Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Pitanja koja se tiču korišćenja foruma!!! (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=110)
-   -   Trazi se pomoc nadarenih :) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=443)

Vumi 23.08.2005 08:34

Trazi se pomoc nadarenih :)
 
Posto nemam bas previse vremena a ni neki posebano dobar program za obradu slika (Photoimpakt 7) zamolio bih vas da mi pomognete oko izrade samoga naslova foruma. Znaci ovaj naslov ispisan plavim slovima (Vumi's antika). Slika bi trebala da bude u GIF formatu ali nije problem ni neki drugi format jer to bar mogu sam prebaciti. Sto se tice same velicine i ona nije presudna jer ja bih je uredio da bude kako treba. Najveci problem sto ja imam sa mojim programom je taj sto nemam mogucnost pravljenja slika bez pozadine. Ako neko ne zna na sta mislim neka pogleda samo smajlije na ovom forumu i primjetice da su neki uokvireni a neki nisu. Znaci nama treba slika koja nije uokvirena jer se sam okvir tesko moze uklopiti u pozadinu same stranice na kojoj se nalazi i naslov. Znaci svi prijedlozi su dobrodosli i naravno sam izgled bi trebao odgovarati vrsti foruma. Napomenuo bih samo jos jedno. Sama visina slike ne bi trebala biti veca od recimo 200pixli.
Nadam se da ce te prihvatiti moju molbu u pokusaju dotjerivanja izgleda samoga foruma.

Unaprijed zahvalan

P.S.
Zaboravih napomenuti, vase prijedloge mozete slobodno ubacivati u ovu temu a ako bude bilo vise njih mozemo zajednickim glasanjem odluciti sta ce se postaviti (demokratski :) )

jackdetect 24.08.2005 02:00

A ja pomislio, na osnovu naslova teme, da se traze extrasensi.
Zasto svakim otvaranjem stranice foruma trositi dodatno vreme na ucitavanje Gif slike. Slova su slova. Odaberi neki dobar font i stavi ga prosto u tekst formatu.

Vumi 24.08.2005 08:15

Lako je to reci, ovdje se vec radi o GIF formatu i ja to ne mogu mijenjati, ustvari mogu mijenjati. Ne znam tacno da li se neki drugi formati mogu upotrebljavati ali original je u GIF-u. Znam da moze jos i JPG. Ti i sada ucitavas sve ovo. Reci mi na koji nacin da ja naslov memorisem u text formatu a da ne dobijem cijelu memorisanu stranicu kao podlogu a ako ne cijelu stranicu onda cu dobiti bar okvir oko naslova sto ja ne zelim... A sto se tice extrasensa....cemu mislis da bi mi oni sluzili.....za otkrivanje zlata na daljinu ??? Pa za te stvari postoje raznorazni skeneri koji to sad pa sad pronadju ;)

jackdetect 25.08.2005 01:49

Zaista sam se zadnjih meseci odaljio od Web dizajna. Zasto prosto emailom ne pitas firmu koja je napisala program za forum, to im je posao.
A nemoj tako o ekstrasensima. Skeneri rade do 18metara, ali samo ispod, dok ekstrasens moze uzeti kartu i visak, te pronaci blago na bilo kojoj udaljenosti (valjda!?).
Ali, u pravu si! Zasto traziti ekstrasense, kada su tu laseri sa radioaktivnim punjenjem. I oni rade na velike daljine!??

Vumi 25.08.2005 08:39

Tesko da bi mi ovi ciji je program rijesili problem. Meni treba neko ko se dobro razumije u obradjivanje slika tj ko ima program koji je u mogucnosti praviti slike kakve meni trebaju....sto se tice extrasensa i lasera sa radioaktivnim punjenjima...meni to ne treba, ja najvise povjerenja imam u lijeskove raslje :)

rammstein 25.08.2005 22:32

Hoce li neko biti ljubazan.Pa da mi objasni neke stvari.
O cemu se ovde radi i raspravlja.
Vumi sa kakvim ti formatima imas problem ja nisam ukapirao nista......
Jack sa kakvim ti radiaktivnim punjenjima imas problem ja nisam ukapirao isto nista..........

jackdetect 26.08.2005 00:49

Rammstein, mi se samo salimo. A problem ( i to zdravstveni!) mogu imati oni koji koriste la**** sa radioaktivnim izotopima.
Vumi, posalji mi emailom slike koje hoces optimizirati. Photoshop je zakon za te stvari. A mislim da to mozes lako uraditi i sa nekim od novijih ACDSee.
Inace, ja imam nultu grupu, te mogu koristiti bilo koje drvo za raslje, "podjednako efikasno".

Vumi 26.08.2005 08:22

@rammstein
Radi se o naslovu foruma, ovo je samo privremeno rijesenje i zelim da ga promijenim. Problem je u tome sto meni ne treba slika koja je uokvirena (kao ovaj smajli u tvojoj signaturi). Da bi me lakse shvatio....meni recimo treba slika tipa smajlija koji nije uokviren tj nema pozadinu jer je pozadinu tesko ukomponirati sa samom stranicom na kojoj se naslov nalazi.

@Jack
hvala ti sto si mi spomenuo taj program, imaju ga ovi moji u firmi, probacu nesto ako bude moguce sa njim. Sto se tice slika...nemam nista odredjeno...ne treba to nista veliko, cisto da se stapa u samu podlogu....

Sto se tice raslji (ne znam koja mi je krvna grupa)....ja sam probao sa celicnim i mogu ti reci da su djelovale....na sta ne znam ali znam da sam uvijek imao na istim mjestima "signal" kao i on tako da ne vjerujem da se radi o slucajnosti :)

rammstein 29.08.2005 00:12

@jack
Ma takve probleme covek ima na svakom cosku,ako cemo posteno da gledamo.
Sve je danas ozraceno i svaki dan nas zraci i unistava.
Na kraju krajeva kad covek pogleda,jedno zracenje vise ili manje,nije toliko ni bitno.
Bar je ovo sto vi pominjete (radioaktivne la****),zracenje u pozitivnom smislu.
@vumi
Vumi druze tu ti nista nemogu pomoci.
Nisam specijalista za ovakve stvari,tj za komjutere.
Pa neces valjda opet nesto da menjas,pa opet da nestanu postovi,ili da forum bude iskljucen neko vreme.Kao i pre.

Vumi 29.08.2005 01:38

@rammstein, nista ne brini, ta promjena bi trajala par sekundi i nebi je ni primjetio osim kada pogledas u naslov i ne bude vise onaj stari....znaci ovo se nebi ni primjetilo u radu foruma....jesi li sad smiren ? :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:44 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!