Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Priče...legende...itd (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Dva oka a u oba su bili sakriveni dukati. (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6436)

Witcher030 22.03.2012 10:41

Dva oka a u oba su bili sakriveni dukati.
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Da li neko zna pricu o ovim "bivoljim ocima" ili ima nekakav zapis. Okolina Majdanpeka.

Cezar Veliki 22.03.2012 11:59

Ja sam citao u nekim starim knjigama da je pola metra od levog zlato zakopano. Bas o tom kraju se radi. Mislim da ima jos dosta njih sa foruma koji su culi tu pricu. Sigurno ce jos neko da ti pomogne i isprica njegovu pricu sta je cuo o tim ocima :)

Witcher030 22.03.2012 12:03

Hvala!!!
 
Hvala Cezar Veliki!!! Otici cu da uslikam teren danas i okolinu.

miligor 22.03.2012 13:29

Ako je verovati starim pricama moras povesti jakog magarca da ponese tovare blaga koje ce se tu naci.

Deki 22.03.2012 16:23

Miligor to je tada bilo ,,jak magarac,, sad ima traktor i prikolica, ili lada Niva sa prikolicom vremena se menjaju. A sto se tice price cuo sam i ja ili citao o tome ako ponovo pronadjem rado cu je postaviti na forumu.

miligor 22.03.2012 17:16

Nikako da se naviknem na moderno doba i traktore...

Witcher030 22.03.2012 17:47

Citat:

citat od Deki (Prilog 63060)
Miligor to je tada bilo ,,jak magarac,, sad ima traktor i prikolica, ili lada Niva sa prikolicom vremena se menjaju. A sto se tice price cuo sam i ja ili citao o tome ako ponovo pronadjem rado cu je postaviti na forumu.

Bilo bi super ako pronadjes i okacis, ja malo slikao danas i ocistio vodopad 5m ispod njega, i na mestu gde pada slap vode ima jedna rupa oko 5cm precnika a isto toliko i dubine. Tiha voda breg roni a da li pravi ovakve rupe nemam pojma. Okacicu slike kasnije.To je mesto gde se dve recice spajaju.

Rosuljac 22.03.2012 18:38

Witcher, to je definitivno to mesto koje svi traže!!!
Ali nije pola metra levo nego od desne rupe dve puške na sever. Pre nego što kreneš da kopaš, ponesi jedno jagnje i zakolji ga ispred leve rupe tako da krv šikne ka rupama. A onda uzmi pepeo pa pospi oko tog mesta i čekaj pun mesec. Ako u pepelu ima ljudskih tragova onda ponesi i crnu kokošku i zakolji na istom mestu. Glavu kokoške zakucaj ekserom iznad desne rupe. Onda možeš da kopaš.
Srećno!!!

Vumi 22.03.2012 18:48

Rosuljac, sve mi je jasno u tvome objasnjenju jedino ne znam da li onaj pojam "dve puske na sever" znaci, kada jednom ispalis metak iz te puske, odes na mjesto gdje je zrno palo i onda jos jednom opalis i tek tada, kada dodjes na mjesto gdje je drugo zrno palo, treba da se kolje, prikucava ekserima i sve one klasicne radnje koje se rade u tim prilikama???

Rosuljac 22.03.2012 20:18

Ne Vumi, mislim da je samo dužina dve puške. Ali ako tu nema ništa mislim da će morati da puca :00000720:

Nigrianvs 22.03.2012 21:14

jednostavije ti da pozoves mene i bratica enigmu da mi to strucno i naucno odradimo a ti ces da kopas. Suve vrbove raslje su zakon za to. A i eklipse bi se mogao pridruziti sa vlaskom magijom i raskovnikom

Stalker 22.03.2012 21:19

Pa ako je tako pozovite i mene, mislim da bi bilo isplativo, a i zanimljivo. Ušlo bi možda u antologiju.

Witcher030 22.03.2012 21:19

Citat:

citat od Rosuljac (Prilog 63069)
Witcher, to je definitivno to mesto koje svi traže!!!
Ali nije pola metra levo nego od desne rupe dve puške na sever. Pre nego što kreneš da kopaš, ponesi jedno jagnje i zakolji ga ispred leve rupe tako da krv šikne ka rupama. A onda uzmi pepeo pa pospi oko tog mesta i čekaj pun mesec. Ako u pepelu ima ljudskih tragova onda ponesi i crnu kokošku i zakolji na istom mestu. Glavu kokoške zakucaj ekserom iznad desne rupe. Onda možeš da kopaš.
Srećno!!!

Hvala Rosuljac, bas:16_6_8[1]:16_6_8[1]:16_6_8[1] duhovito, a jel si razmisljao da promenis nik u Andersen ;) hehehe

eclipse4 22.03.2012 21:20

@rosuljac: zaboravio si i mladu vlajnu po mesecini.....bez nje nema blaga.
a zar na tom mestu ne treba da se iscupa bivolu rep?

@vumi: u pravu si,tako se meri na dve puske,malo je ebeno da se nadje zrno ali ako ga ne nadjes,promasices metu.eben sport...

