Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Prvih 100m sa Deusom (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6473)

Vumi 28.03.2012 12:50

Prvih 100m sa Deusom
 
Posto sam prekljuce dobio novu masinu, htio bih napisati malo utisaka o njoj, posto sam napravio prvih 100m na terenu :).
Jedan moj poznanik iz Austrije, inace vlasnik austrijskog foruma o ovoj istoj temi a usput i clan naseg foruma (iako ne zna nas jezik :)), otisli smo sinoc na "teren" da isprobam moj novi detektor. Posto je na pravom terenu vec porasla zelena trava i on nije bio za to da tu trazimo, prebacili smo se malo dalje u stari vinograd. Odmah da kazem, nalaza nije bilo (onih dobrih), osim olovnih plombi i komadica alu zice, tako da sa te strane ne mogu da se pohvalim. Ah, da, uspio sam naci i jedan novcic, austrijski 1 Grosch a i on je pronasao 1 Fening i pola kg plombi, kao i ja.
Nisam se igrao sa stelovanjima, posto je bio mrak i nemam zivaca to raditi po mraku, ukljucio sam fabricki program "Deus Fast", podesio diskriminator na, koliko se sjecam oko vrijednosti "6", Notch filter je bio iskljucen (mozda sam ga trebao ukljuciti zbog ovih plombi, ali to cu vjerovatno koristiti kada malo sakupim iskustvo), vrijeme reakcije je naravno bilo podeseno na vrijednost "3", posto je bilo prilicno zeljeznog smeca. Na osnovu tih sat vremena mogu reci da Deus ipak ima nesto posebno. Dugo sam trazio sa Goldmaxx-om, koji je takodje, za mene, odlican detektor, ali mislim da Deus ima vecu snagu (imao sam na njemu malu standardnu sondu), vecu brzinu reakcije (napominjem da sam trazio u programu Deus Fast, koji je, kako navodi proizvodjac, po reakciji brzi od GMP-a) i bolje otkriva predmete u blizini zeljeza (olovne plombe su mu sinoc bile poslastica :)). Iskopavao sam razne alu zicice, plombe, komade alu plehova i pored samih zeljeznih komada, jer sam nakon kopanja, uvijek provjeravao iskopanu rupu i u nekoliko njih sam dobijao cist zeljezni signal iako je prethodno tu bio pozitivan (napominjem da sam taj pozitivan signal iskopao i taj predmet vise nije bio u toj rupi vec kod mene u dzepu :)). Razlika izmedju Deusa i GMP-a se vidi u mirnoci samog detektora, posto sam radio na max senzitivnosti i nisam imao ono zvrckanje kao kod GMP-a kada se senzitivnost pojaca do kraja. Ground balans sam nastimao manuelno tj vrijednost sam podesio na "90" i nisam se vise time igrao, posto nisam imao nikakve lazne signale od samog terena. O tezini samog detektora ne treba govoriti, kao da sam imao djeciju igracku, elektroniku sam nosio u dzepu i nisam je ni koristo, osim prvih stelovanja. Jedva cekam da ga isprobam na pravom terenu pa cu onda moci i nesto vise reci.

kratki 28.03.2012 14:45

Eeee cestitam na novoj makini, nek te lepo sluzi i da se zazuti ispod sonde :26:

Nigrianvs 29.03.2012 00:32

Spremaj asov i makinu, cekam te kod ostruznice u digivireno vreme.
Koliko cujem, vec nas je mala armija sa deusima:nahrung00

eclipse4 29.03.2012 01:00

sad zamisljam kako gazda firme xp-a ide na more porodicno s nasim parama ;)
a mi trazimo po njivama njegovim masinama ;)

miligor 29.03.2012 10:22

Ide taj i na more, krstarenje, zimovanje i ko zna gde jos...

Vumi 29.03.2012 10:41

Ma sta nas briga za njim :). Nigrianvs, dogovor stoji i nadam se da ce vrijeme dozvoliti da se vidimo i odemo malo u trazenje.
Kratki, iz tvojih usta u bozije usi :), valjda cemo konacno izaci na teren, zadnji put je to bilo cini mi se prosle godine :)

Nigrianvs 30.03.2012 07:53

Ako stignes u subotu, u Bg je medjunarodni sajam numizmatike

Pero68 02.04.2012 15:51

Jedno laičko pitanje.Možda mi je nešto promakolo ali...Spominje se baterija u sondi.A također se spominje da je sonda hermetički zatvorena.Baterija je čini mi se najslabiji dio svake opreme.Šta kada ode baterija u sondi?Mjenja se komplet sonda?

Vumi 02.04.2012 16:28

Mijenja se samo baterija, ne cijela sonda :)

Darko 02.04.2012 18:11

Evo ga... ;)
http://www.youtube.com/watch?v=bND5Ius163o


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:47 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!