Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   XP ADX 150 (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7495)

Desert Walker 05.04.2013 23:00

XP ADX 150
 
Danas mi je dosao novi md, manji GMAXX-ov brat ADX 150.
nabavio sam ga kao pomocni md jer sam vec imam 3 sonde 4.6 Khz.
malu prodajem (nova) a imam jos 27 icu koja je koristena i nju planiram zadrzati na Gmaxx-u zasada a veliku SEF 12x15 " sondu na ADX-a pa da vidim kako se ponasa.
mozda budem uradio suprotno.
imam prijatelja koji ide sa mnom po terenima ali nema MD pa sad moze koristiti adx-a. svakako daje meni sve sto okolo nadje :) .
e sad,da li neko vec posjeduje ovu masinicu i kako je zadovoljan?
nema on mnogo podesavanja,upali ,zategni SENS i udri. ono sto sam skontao da ima jak DISC a i jako je stabilan. mozda se sa velikom sondom pokaze kjao dobar izbor.
trebace se malo navici na taj md jer nije gmaxx i nema 2 tj 3 tona ali mozda se to i pokaze kao dobro. ton "kopaj " i to je to.
ako neko moze nesto vise reci o ovom detektoru neka kaze...ili zauvijek cuti :D

Keltt 07.04.2013 15:36

lepo je imati prijatelja koji ti daje sve sto nadje

Desert Walker 07.04.2013 18:50

njega to bas i ne zanima,samo mu je bitno izaci iz kuce. zadrzi poneku strelicu ili nesto tako.
prije pola sata sam stigao sa terena. nije suplja ,ADX je danas "dobio" GMAXX-A na terenu.
on je sa ADX-om nasao 3 bakrenjaka Kraljevine Jugoslavije,2 turcina i nesto od SFRJ,strijelu i 2 kugle od kremenjace.
ja nasao 1 kreutzera i 2 SFRJ "zuta"...svaki put me iznenade .stresem se sav misleci da je neki dukat.
nalazi nisu Bog zna sta. ne znaci da je ADX bolji ali je imao vise nalaza.
pali smo s nogu hodajuci po vukoyebini ,gore -dole,za ovo malo jada i cemera ali tako je kako je. za koji dan na livadu pa cemo vidjeti ko je tu bolji. sad je na Gmaxx-u SEF velika sonda tako da mu ipak vise odgovara ravnica

Desert Walker 07.04.2013 20:07

da dodam,nije cudno da ADX potuce veceg brata Gmaxx-a.
I ja sam sa Gmaxx-om tukao njegovog mocnijeg brata DEUS-a a jednom i starog dobrog Whites Prism 6T :)

Bucanero 08.04.2013 01:23

Po ovome ADX 150 moze biti preporuka onima koji traze jeftiniji detektor. Jednostavan, nije skup a dobar, idealan za pocetnike ili za iskusne tragace koji su svasta toga izmjenjali i na kraju shvatili da je sve manje vise isto pa se odluce za nesto jednostavno a efikasno.

Desert Walker 08.04.2013 09:29

I ja sam se zagrijavao i hladio za razlicite detektore. zadnji put sam se zainteresirao za Minelab Explorer ali kad sam vidio kako radi odustao sam. radi on dobro ali mu je zvuk strasan ,kao da svira Bora Dugic iz njega :) ...o podesavanju da ne pricamo.
mislio sam da ga uzmem jer ga je covjek davao (i sad daje) jako povoljno. mislio sam da se sa podesavanjima moze vise postici na terenu. mozda i moze ali ja licno nemam vremena :) .
ADX 150 je ipak jeftina masina ali sasvim dobra i daje rezultate

Darko 08.04.2013 21:27

Jeftine i jednostavne mašine, mogu upravo zahvaljujući svojoj prostoti da daju leeepe rezultate... Nema lupanja glave oko podešavanja i udešavanja... uključiš, odvrneš i cepaj :)
Minelabovi i mene odbijaju svojo "blup blup" tj "Bora Dugić" varijantom zvuka :(

kratki 08.04.2013 23:43

DW dugo sam razmisljao cime bi se mogla uporediti ta minelabova sinfinoja i sad vidim da si ovo napisao. Pogodi ga sa Vojom bas u sridu ;-)

Krusarac 15.04.2013 11:30

Ja sam ADX150 slucajno kupio jer je naleteo jako jeftino i posle svega odnosno ovih 3-4meseci rada sa njim slobodno mogu da kazem da je ovo jedan od najdubljih ako ne i najdublji vlf sa kojim sam ikada radio i koji sam ikada video.
Mozda zvuci neverovatno i sam sam bio iznenadjen ali rezultati pokazuju svoje.
Manja a jaca sonda od one male 22.5 garant da ne postoji.Onu kuglicu od starih pusaka odnosno sacmu promera mozda 2mm oseti na 10cm bez problema.
U disc modu paricu velicine preko 20mm jakim signalom javlja na 27-28cm a u all metal da vam ne pricam.
Ima vrlo pritegnut disc i sve preko trojke je veliki rizik da ne javi neku paricu.Samo kad bi imao dva tona uuuhhhhh nebi ga menjao nikad,inace radi kao zaliven sens mu okrenem do kraja znaci preko crvenog polja i sve je ok.
Nemam jos ni jednu vecu sondu ali ovo sto sam do sada video sa ovom malom sve govori.Kome treba neki jednostavan dubinac a da nije skup mislim da je ovo pravi izbor.

Desert Walker 15.04.2013 14:10

Drago mi je sto jos neko ima ovaj detektor i da podijelimo misljenje.
Gmaxx je ipak duplo skuplja masina ali nije duplo dublji sigurno. ima vise opcija pa se moze neutralizirati maska i bolje odvaja. dva tona tj.tri su ipak nesto extra.
ko voli jednostavnost ovo je super opcija a ne treba ni puno para za njega. kao sto rece jedan kolega sada nam je dubina presudna jer su tereni toliko oguljeni da nema sta da pravi masku.
neki dan sam sa njim nasao drahmu. nasao bi je i Gmaxx definitivno ali je bilo sudjeno da to bude ADX. sada mi je mnogo drazi :) .
jos neki dukatic ili par denarcica i ADX se isplatio :)

Krusarac 15.04.2013 15:42

Gmax bi verovatno imao prednosti u dubini kad bi se naletelo na recimo neki malo jace mineralizovan teren jer bi tu graund stelovanje doslo do izrazaja.Do sad nisam imao problema sa tim osim jednom kad sam bio relativno blizu naselja i tada sam morao da smanjim sens na nekih 70-80% inace extra stabilno radi.Planiram da nabavim onu 30x36cm sondu pa cemo videti kako se ponasa.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 09:50 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!