@rade: ja nisam hteo da se odmah pohvalim.....mogu za 100e i da padnem u trans ako treba,nije frka. treba i bane beograd ,on je beli mag ;)

Witcher030 22.03.2012 21:23

Odosmo mi onda do Tilve Tomi, kako sam samo bio siguran da je to pravo mesto ;) hehehehe Trazi se iskusan metaldetektorski inzinjer, a jel vlajna mora da bude nevina? To bi malo teze bilo naci lakse mi da nadjem tovar zlata ;) hhahahaha

Rosuljac 22.03.2012 21:41

Witcher, brate, gde su mladi tu je i šala.
Stvarno nije bilo zlonamerno, živ mi bio :bier:

Enigma 22.03.2012 21:44

Zaebanti, škola od mog bratića iz Beča. Blago je označeno, tako da se zna. Samo ti kopaj do 5 metara dubuko u kamen, sve se uklapa u one Bugarske mape s vašara. :) :26:

Nigrianvs 22.03.2012 21:50

Vlajina mora da bude cupava po grudima i brkata, onda je zurka do zore. A u zoru pre nego petlovi zakukuricu je vadjenje blaga. Ekipa se polako popunjava sa iskusnim znalcima.Sta reci a nezaplakati-od radosti;):26:

Witcher030 22.03.2012 22:26

Slike lokacije ;)
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Eto i kako to sve izgleda na samom terenu ;) E sad gde smestiti mladu brkatu vlajnu , gde puske , gde kokosku a gde jare hehehe A pivo moze da se ohladi i pod vodopadom ;)

Nigrianvs 22.03.2012 22:34

Brate ja po tvome pisanju konto da je to nesto poput plitvickih vodopada a ovo potocic. Ovo ki od sale zavrsavas sa jednom kasi.k.a.r.o.m. Nema da se mucis da krampas, posle samo ides i skupljas zutace. Vlajinu ce da smestamo kako ko, puske niz potok, jare na razanj a pivo, znase u gusu

eclipse4 23.03.2012 00:58

Citat:

citat od Witcher030 (Prilog 63082)
......a jel vlajna mora da bude nevina? To bi malo teze bilo naci lakse mi da nadjem tovar zlata ;) hhahahaha

mora biti nevina ako nije nevina zlato ce da bezi kroz zemlju i nikada ga neces ufatiti.

Citat:

citat od Witcher030 (Prilog 63091)
.....E sad gde smestiti mladu brkatu vlajnu , gde puske , gde kokosku a gde jare hehehe A pivo moze da se ohladi i pod vodopadom ;)

vlajna ne mora biti brkata uopste,al mora biti nevina,ako odes u kladovo-city tamo ces se zaebati jer tamo uglvnom ima tih brkatih i maljave po grudi ;)

nego da ti skratimo muku,sekciraj jedno prasence oko vrata pa ga meci na bruku....i onda mi svi dolazimo sa svim nasim mocima i cinima i resavamo posao za par sati.
ja i nigri transporujemo vlajne,bez brige,a i ovako je nigri kupio prikolicu za stojka pa otvorio mini liniju ;)

kratki 26.03.2012 23:41

E jeste neozbiljni, covek lepo pita za pomoc a vi ga terate u propast sa tim vlajnama.
Witcher najbolje ti je da se obratis mom bati Crnom, on ti je naj pouzdaniji za tako nesto i dobro se razume u zapise i vlajne.
Ujedno je i skroman, nece te kostati ni pola tovara blaga da resi tvoju enigmu.
Covek ima dresirane kornjace, krtice, slepe miseve, zombije iz Cernobila....
Jednom recju profi, a ima i zapise ako negde zapne da se nadopune te tvoje legende.
Ja bi rado pomogo ali sam daleko.....

Felix 27.03.2012 00:26

Citat:

citat od Vumi (Prilog 63071)
Rosuljac, sve mi je jasno u tvome objasnjenju jedino ne znam da li onaj pojam "dve puske na sever" znaci, kada jednom ispalis metak iz te puske, odes na mjesto gdje je zrno palo i onda jos jednom opalis i tek tada, kada dodjes na mjesto gdje je drugo zrno palo, treba da se kolje, prikucava ekserima i sve one klasicne radnje koje se rade u tim prilikama???

Neeee Vumi, poenta je u tome da nema drugog zrna, naime moras detektorom da nadjes prvi metak gde je pao pa sa istim tim metkom tj. kuglom kad napunis barutom kuburu opalis i gde padne isto to zrno ali po drugi put, tj. iz drugog pucnja isto ga nadjes detektorom tu se odvijaju sve ostale radnje....a za vlajne i ja sam tu pa ako zatreba bilo kakva pomoc blizu sam , taman da se i malo upoznamo a vazi i za sve ostale koji dodju na sastanak pored jagnjeta na raznju i ohladjene gajbe u vodopadu....

Witcher030 27.03.2012 14:32

E sad, da li Felixe zrno mora biti izradjeno od sveze livenog olova i koliko je baruta potrebno da se stavi ?

crni 27.03.2012 15:39

Leleee oce da otkopaju blado bez men!

avgvst 27.03.2012 16:46

Ovo mi veoma liči n aFrušku Goru i na Dumbovački potok ili potok Potoranj ili neki od Fruškogorski potoka... I vodopada njihovih. :D :)

Frci 27.03.2012 19:24

Kolage ja prilazem jos odozgo jedan bagger da bude sigurno.
Jel toliko zlato nemozete asovcicima da iskopate.
A posto toga izgleda ima na Tone bice za sve nas.
POZDRAV SVIMA SPREMNIM ZA SALU:00000960::00000 960::00000960:

Felix 27.03.2012 22:22

Xexexexe witcher, dobro razmisljanje ali za to nisam siguran, kad nadjem po strucnoj literaturi javljam ako neko od starijih kolega ne iznese svoje misljenje vezano za to, ahahha pozdrav


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 06:26 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!