Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Omiljeni istoriski spektakl (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3472)

IVLIANVS 27.12.2008 09:41

Citat:

citat od apostata (Prilog 31406)
Slazem se. De gustibus non est disputandum.
Nabrojao si zaista velika imena ali ne mogu se izraziti tako o filmovima koji mi se ne dopadaju, ne radi se ni o kakvom nivou. Pretpostavljam da smo slicnih godina i da smo obojica s vremena na vreme prerastali neke stvari. Predlozak za dobar film je cesto dobra knjiga ... Nisam mislio da raspravljam o filmu, samo sam iskoristio demokratsko pravo ovog foruma da kazem svoje misljenje. O starim filmovima rado pricam, pa kad se sretnemo rado cemo se podsetiti filmova iz nase mladosti. Ja sam se rodio pored bioskopa i prve filmove odgledao u predskolskom uzrastu. Kao 20-godisnjak sam imao kartoteku sa preko 2000 odgledanih filmova sa podacima o reziseru, producentu, scenaristi, glumcima, montazeru, piscu muzike, ... Ja stvarno ne mogu da gledam film zbog same price, kao kad bih rekao da idem na teren sa MD samo radi materijalne koristi.
Evo i u ovu zimsku vukoebinu sam poneo predlozak "Amarkorda". Uzivam u atmosferi tog filma bas kao sto me na nekom lokalitetu u predvecernje sate uhvati duh vremena koji lebdi uokolo.

Bas kad si pomenuo Amarkord.... strasno sam se razocarao kad sam odgledao film,ocekivao sam mnogo vise,tj ocekivao sam da vidim ono sto sam ja doziveo citajuci knjigu...
I ja sam odrastao uz bioskop i zaista je tuzno sto toga vise nema....
Naravno i ja ne zelim nikakvu raspravu,takodje sam samo izneo svoje misljenje.
Pozdrav Apostata

Vumi 27.12.2008 13:00

Ja se sjecam samo gladijatora, ostalih se ne sjecam, mozda sam i njih gledao ali ih ne znam po imenima. U gladijatoru je puno krvi, previse, ali mi se svidja sama prica, koja pokazuje patnje ljudi toga vremena, u ovom slucaju jednoga legionara. Meni licno, najbolja scena je bila kada je Komodus usao u arenu i rekao Maximusu da skine masku...tada sam se vec sav najezio :)

berekin2003 27.12.2008 19:45

Po mom izgoru najbolji povijesni filmovi ( zar samo spektakli ) su 1." Smiješna strana povijesti" od Mel Brooksa. 2. "Brayanov život" od Monti Pytona. Naravno tu su i : Vruća sedla, Potraga za sv. Gralom i Muškarci u tajicama. Da ga samo vidim tko može prigovoriti ovim filmovima!!!

IVLIANVS 27.12.2008 21:21

U pravu si,Mel Brooks je smesan,zanimljiv.... .. ako imas 15-ak godina,a za Monty-ja ti treba par godina vise.....

pike.sch 27.12.2008 23:01

Vlasnik sam originalnog dvd Gladijaror sa 2 diska. Jedan je film a drugi je odlicni dokumentarac. Cim se pojavio u prodaji odmah sam ga kupio. Pustio sam ga na mom "kucnom bioskopu" odvrnuo malo jace subwoofer. Kad je pocela ona artiljerija na pocetku poceli su mi se tresti prozori. Dozivljaj je pravi sa full opremom za filmove. Ako ste ga gledali sa crno belim televizorom necete nista videti a ni cuti. U jednoj sceni cuo sam vrane u zadnjem levom zvucniku. Ima dobrih zvucnih efekata.

Vumi 28.12.2008 00:07

Zar jo sneko gleda na CB televizoru...ne vjerujem bas u to :)

Enigma 28.12.2008 01:04

Ja gledam monokromatsku sliku jer mi boje ništa ne znače, koristim " Denon " kućno kino u kombinaciji s "Energy" zvučnicima 6 X 200 W sinusne snage i mogu sa zadovoljstvom reći da solidno doživljavam predstavu. :totlach: :26:

Nigrianvs 28.12.2008 01:31

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31458)
Ja gledam monokromatsku sliku jer mi boje ništa ne znače, koristim " Denon " kućno kino u kombinaciji s "Energy" zvučnicima 6 X 200 W sinusne snage i mogu sa zadovoljstvom reći da solidno doživljavam predstavu. :totlach: :26:

Bratic, ti si jos dobar. Ja sedim pored 4X4 X200 wati do kraja odsarafljeno i samo cujem neko saputanje. Tv 127 pljazma ali vatam sliku ispred ekran el ako se udaljim 2 m. neznam vise demi je tv. :marc3::26:

Enigma 28.12.2008 01:41

Ebiga, imamo isti problem i zato je naj bolje da sjednemo nasuprotno i buljimo jedan u drugog uz mučenićki blagoslov. :totlach: :26:

Nigrianvs 28.12.2008 01:52

Citat:

citat od Enigma (Prilog 31464)
Ebiga, imamo isti problem i zato je naj bolje da sjednemo nasuprotno i buljimo jedan u drugog uz mučenićki blagoslov. :totlach: :26:

:totlach: bratic jos jedno pilence da ubacimo medju nas da nam razbija mamurluk inace bice monotonija:26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:10 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!