Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Garrett GTI 2500 rupa? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6328)

Ficovk 28.02.2012 19:32

Garrett GTI 2500 rupa?
 
Danas sam s garrettom gti 2500 radio cjeli dan i nasao dosta dobrih i zanimljivih nalaza ali imam problem kada sam na dubini od 70 cm nasao predmet probao sam opet gurnit sondu u rupu i sviralo je kao da ima nes unutra kopao sam opet i napravio pravu rupčagu i opet nista nisam nasao al svira.. pocme svirat i onda se zvuk izgubi kao da u rupi nista nema.. nije mi jasno u cem je problem jel tako i kod drugih modela detektora?

radio sam sa imaging sondom 12 inči

Matijas 28.02.2012 19:40

Poz
 
Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.

Stalker 28.02.2012 19:42

Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?

Ficovk 28.02.2012 19:54

Citat:

citat od Matijas (Prilog 61886)
Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.

Prosirio sam rupu jako, i svejedno nista nisam nasao.

Citat:

citat od Stalker (Prilog 61887)
Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?

Radio sam u all metal modu i na skali mi je pokazivalo 2 inaca, velicina novcica (B)

koliko god da sam kopao stalno mi je to pokazivalo.. znaci kad iskopam jos 15 cm i dalje mi isto pokazuje.

Desert Walker 28.02.2012 21:24

mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos

Stalker 28.02.2012 21:27

Trebao si napraviti diskriminaciju, tj. maknuti željezo, prve tri crtice. Zanima me da li je pokazivalo nešto fiksno ili ti je davalo razne signale u ovom slučaju veličina nije bitna. Tokom vremena metal napravi svoje šire magnetno polje i makar je hrđav, a onda kad ga iskopaš naprosto se raspe. Postoji još mogućnost da si nešto iskopao, a onda to sonda više ne hvata uz onu mogućnost mineraliziranog terena. Pogotovo ako je teren mineraliziran on sam napravi graund balance i ne vidi sitno željezo.

Ficovk 28.02.2012 21:27

Citat:

citat od Miralem (Prilog 61889)
mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos

pa da u šumi je, ma imao sam i s njom problema.

al preduboko je za foliju a na toj dubini i nema lisca. a neznam ista stvar mi se desavala u 3 rupe. tako da vise ni sam neznam jel ima jos sta u njoj ili ne dal da trazim ili ne .

kratki 28.02.2012 21:41

Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.

maximus379 28.02.2012 21:43

Mene to poseca na jedan detektor koji sam ranije posedovao,necu da ga imenujem jer je zabranjeno pominjanje istih:)
Taj je svirao na praznu rupu,neznam zasto ali je tako.
Isti je slucaj sa pojedinim aparatima kad se lose nasteluje ground balance(samo kod rucnog stelovanja istog).
Nemam iskustva sa Garett-om ali bi trebalo da je isti problem u pitanju.Ili ga podesi na automatski ground ili mu malo smanji senzitivitet to kod nekih pali.:bier:

maximus379 28.02.2012 21:45

Citat:

citat od kratki (Prilog 61892)
Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.

To je to,nisam vido post jer sam kucao svoj u medjuvremenu:)

kratki 28.02.2012 21:50

Preduhitrio sam te za malo....:26:

Stalker 28.02.2012 21:50

Bit će mineraliziran teren i samo smanjiti sensivity.

Ficovk 28.02.2012 22:00

Decki puno vam hvala na pomoci sutra cu realizirat vase savjete. :)

avgvst 28.02.2012 23:18

JBg..
Za ovakve stvari je idealan aparat koji poseduje auto balance...
Zar ne?

Enigma 29.02.2012 00:07

Ako je mašinerija kasko osigurana, zamotaj ju oko prvog drveta.
Kupi bolji aparat. :) :26:

Desert Walker 29.02.2012 00:11

ja ne mogu da pomognem jer ne znam nista o tom aparatu. znao bih zamotati oko nekog hrastica :) .
mozda je nesto sitno i da se popraviti tako da....strpljenja,ne motaj oko drveta jos :D

eclipse4 29.02.2012 00:37

vec sam par putao pisao o tom garetu (komentariso),veoma, veoma los aparat.iskreno neznam kako se ljudi usudju da daju pare za njega.
ne zelim vredjati kolegin aparat ali je zajsta tako.

