Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   white`s eagle spectrum (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3158)

agrippa 14.10.2008 16:03

Citat:

citat od tragac78 (Prilog 29329)
Ok,hvala pokušaću s tim podešavanjima.

Ah da umalo da zaboravim najvaznije .Iskljuci AUTOTRACK i sa vremena na vreme sam proveri GROUND

laki 14.10.2008 16:18

agripa ,kako ide prodaja detektora,ima li zainteresovanih?

agrippa 15.10.2008 13:33

Mislis na ova moja dva detektora? Pa za sada mrka kapa, izgleda cu morati ipak da kupim XP za kesh a ovi neka stoje.Pomislice neko da sam jos i trgovac detektorima :totlach: I TO LOS
Stacu kad volim da probam sve , posle ne mogu da se resim

pike.sch 15.10.2008 19:10

Citat:

citat od agrippa (Prilog 28168)
evo i ja radim pretezno sa eagle spectrum 1 detektorom tj prva vezija duboko kutjiste. s tim sto sam mu teziste kutije pomerio malko u nazad u odnosu na cev. tako da je sada malo bolje izbalansiran pa manje boli ruka :)
sto se tice detektora odlican je za nabijene terene ravne i ne preterano vlazne(hocu da kazem da nije slucaj da kao fisheri najbolje radi posle doobre kise, cak naprotiv)
fabricki programi pogotovo "coins" nisu pravljeni za nase potrebe tj trazenje antike. tako da je najbolje napraviti sopstveni program. ili prepisati neke proverene
ako nekome treba mogu okaciti neke programe koji provereno rade ovde kod nas

Kolega ako moze napisi taj program da ga probam!!!

agrippa 16.10.2008 10:25

BASIC Adjust
Volume - 56
Treshold - 23
Tone Adjuct - 221
Audio Disc - Mixed mode
Silent Search - OFF
Mixed Mode Audio - On
AC (motion) sens - 60
DC (motion) sens - 3
Backlight - opciono
PRO OPTIONS
AUDIO
S.A.T. - On
S.A.T. Speed - 7
Tone ID - Off
V.C.O. - On
Absolute Value - Off
Modulation - Off (moze i on) tada ce detektor dublje i manje predmete javljati tise a vece i plice glasnije
G.E.B./ Track
Autotrack - Off
Trackview - On
Track Speed - 20
Track Offset - -1
Track Inhibit - On
Manual G.E.B. - podesiti rucno podizanjem i spustanjem sonde od zemlje
Discrimination
Edit: Reject (-95 do -10)
Accept (od 0 do +94)
Reject ( +95 )
Block Edit - isto kao Edit
Learn - Off
Recovery Speed - 30
Botllecap Recept - 3
DISPLAY
Visual Disc - Off
Labels - Off
V.D.I. Sens - 85
Ground I.D. - On
Spectrum - Accumulate - On
- Average - On
- Fade Rate - 13
SIGNAL :
HIGH Transmit Power - On
LOW Transmit Power - Off
Transmit Freq. - 4
Preamp Gain - 5 (moze i vise ako detektor dozvoli :) )

pike.sch 16.10.2008 12:26

Hvala Agrippa!!!

agrippa 16.10.2008 15:26

... i drugi put :26:
Mozda ce ti u prvi mah izgledati cudan ali probaj ga neko vreme videces njegove prednosti u odnosu na silent search programe

tragac78 14.11.2008 18:08

Zdravo ljudi.
Agrippa,čisto da te pitam,na jednom mestu mi javi 85vdi broj i kad iskopam nekih 30cm dole neko parče gvožđa kao deo potkovice, i na površini ga lepo odredi u negativni deo skale a kad ga vratim ponovo oko 80.Da napomenem da je njiva puna parčića od cigle.Da li ti se dešavalo slično?

Vumi 14.11.2008 18:16

Pa ne moze se ocekivati da na razlicitim dubinama pokazuje iste vrijednosti....pored toga ulogu igra i velicina objekta itd itd. To igranje sa tim vrijednostima na pokazivacu za mene ne predstavlja nikakvu prednost u odnosu na analogne detektore...samo gubljenje vremena, bista drugo :)

Enigma 14.11.2008 19:33

Citat:

citat od Vumi (Prilog 30339)
Pa ne moze se ocekivati da na razlicitim dubinama pokazuje iste vrijednosti....pored toga ulogu igra i velicina objekta itd itd. To igranje sa tim vrijednostima na pokazivacu za mene ne predstavlja nikakvu prednost u odnosu na analogne detektore...samo gubljenje vremena, bista drugo :)

Vumi u pravu si, svaki analogni detektor detektira dok digitalni i registrira na displeju elektromagnetnu provodljivost mete i ništa više, detektor ne detektira odabrane metale već detektira odabranu provodnost mete. :) :26:


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:08 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!