Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   slusalice... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=5459)

eclipse4 23.02.2011 16:22

slusalice...
 
zanima me da li na gmp mogu da se prikljuce bilo koje blutut slusalice ili samo njegove original?


i ne bi bilo lose vumi da otvoris i deo foruma,sto bi svabe rekli Zubehör...

Vumi 23.02.2011 18:51

Na svaki detektor mozes prikljuciti bluetooth slusalice, problem je u tome sto se te slusalice gase u slucaju da nema nikakvih signala (Sleep modus). Oni koji ih koriste, podizu vodeci ton da bi konstantno imali nekakav signal, inace sve radi kako treba.

banebeograd 23.02.2011 18:56

ja licno nikad sa xp ne bi eksperimentisao i koristio bi samo originalne slusalice ali
evo sta kazu u uputstvu za rad gmp-om

WIRELESS TRANSMISSION

FREQUENCIES
Freq 1 : 17560 HZ - Freq 2 : 17430 HZ

eclipse4 23.02.2011 18:57

da li je bitno da li je blutut recimo 2.0 mladji stariji? i da li znas koje je verzije blutut predajnik u gmp?
ili to nema nikakve veze jer u sustini i ne bi trebalo imati veze.
i sad me zanima jos nesto u specifikacijama slusalica ne bitno da li na kabal ili ne pise recimo od 16-20khz ili od 20-20khz da li to ima nekakve veze sa radnom frekvencijom detektora ili nema nikakve.
ja sam koristio par vrsta slusalica i u svakima se razlikuje mala razlika u tonu....neke proizvode dublje tonove neke piskavije...

Vumi 23.02.2011 19:03

Ako je pitanje upuceno meni...nebi trebalo imati nikakve veze koje je verzije bluetooth, mislim da se tu radi samo o daljini na kojoj funkcionise. Ti svejedno predajnik od njega ustekas u dzek od slusalica i on ti salje signal dalje prema prijemniku. Koja verzija se nalazi u GMP-u to ne znam, ipak je to ekstra uradjeno za njih i ne vjerujem da ce se bas lako pronaci te informacije, bar za sada.
Zasto niko ne pokusa sam napraviti bluetooth slusalice, kupi module i od njih napravi ono sto mu treba :)?

banebeograd 23.02.2011 19:04

mislim da u aparatu uopste nije koriscen blu tut tehnologija,
i mislim da externi blu tut ne bi smetao radu aparata, kao i obrnuto..
razlika izmedju slusalica je zato sto su razlicite slusalice imale razlicitu "omazu"
najverovatnije su bile predvidjene za razlicite uredjaje,
uzmi oridjidji xp sluske i nema problema oko prepoznavanja zvuka...
a imas i nekoliko tema o bezicnim slusalicama ovde vec napisanih

eclipse4 24.02.2011 14:58

e bravo bane ti si skonto sta sam hteo pitati,da li je uopste zasnovano na blutut tehnologiji taj prenos zvuka.....mozda je druga wireless tehnologija.

ako neko nesto sazna molim da napise.

a oridjidji je malo vise euriuridji.....

crni 24.02.2011 15:20

Moje licno iskustvo sa bezicnim slusaliscama je sledece-
Nabavio sam bezicne slisalice nebitno marka model izuzetno kvalitetno odradjene po extra ceni od nekih dvadesetak evrica i evo sta se desava
Ukljucis Xp on podize sistem odradjije kontrolni ton za elektroniku podizes nivo osetljivosti i cujes karakteristicno zvrckanje aparata na slusalicama i sve to perfektno .
Problem nastaje cim pronadjes metu slusalice tj prijemni deo gubi vezu sa transmiterom i ponovo trazis povezivanje prijemnika u slusalicama sa bazom to jest predajnikom koji je ukljucen na detektoru tako da se pokazalo totalno neupotrebljivo jer neka frekvencija samog aparata smeta necemu u sistemu bezicnog prenosa.
Medjutim isti uredjaj radi odlicno sa gomilom drugih aparata jedino sa Xpom nece i stalno se desava ovo sto sam vam opisao jednostavno dolazi do nekog gusenja do neke smetnje upravo u trenutku kad se pronadje meta.

banebeograd 24.02.2011 15:32

crni,
mozda je to zato sto se uz originalne bezicne slusalice dobija onaj plasticni deo koji ide u dzek za slusalice koji opet kazem mozda prekida ili dozvoljava da sve funkcije detektora rade kako treba ...

crni 24.02.2011 15:36

Ne druze vidi ovako ti umesto klasicnih standardnih slusalica ubodes predajnik koji ima svoju posebnu grekvenciju predaje sa te svoje namenske slusalice sto bi se reklo da ti se neko ne mesa u vezu i sve funkcionise ok dok nesto ne pronadjes i eto ti belaja. Pokusacu nesto drugo ali dok ne probam nista a nakon toga cujemo se po pitanju jeftine varijante bezicnih


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:10 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!