Ficovk 29.02.2012 08:21

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 61922)
vec sam par putao pisao o tom garetu (komentariso),veoma, veoma los aparat.iskreno neznam kako se ljudi usudju da daju pare za njega.
ne zelim vredjati kolegin aparat ali je zajsta tako.

Kolega mene je taj aparat nov izasao 4 puta jeftinije nego u trgovini tako da nisam imao sta izgubiti. Neznam kako je s drugim aparatima ja sam s ovim sasvim zadovoljan za sad.
kad ga dobro proucim napisat cu na forumu. :)

eclipse4 29.02.2012 09:07

ja sam vec napisao da ne zelim vredjati tvoj aparat,ali stvari su takve kakve jesu.

ima jedna narodna "suvise sam siromasan da bih kupovao jeftine stvari",mozda se treba i toga drzati ;)

Ficovk 29.02.2012 16:52

Citat:

citat od eclipse4 (Prilog 61925)
ja sam vec napisao da ne zelim vredjati tvoj aparat,ali stvari su takve kakve jesu.

ima jedna narodna "suvise sam siromasan da bih kupovao jeftine stvari",mozda se treba i toga drzati ;)

ma nooo nisam se ja uvrijedio ni najmanje :) procitao sam ja na forumu dosta toga prije nego li sam ga uzeo :D

Samo me zanima cemu sluzi taj ground balancing? sta s tim dobivam ?

Desert Walker 29.02.2012 17:22

dobijas puno kolega.
sluzi da umiris detektor. nije svako zemljiste istog sastava. ako je mineralizacija visoka onda moras nastelati na licu mjesta. ne znam da li auto balance bolji od stelovanja na licu mjesta,ne vjerujem.
ako je mineralizacija visoka cut ces smetnje i lazne signale. zavisi od detoktora do detektora. nije ista sumska crnica i sljunkoviti teren ili pak teren koji je pun cigala,kamenja ,zasicen zeljeznom rudom itd,itd. precesljaj stare postove ili testove na You Tube

Ficovk 29.02.2012 18:00

Citat:

citat od Miralem (Prilog 61949)
dobijas puno kolega.
sluzi da umiris detektor. nije svako zemljiste istog sastava. ako je mineralizacija visoka onda moras nastelati na licu mjesta. ne znam da li auto balance bolji od stelovanja na licu mjesta,ne vjerujem.
ako je mineralizacija visoka cut ces smetnje i lazne signale. zavisi od detoktora do detektora. nije ista sumska crnica i sljunkoviti teren ili pak teren koji je pun cigala,kamenja ,zasicen zeljeznom rudom itd,itd. precesljaj stare postove ili testove na You Tube

Hvala miralem. pa da u šumi dobijam cesto neke lazne zvukove na njivi malo slabije al isto ih ima. dakle trebao bi to pojacavat i smanjivat dok se detektor skroz ne umiri?

Desert Walker 29.02.2012 18:14

spustis detektor blizu zemlje i mlatis. u isto vrijemestelujes GB dok se detektor ne smiri. ne znam za tvoj detektor ali xp kojeg ja imam je lako nastelati,djecja igra. narociti GB ...nema se sta stelovati,na "12 h" okrenm potenciometar i to je to ,za vecinu terena

Dr.jare 01.03.2012 07:49

Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Citat:

citat od Ficovk (Prilog 61944)
Samo me zanima cemu sluzi taj ground balancing? sta s tim dobivam ?

"ground balancing" na Engleskom znaci "balansiranje zemlje" znaci njime se detektor nasteluje da ne detektuje zemlju... vecina savremenih VLF detektora (i tvoj verovatno) imaju "auto-ground balancing". Da li je tvoj detektor kao ovaj na slici?

Ficovk 01.03.2012 10:16

Citat:

citat od Dr.jare (Prilog 61973)
"ground balancing" na Engleskom znaci "balansiranje zemlje" znaci njime se detektor nasteluje da ne detektuje zemlju... vecina savremenih VLF detektora (i tvoj verovatno) imaju "auto-ground balancing". Da li je tvoj detektor kao ovaj na slici?

Da moj je upravo takav ali ima i manual Ground balancing.

Vumi 01.03.2012 10:58

Ficovk, hajde odvikni se da citiras prilog na koji odgovaras direktno ispod njega.


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 22:34 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!