Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Antika (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=166)
-   -   Sta ce se desiti sa ovim pronalaskom? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=4034)

Vumi 16.06.2009 04:27

Sta ce se desiti sa ovim pronalaskom?
 
Evo pronadjoh jednu interesantnu pricu lutajuci netom. Interesuje me kako ce sve OVO da se zavrsi...pretpostavl jam zatrpavanjem

miligor 16.06.2009 07:27

I ne samo zatrpavanjem vec ce i sine preko toga...

pike.sch 16.06.2009 22:33

Koliko su iskopali a samo vest o gradjevinama. Sta je sa nalazima? Mora biti nesto, bar novac, vojna oprema... Meni smrdi da je neko kajmak pokupio. Mozda odneo privatnim kamionima u (ne)poznatom pravcu pa sad razgrce po tovaru zemlje. Toliko mi smrdi da se oseca na 100 kilometara od Beograda. Gde su solidusi, sesteri, denari fibule... nisu valjda samo temelji ostali.

miligor 18.06.2009 07:58

Posle njih samo temelji ostaju.

gasser 18.06.2009 19:52

Pike.sch ne znam zbog čega odmah tolika sumnja. Nije nalazište važno samo zbog pokretnog materijala koji se na njemu može pronaći. Vrijednost nalazišta je ukupnoj dokumentaciji povijesnog prostora u povijesnom razdoblju, uključujući pokretne i nepokretne nalaze. Važno je da su arheolozi locirali nalazište i nadam se da će se upravo oni uspjeti izboriti za njegovu pravu prezentaciju. A što se tiče "kajmaka" pa na tom mjestu (ili u njegovoj blizini) život se odvija stoljećima, i ljudi su kroz ta stoljeća sigurno imali prilike nailaziti na razne nalaze koji su im mogli biti više ili manje vrijedni. Bez ikakvih argumenata optužiti arheologe da su lopovi uistinu nema smisla. Ti ljudi ipak svoj posao odrađuju pošteno. Da li će ovo završiti zatrpavanjem, o tome će odlučiti gradske vlasti (arheolozi i urbanisti bi to znali prezentirati) prema procijenjenim prioritetima. Mnogi bi se sigurno bunili ako bi morali pet stanica više ići do tramvaja. Ako se i zatrpa (naravno na stručni način), ostaje ono što je najbitnije a to je dokumentacija o nalazištu.

pike.sch 18.06.2009 23:01

Sumnja? Pa ovo je Srbija pa jos i Beograd. Prvi smo po korupciji, dva lopova po glavi stanovnika, feudalno tajkunska drzava gde su pare i interesi iznad svih reda i zakona. Nisam arheologe spomenuo . Procitaj komentare na rts skoro svi su da se od toga napravi turisticka atrakcija i uzme nesto para od turizma. Od tih para bi mogli metro da naprave umesto tranvajske linije. I Sremsku Mitrovicu su hteli da premeste na drugu lokaciju ali izgleda neko ne voli strance i turiste.

Nigrianvs 19.06.2009 01:20

[quote=pike.sch;36713]Sumnja? Pa ovo je Srbija pa jos i Beograd. Prvi smo po korupciji, dva lopova po glavi stanovnika,
Pike druze! Nevidim sta hoces sa ovim recima da kazes ovo je "SRBIJA" Mislis da korupcije i javasluka nema u zagrebu ili mozda sarajevu? Ili mozda u Madjarskoj?Pa cak i u becu je ima. Za informacuju, na balkanu je bilo lopova jos s,pocetka njegovoga osvajanja preko turaka i do danasnjih dana i bicega jos dugo, dugo. Pratim tvoje priloge i stalno mi zapada za oko ta Srbija i slicno. I nije tacno da smo prvi po korupciji nmoj brate toliko pljuvati po drzavi u kojoj zivis. Jeste da nije stabilna, da je korumpirana i da ima lopova. A to je zasluga Vladara iz 90-etih godina, sade to sve treba urediti i izboriti se sa svim nedacama koje su nanete toj drzavi. Ne se ljutis zbog ovoga mozda sam pogresno shvatio tvoje reci ali mi nije pijatno ovako tvoje oslikavanje svoje maticne drzave.:26:

pike.sch 05.07.2009 23:55

Rade prijatelju, zemljace na tebe ne mogu da se naljutim ni da hocu samo si me pogresno razumeo. Kritikovanje (pljuvanje) po drzavi ili vlasti nekada se islo na streljanje, goli otok i slicna kaznjavanja, danas u vreme demokratije to je sasvim normalno. Pogotovo u ovim nasim ex -yu banana drzavama kada ti uzmu 13 penzija, otpuste sa posla , plate zito 10 dinara itd. Napredak drzave ti je kao narodno kolo jedan korak napred dva nazad i tako u krug. Mrzim nepravdu (kao kalimero). Ipak sam optimista mada celo covecanstvo propada sve vise.
I na kraju ono sto nekad napisemo nemora da znaci da tako i mislimo ili se to misljenje promeni za pet minuta.

pike.sch 26.01.2010 12:15

Kao sto smo i pretpostavili, sledi zatrpavanje. Ko zna mozda za dvesta godina ponovo otkopaju neki novi arheolozi.
http://www.rtv.rs/sr_ci/drustvo/beog...ta_137518.html

eclipse4 26.01.2010 16:59

otkriveno kad su skinuli sine......a da li je bilo otkriveno i kad su postavili sine pa ponovo zatrpali???


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 14:53 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!