrebi, ako se ne uklapa u cjelinu, administratori ovoga foruma mogu ga izbrisati...

Grga 24.09.2011 19:27

Zgodno tumačenje...
 
I ovaj članak uklapa se u serijal o Troji, ali je toliko toga napisano da više zbilja nema smisla gurati moje teorije, osim kada je jasno da drugačije objašnjenje, ''znanstveno'' objašnjenje, znatno šepa za pravom istinom. Ne mora značiti da je ''moja istina'' jedina istina, a opet nekako je najbistrija... Pogledajte prvi link iz dnevnoga tiska pa onda jednu od prethodnih stranica na forumu o ''naraštajima ljudskoga roda''...

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...B-13B922EEE19A

http://www.vumidet.net/forum/showthr...?t=3921&page=3

Jedna molba za moderatore:
Zašto moje priloge makar jedan dan ne ostavite na naslovnici foruma? Mislim da je toliko toga nabubano i svaki novi prilog jednostavno se izgubi u količini objavljenoga materijala, pa stoga, zar nije bolje da se čita samo zadnje objavljeno... To je moje mišljenje i ne mora značiti da je najbolje riješenje...

Marko 26.09.2011 08:49

Grgo uskoro ces dobiti sliku makar jedne alke.bio sam kod jednog coveka i slucajno ga pitao,on je rekao da zna maltene u metar gde se nalazi onda je nejgov otac pomenu jos jednu sa druge strane brda ali ima 70 god tako da ne moze da mi pokaze.kaze da je u mladosti pokusavao da je izvadi ali nije uspeo.

Grga 26.09.2011 16:29

Može Marko, nabavi mi ovaj dokaz da ga prikačim na prazno mjesto u knjizi...

Grga 08.11.2011 16:31

Odakle smo došli?
 
http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/na...stanka-zivota/

''Napokon''... pomalo shvaćaju bit života na Zemlji...
... a ja već godinama tupim sličnu priču...
...i još mnogi sličnomišljenici koji ne vjeruju u teoriju evolucije...

http://free-ri.t-com.hr/grgaweb/knjiga.html

Stranicu sam davno zamislio... i odustao od nje...
Nisam imao volje da ju završim... ali nemam ni sada...

Grga 10.11.2011 16:02

Dodatak...
 
...koji se uklapa i na prvoj stranici ove moje ''sapunice'' o Troji...

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921

Enigma 10.11.2011 21:22

Rođo samo ti sapunaj, tvoje sapunice nisu slučajne. Ti si samo medij. :) :26:

apostata 11.11.2011 20:12

Teorija Evolucije
 
Grga, ovaj clanak ne opovrgava teoriju evolucije. Takvi eventualni nalazi DNK u meteoritima ne dokazuju da je zivot dosao iz svemira, jer, istim zakonima nastanka koji vladaju u celom svemiru DNK je mogao da nastane i na Zemlji. Siguran sam da su takvi meteoriti padali i na Mars, Veneru i ostale planete, ali tamo nema zivota. Ali cak i da DNK na Zemlji kosmickog porekla, od mikroskopskog traga DNK do danasnjih kompleksnih bioloskih vrsta moglo se stici samo evolucijom. Teorija Evolucije je centralna teorija biologije, biohemije i genetike i verovatno najbolje dokazana i objasnjena teorija u nauci u opste pa je zato opsteprihvacena kao kljuc razvoja medicine, biotehnologije i nauke o zivotu na Zemlji.
Pre par godina su napokon i USA i V. Britanija uvele Teoriju Evolucije u svoje skolske programe kao jedinu ispravnu i dokazanu teoriju i tako odustale od teorija o Tvorcu koje su koristene iskljucivo u ideoloske svrhe.

Enigma 11.11.2011 23:27

Gdje si ti prijatelju ?
Drago mi je da si nakon dugo vremena aktivan na forumu. :3_13_9[1] :26:

apostata 12.11.2011 07:55

Pozdrav
 
Citat:

citat od Enigma (Prilog 58579)
Gdje si ti prijatelju ?
Drago mi je da si nakon dugo vremena aktivan na forumu. :3_13_9[1] :26:

Evo me jos uvek u mraku i zimi ...
"....hoce srce, hoce dusa,
ne da sudba da se vratim
domu svome,
Sremu voljenome."

ali se radi na tome.

