Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Rimski Tumul ? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2091)

lovac 27.06.2007 00:56

Rimski Tumul ?
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Nalazi se veoma blizu rimskog groblja i ukrstanja dva rimska puta.

Pozdrav Lovac

Pretorijanac 27.06.2007 02:21

Kolike su otprilike dimenzije? Teško je proceniti veličinu sa fotkica.

Enigma 27.06.2007 02:50

Tumuli na našim prostorima pripadaju brončanom dobu, ponekad i vremenu seobe naroda, Rimljanima nikako. :)
Ako nije opljačkan izuzetno je zanimljiv i obečavajući. :26:

Enigma 27.06.2007 02:58

Koliko vidim, ogroman je, a to znači da ispod njega leži više pokopanih osoba.
Predivno! :eclipse_

skituljko 27.06.2007 15:41

Izuzetno lepo i sto kaze enigma mozda obecavajuce.
A tebi lovac da proveris da li nesto ima, sa tvojom tehnikom bice zajebancija samo malo vise slobodnog vremena.:7_16_2[1]
Pozdrav lovac :26:

Vumi 27.06.2007 17:23

Citat:

citat od Enigma (Prilog 15751)
Koliko vidim, ogroman je, a to znači da ispod njega leži više pokopanih osoba.
Predivno! :eclipse_

Predivno sta - sto lezi ispod njega vise osoba ili nesto drugo?

Enigma 27.06.2007 19:12

Predivno je ono umjetno brdo i okoliš mu, a ono drugo ovisi o moći glavnog lika iz ove prastare priče. :)
Teško je bilo što reći, dok se ne zaviri u unutrašnjost ovog brdašca. :26:

lovac 27.06.2007 19:14

Postao sam lenj. Za ovo znam vec 2 godine i jos nisam nasao vremena da pogledam.Poprilicno je veliko precnika sigurno 50m.

Pozdrav Lovac

Enigma 27.06.2007 20:03

Ovaj tumul je sigurno registriran kod mjerodavnih institucija, doći i razvaliti strojevima dotično brdo je u naj manju ruku nemoralno i jako opasno po zdravlje. :totlach:
Pojedini tumuli imaju ulaz s istočne strane, a većina ga u opće nema.
Da bi eventualno pronašao ulaz u grobnicu treba ti jedan profi aparat, čini mi se da se radi o nekoj vrsti sonara, ne znam točno.
S pokojnikom se zakapalo sve ono što mu je potrebno za put i život na onom svijetu, a to je vjerna projekcija onoga što je imao za života. :26:

ЛазарС 27.06.2007 20:48

U Vojvodini ima dosta dotičnih tumula, ali su manje uočljivi zbog uticaja vetra u ravnici i poljo-radova. Ovdašnji naziv im je "Atovi" a u kartama možete videti koliko se česti toponimi koji sadrže reč "At". Sam naziv možda potiče od izgleda (kao AT se zemlja propela) ili su pri kopanju istih često nailazili na skelete konja (koji su tu pokopani sa "gazdom" ). U svakom slučaju: ako je u pitanju lokalitet koji je pod zaštitom - treba ga poštovati.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 10:55 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!