Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Pripreme za More (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6708)

Darko 28.06.2012 23:49

Pripreme za More
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 7)
Već uveliko nam traju pripreme za odlazak na more, a ja naravno sam uzeo da pripremim i svoju "omiljenu igračku" :D

Iako su na forumu postojali predlozi da se detektor može zaštititi i kondomom,... bilo mi je dosta grebanja dela gde je display,... kao privremenu meru sam ga bio umotao u strech foliju, koja je odlično služila, ali sam ipak odlučio da uradim nešto "normalnije".
Stvari mogu da se urade na jednostavan način i kako treba.
Upotrebljeni materijal je sa zadnje strane gumiran, a plastika preko displaya je ona kao za dušeke, šlaufe... a ja sam upotrebio od nekog seta kozmetike :)
Nakon pola dana krojenja i šivenja (ja sam ga na kraju ručno šio) ovo što sledi je rezultat... Deo za baterije je takođe zaštićen,... a ono što visi (ispod baterija) može da se otkači, a namena mu je da su vam po potrebi slobodne obe ruke, drška detektora je u visini spuštene ruke, a prebacuje se poput torbe :D

Umalo zaboravih... kada sam već sklapao cover, odlučio sam da u njega ubacim i rasvetu (F70 nema fabričku, a neću baš toliko da se "igram") 2 bele diodice rešavaju problem, spremište za baterije je u njemu čičkom zalepljeno, a kao što vidite ima i prekidač.

Biće i peska, pa je svrha plastične kašike, za prosejavanje istog...
A ja ne bih bio ja, da nisam napravio "Sand Scoop" za plićak...

Bukvalno smo ga pola dana sklapali, brusili i bušili (prohrom je u pitanju)... Priprema urađena u Corelu, drška se rasklapa, na vrhu je gumena ručka od bajka, cev je prečnika 14cm. Mana mu je jedino težina (ima jedno 2-3kg) ali ako izbunari neki prsten u plićaku, isplatiće se bildanje ;)

Spartakus 29.06.2012 00:22

http://www.youtube.com/watch?v=rx47zgjSVJU

Ovo ce ti biti od najvece pomoci ako budes lovio u mutnom..... :)

3900d 29.06.2012 00:37

Meni se ovo svidja. 5+ iz tehnickog.

Darko 29.06.2012 00:37

Hvala 3900... videćemo kako će se pokazati i šta ćemo upecati :)
Mislim da sve ovo prestavlja solidnu pripremu za lov na plaži i u plićaku...

@Spartacus Razmišljao sam i na tu temu,... ali još i to da vučem za sobom... :1851:

pike.sch 29.06.2012 14:39

Meni nije jasno zasto idete na more da tragate za artefaktima (kopanje i tezak rad) ili na odmor. Ja sam otisao da se sit odmorim i to crnogorskom receptu. Spavanje do 9, ustanak iz kreveta i sedanje na stolicu i odmaranje od spavanja do 10 sledi kafica i dorucak te posle tog posla sledi opet spavanje ili lencarenje do rucka oko 13-14.00. Posle rucka jedan kratak odmor i odlazak u more da se malo pokvasim i razgledam ribe na suvom. Posle tog najtezeg posla sledi jos jedan odmor do vecere pa malo evropsko prvenstvo u fudbalu pa opet na spavanje i tako u krug u krug.

Nigrianvs 29.06.2012 14:57

Pike... ti si stvarno zasluzio takav odmor

Darko 29.06.2012 15:45

Iako sam spakovao i kramp (da se nađe),... planiram rano-jutarnje razgibavanje na plaži, udisanje svežeg joda, kao i sakupljanje "modernih" artefakata :)
... pošto idemo na samo 30 dana, da se nađe i neka zanimacija, čisto da ne bude dosadno, a i da vidimo kako su u praksi oni primeri sa YouTube-a sa plaža ;) (... a i taman da sačekamo da uzoru ove naše njive, a po šumama krpelji da se dobroo najedu...)

P.S. Postoji tu i lepa stvar... za evre koje nakopaš možeš da kupiš pivo, sladoled,... lubenicu,... ako ađeš nešto žuto, možeš u zlataru,... i ne gledaju na tebe kao "arheo-mafiju",...

Spartakus 29.06.2012 15:58

E to je retkost, koliko sam bas danas cuo od kolege sa foruma da se u hrvatskoj placa kazna za detektorisanje po plazi, i to ne mala ! Isto zabranjeno u grckoj, turskoj, ne znam za italiju ali verovatno isto. Da li neko zna tacnije u kojim drzavama u evropi se po plazama moze slobodno traziti?Osim Engleske za koju znamo da moze....

Desert Walker 29.06.2012 19:36

...Francuska...

kratki 07.07.2012 00:14

Spanija.......


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:36 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!