Srdacan pozdrav. :bier:

avgvst 12.11.2011 21:00

AJOJ gde me nađe u pesmu me pogodi !!!!!
Najbolja stvar IKADA...

Grga 20.11.2011 21:16

''Evolucija'' (?)
 
http://www.24sata.hr/misteriji/nasli...-zeleni-243123


Ali ni u kome pogledu nije ''mali zeleni''...
već dijete staro tek godinu dana...
Čitajući Ilijadu, Odiseju,Bibliju - mora biti istina...
Tko ne želi vjerovati niti ne mora...

Grga 20.11.2011 21:21

Tko je u pravu...
 
http://dnevnik.hr/vijesti/znanost-it...porijekla.html

apostata 22.11.2011 10:51

Evolucija
 
Takvi novinski clanci su neozbiljni ali zabavni. Kad bi samo znali ko ih je napisao i jos sta je urednik trazio od autora ... (treba prodati novine). Kazem da su neozbiljni, jer, svaki put kad iskrsne nekakav slican nalaz, novinari naprave senzaciju, a onda naucnici da bi pokazali da nista ne kriju, urade DNK analizu i dokazu da je u pitanju deformacija nastala promenama u genima, naime, kod deobe celije na dve nove, svaki put mora DNK biti iskopiran. Posto se radi o milijardama, ta kopija nikad ne bude savrsena, pa nastaju promene, odnosno mutacije. Za razliku od neutralnih mutacija, koje nemaju nikakvih posledica, ovde se radi o negativnim mutacijama koje ili potpuno deaktiviraju ili jako ostete neki od vaznijih gena. Nastali organizam ili brzo umire ili je nesposoban za dalju reprodukciju. Na taj nacin se takva mutacija prirodnim putem izbacuje iz daljeg procesa evolucije koju nastavljaju zdravi oprganizmi kod kojih je dosdlo do neutralnih ili pozitivnih mutacija, odnosno, varijacija.
Ovo kratko objasnjenje demistifikuje slicne vesti, ali, ko zeli moze da veruje u takve stvari. :-)

pike.sch 22.11.2011 13:12

Tacno tako, zabava obicnih ljudi a ne naucna istina visoko skolovanih ljudi. Pokusavam da verujem u postojanje boga i vanzemaljaca ali mi neide, ne nalazim istinite dokaze. Prepusteni smo sami sebi. Verovanje je jedno istina je drugo.

Desert Walker 22.11.2011 13:56

danas mnogi i to precesto pokusavaju da porede postojanje vanzemaljaca sa postojanjem Boga...ne znam zasto. nema sumnje da su davno postojale razvijene civilizacije ali mi ne znamo mnogo o njima jer su ih njihovi nasljednici unistili (o tome svjedoce i svete knjige) jer su postali prenasilni ili znanje usmjerili u pogresnom pravcu.
mi ne znamo kako su te civilizacije dostigle tu razinu razvijenosti upravo zahvaljujuci narodima koji su ih zbrisali sa lica zemlje. na kraju dugo nakon unistenja Rima ljudi nisu mogli da se othrvaju mracnjastvu i da dostignu taj nivo znanja koji je ima Rim i narodi prije njega.
mi mozemo samo da nagadjamo jer ako nismo u stanju da zavirimo u "coskove " nase galaksije kako mozemo znati sta se nalazi u bezbroj drugih galaksija koje postoje u svemiru?
mislim da mali organizmi i bakterije (npr. u vodi) nisu svjesni nase prisutnosti a ni toga da ih mozemo unistiti obicnim prokuhavanjem vode. mislim da smo previse mali i ograniceni da sve shvatimo i objasnimo. a sto se tice skeleta vanzemaljaca mislim da su to deformisana tijela ljudi jer i danas postoje strasni primjerci mutacija a mi nismo ni svjesni kakvih sve...mozda te jadne ljude neko negdje drzi i proucava( ubijedjen sam u to) a neke drevne civilizacije su im pridavale veliko znacenje i koristile u nekim obredima.
previse je toga nejasno da bi se nesto smisleno moglo reci o stvarima iz istorije i postojanja ljudi a kamoli o postojanju vanzemaljaca itd itd.
na kraju ne vjerujem da su ti vnzemaljci (ako postoje i ako su uopste dolazili na Zemlju) zapravo bogovi ili bozanstva kojima su se ljudi klanjali ili da oni imaju veze sa postankom danasnjih monoteistickih religija.

