Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   XP (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=159)
-   -   efekat (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6014)

eclipse4 04.10.2011 21:08

efekat
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
pitanje za iskusnije,koji se bave elektronikom ili koji jednostavno znaju ;)

posto mi je bilo prko glave dugackog kabela na gmp-u,resio sam da mu kabal obmotam u krug,na plastici,pa sve to metnem na drzacu sonde.

e sada ono sto me zanima,da li je moguca pojava ili efekat duple sonde ili kako se vec zove (koja i neznam sta zapravo znaci i sta prouzrokuje).
kabal nije blizu sonde...al bolje da pitam.
mozda bi vumi,kratki,enigma znali ovaj deo eklektronike...i naravno unapred hvala.

Desert Walker 04.10.2011 21:19

citao sam da nije pozeljno da se tako namotava kabal ali blizu sonde. za takvo namotavanje ne znam je li stetno ali nije dobro za kabal sigurno. svaki XP ima krut kabal pa sad ne znam. mozda Vumi zna...on je na "TI" sa XP-om.

banebeograd 04.10.2011 21:39

slobodno mozes da na taj nacin da "skratis" kabal.
meni je na gmp bilo namotano bas kao na fotkama i nista nije smetalo traganju...

Stef74 04.10.2011 21:49

meni je isto tako samo taj kabal prema sondi je labavo omotan oko stapa do sonde ( zbog lakseg sklapanja ) i nista mu ne fali :super:

Desert Walker 04.10.2011 22:06

je li dobro za pojas zakaciti uredjaj ili postaviti na drzac? neko mi rece da se konektori lakse ostete kad je na pojasu ali kad je na remenu na pojasu imamo bolji pregled podesavanja.
eh ,ako je na drzacu je li bolje moztirati uredjaj ispod ruke ili napreijed kao vecine md-a?
ja ga za pojas zakacim i ko j..e

banebeograd 04.10.2011 22:11

kad je pozadi desava se da kad je vetar ili buka ne cujes dobro zvuke,
meni je napred jer se bolje cuje i lakse je i brze za promene stelovanja ako je potrebno

Nigrianvs 04.10.2011 22:19

Bezicne slusalice najbolje resenje onda aparatura moze i pod sesir

Nigrianvs 04.10.2011 22:27

eklipse dao si mi ideju da i ja tako namotam kao i ti. Kod mene je namotaj blize sondi u donjem delu. Super si odradio.

avgvst 04.10.2011 22:51

Opaaaaaaa koji strug svaka čast !!!! :super:
A tek kolika je burgija ova dole....
ZNači kad zatreba i za ove stvari imamo majstora... I za detektor i za strug. Jel tako ?
Samo da nisi kabal na strugu namotavao ! Heheheh :D :bier:

eclipse4 04.10.2011 23:29

Citat:

citat od Stef74 (Prilog 57046)
meni je isto tako samo taj kabal prema sondi je labavo omotan oko stapa do sonde ( zbog lakseg sklapanja ) i nista mu ne fali :super:

pa i kod mene je labav dole koliko da mogu da rasklapam gornji deo
jer ja ga samo tamo i rasklapam nigde drugde.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 01:14 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!