Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Novac (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Turska (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6959)

avgvst 27.09.2012 07:24

Turska
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Evo možda nekome treba i možda neko voli...
Postavio sam slike aktuelnog novca koji sekoristi u Turskoj!

Zemunac 27.09.2012 10:34

Mustafa Kemal Atatürk
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Oni ga nisu zaboravili :36_1_6[1]

Mozda je ovo od nekog njegovog deda-ujaka.

avgvst 28.09.2012 07:14

Jako zanimljivo da si za podlogu zlatne akče postavio rimski sesterc. Ipak su rimljani i u turskoj bili pre turaka... ;)
Turska je jako živopisna zemlja sa velikom istorijom i ssa dosta legendi. Bili smo i na Kleopatrinoj plaži za koju postoji legenda da se na njoj kupala Kleopatra u fazi zabaljvanjanja sa Markom Antonijem. ALi se njoj nije sviđao ondašnji anadolski pesak te je Antonije doneo nekoliko brodova peska čak sa one strane sredozemnog mora.. iz Egipta... Jako zanimljiva priča a i plaža bogami!
Mislim da bi kod njih u Turskoj bilo jako puno nalaza, samo mislim da je kod njih veoma kažnjivo kopkanje i traženje sa MD!? Jeste li vi čuli nešto o tome?

Zemunac 28.09.2012 07:46

Jutros rano poranili Turci
 
Citat:

citat od avgvst (Prilog 69756)
Jako zanimljivo da si za podlogu zlatne akče postavio rimski sesterc. Ipak su rimljani i u turskoj bili pre turaka... ;)

Da, veoma interesantna oblast gde sada turci zive - na izvorima evropske kulture ... svasta nalaze, uglavnom slucajno i prilicno diskretno.
U kojem kraju si bio?

avgvst 28.09.2012 10:13

Još sam u oblasi Mugla, tamo gde je Marmaris, Ičmeler, bio sam Do Fetye i tako obilliazim njihove gradove uglavnom poslom a malo se stgne i do plaže!
Počinju polako da mi se sviđaju pa učim i Turski. Samo arheologije nigde...

Desert Walker 28.09.2012 10:22

Marmaris je bilo omiljeno mjesto za odmor turskih vladara mada mislim da su turisticka odredista ipak malo dalje od tih arheoloskih lokaliteta. mozda je to tako namjerno napravljeno. u Antaliji,Alanji i jos nekim mjestima se moses voziti satima i da samo vidis hotele,nigdje naselja niti ista zivo,zato i jeste taj dio turske jeftin (relativno) za turizam.
sumnjam da je tu i u proslosti bilo znacajnijih naselja osim malih ribarskih sela.
pogledajte cijene u Bodrumu i u Alanji...velika razlika.

Banatski šetač 28.09.2012 19:28

Imaš lokalitet od Mugle oko 70km u Milas, blagi severozapad, a ako hoćeš nešto spektakularno treba otići nekih 700km od Mugle do Kapadokije i usput do Catal Huyuka koji je na oko 500 km od Mugle... U svakom slučaju, manjih lokaliteta ima na pretek, ali samo gledaš ništa ne diraš :)))


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 23:24 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!