Desert Walker 22.11.2011 14:00

Citat:

citat od Miralem (Prilog 58868)
danas mnogi i to precesto pokusavaju da porede postojanje vanzemaljaca sa postojanjem Boga...ne znam zasto. nema sumnje da su davno postojale razvijene civilizacije ali mi ne znamo mnogo o njima jer su ih njihovi nasljednici unistili (o tome svjedoce i svete knjige) jer su postali prenasilni ili znanje usmjerili u pogresnom pravcu.
mi ne znamo kako su te civilizacije dostigle tu razinu razvijenosti upravo zahvaljujuci narodima koji su ih zbrisali sa lica zemlje. na kraju dugo nakon unistenja Rima ljudi nisu mogli da se othrvaju mracnjastvu i da dostignu taj nivo znanja koji je ima Rim i narodi prije njega.
mi mozemo samo da nagadjamo jer ako nismo u stanju da zavirimo u "coskove " nase galaksije kako mozemo znati sta se nalazi u bezbroj drugih galaksija koje postoje u svemiru?
mislim da mali organizmi i bakterije (npr. u vodi) nisu svjesni nase prisutnosti a ni toga da ih mozemo unistiti obicnim prokuhavanjem vode. mislim da smo previse mali i ograniceni da sve shvatimo i objasnimo. a sto se tice skeleta vanzemaljaca mislim da su to deformisana tijela ljudi jer i danas postoje strasni primjerci mutacija a mi nismo ni svjesni kakvih sve...mozda te jadne ljude neko negdje drzi i proucava( ubijedjen sam u to) a neke drevne civilizacije su im pridavale veliko znacenje i koristile u nekim obredima.
previse je toga nejasno da bi se nesto smisleno moglo reci o stvarima iz istorije i postojanja ljudi a kamoli o postojanju vanzemaljaca itd itd.
na kraju ne vjerujem da su ti vnzemaljci (ako postoje i ako su uopste dolazili na Zemlju) zapravo bogovi ili bozanstva kojima su se ljudi klanjali ili da oni imaju veze sa postankom danasnjih monoteistickih religija.

licno vjjerujem u Boga ali ne bih Boga poredio sa nekim vanzemaljcem jer i taj vanzemaljac vjeruje u nesto (u istog Boga ali sa drugim imenom ili tako nesto). I njega je neko stvorio tako da on ne moze biti predmet obozavanja.

pike.sch 22.11.2011 17:40

Malo smeha
 
svako od nas je izgledao ovako http://www.kurir-info.rs/planeta/dra...jca-151618.php samo ova beba pokazuje srednji prst.

Grga 22.01.2012 14:13

Iako je mnoštvo linkova ...
 
...na ovim stranicama nedostupno ili obrisano, nastavljam sa vidljivima, pa malo čitajte...

Evo prvoga...

http://www.jutarnji.hr/hrvati-nisu-s...-makli/968931/

Pa komentar...

http://www.vumidet.net/forum/showthr...t=3921&page=31

Onda novi izvor znanstvenih dokaza iz područja o kome pišem cijeli ''serijal''...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/302...su-najslicniji

Enigma 25.01.2012 01:35

Ebiga, Grga. Poebali smo neandertalke i kroz tisućljeća nekim čudom nestadoše neandertalci. Samo bletonje misle da su nestali. Nisu, oni su naša krv, postali smo jedno. Od pradavnih vremena mi smo na ovim prostorima. Muka nas je tjerala na seobe, ali smo se uvijek vraćali doma.
Mislim da sam već nešto slično napisao. :) :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:48 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!