Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Kratki (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=2694)

miligor 29.01.2008 14:17

Kratki
 
Pozdrav za Kratkog, posto su mi obrisane pp da li mozes da mi ponovo ispises o stelovanju goldmaxx power-a, kako na zaprljanim a kako na cisti njivama?

kratki 29.01.2008 19:40

Stelovanje za zaprljan teren:

--Obavezno upotrebi standardnu sondu 22.5cm.
--Sens: Izmedju 14 i 15h u odnosu kazaljki na satu.
--Iron Treshold: Od 8-10, tako bolje odvaja obojeni metal od gvozdja.
--Ground: Od 10-12h u odnosu kazaljki na satu.
--Silencer: Na I.

Stelovanje za cist teren;

--Upotrebi sto vecu sondu, 27cm na primer.
--Sens: U creveno ako detector mirno radi, ako ima smetnje vratiti ga malo u nazad da radi mirno.
--Iron Treshold: U Auto.
--Ground: Od 10-12h u odnosu kazaljki na satu.
--Silenceer. Na I.
--Iron Volume mozes staviti na 11-12h ako hoces kopati gvozdene predmete, ako ne onda ga iskluci.

Pokusaj izmedju sa nekim promenama u stelovanju, mozda nadjes neku kombinaciju koja ti vise odgovara. Veoma je vazno kod prljavog terena (mislim na teren zaprljan odpadom od sitnog i krupnijeg gvozdja) upotrebiti malu sondu i raditi sa manjim Sensivitetom. Vazno je isto sporije raditi levo desno sa sondom, treba dati vremena aparatu da procita sta je ispod sonde mada su Xp-eovi aparati veoma brzi, kao sto su isto u mogucnosti da daju dva tona od jednom kad se ispod sonde nalazi gvozdje i novcic na primer. Obrati paznju na te signale.

PP su momentalno iskljucene za sve korisnike!!!

Stef74 29.01.2008 23:52

Poz Kratki
radio sam vise testa da vidim razliku izmedju auto i ukljuceno Iron Treshold, pravo da ti kazem nisam video ili nisam znao da vidim razliku .
na koji nacin se to da primetiti , razlika u tonu ili...

miligor 30.01.2008 07:09

Ja sam stavljao iron treshold na auto uvek, i dosta sam kopao. To mi je rekao i kolega.

kratki 30.01.2008 10:36

Auto pozicija kod Iron Tresholda odgovara stelovanju izmedju 10 i 15, kod tog stelovanja se izbacuju cak i veci komadi gvozdja. Ali tu ima razlike izmedju starog kovanog gvozdja koje je zahrdjalo i novog gvozdja, novih ek..era koji su pravljeni masinski. Ta razlika se isto moze cuti po zvuku, staro kovano gvozdje daje mesan visoki ton dok novo daje sredji i na kraju odsecen ton, radi boljeg razlikovanja tih tonova treba ukljuciti Iron Volume na 10-11h. Samo to nije preporucljivo gde je puno zaprljan teren. Dobro je jos da se nadje malo vremena i ponesu svi ti predmeti od starog kovanog i novog gvozdja, novcici, zlato tanko i punije, krupniji i sitniji predmeti od bronze i bakra, srebro itd. I da se napravi test kako aparat reaguje i koje tonove daje u razlicitim stelovanjima i kod razlicitih predmeta, koliko i sta diskriminira u Auto a koliko na primer na 10. Samo se tako moze naci pravo stelovanje, sigurno ne odgovara svima nama isto stelovanje.

Stef74 30.01.2008 22:53

hvala kratki

kratki 31.01.2008 18:35

Molim, i dalje stojim na usluzi!!!

miligor 01.02.2008 07:04

Pozdrav Kratki.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 05:07 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!