Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Neodijumski magnet (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=10123)

pike.sch 18.03.2024 20:30

Neodijumski magnet
 
Pretpostavljam da ste gledali kako se peca sa tim magnetima u vodi. Razmišljajući tako da magnet koji imam vežem za neku užad i dok tragam detektorom i vučem ga po zemlji. Juče sam bio na nekom terenu i za nekim tragačem stalni trag kao da je vukao nešto za sobom, možda magnet, možda je nekom palo na pamet da to radi. Ja sam po dvorištu malo vukao nakupio sam dosta gvožđa najviše ek.eri. Onako kao neki pop sa kandilom levo desno na konopcu. Ko zna šta bi sve mogao pokupiti na terenima stim što treba da vodim računa da megnet i detekror ne budu blizu. Jel probao neko sa magnetom po terenima?

Vumi 18.03.2024 21:43

Ja ga kupih sebi ima vec dvije godine i jos ga nisam nikada upotri****o,,,ne znam ni gdje je i ako bih htio. Po terenu ne vidim razlog zasto bih ga vukao, koristim detektor da bih izbjegao kopanje zeljeza a onda vucem magnet da kupim ono sto je na povrsini, nema mi nekako smisla.

banebeograd 19.03.2024 10:27

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 96385)
Juče sam bio na nekom terenu i za nekim tragačem stalni trag kao da je vukao nešto za sobom, možda magnet,

vuce mu se asov po zemlji i ostavlja trag ... ili je preumoran da ga nosi na ramenu ili namerno to radi da bi video rutu kojom je vec prosao ...

Vumi 19.03.2024 20:12

Ima smisla ovo sto je Bane napisao :super:

pike.sch 19.03.2024 21:33

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 96389)
vuce mu se asov po zemlji i ostavlja trag ... ili je preumoran da ga nosi na ramenu ili namerno to radi da bi video rutu kojom je vec prosao ...

Moguće, nisam stalno gledao gde je išao ali koliko sam primetio išao je stalno u cik cak . Mada nisam baš primetio da je nešto kopao

pike.sch 19.03.2024 21:38

Skoro svi koristimo detektor koji ima diskriminaciju ili ako javi gvođže ne kopamo. Ipak ću probati jednom prilikom da probam magnet da vidim šta će pokupiti možda bude zanimljivih predmeta.

pike.sch 20.03.2024 20:42

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Otišao sam danas isprobati magnet na terenu. Na prvoj slici je nekada na bregu bila kuća tu gde je žito druga slika je bagrenjak gde je isto bila kuća to jest salaš malo veći pre 50 i više godina a između je srednjovekovni teren mada tu su blizu kelti i rimljani pa i praistorija. Teren jako grubo poravnat mnogo busa kasno oranje inače teren bude nekad kao peščana plaža sitna zemlja. Teren sam već prešao park 1 programom sada prelazim park 2 programom u suprotnom pravcu i vučem magnet.

pike.sch 20.03.2024 21:02

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
U kanti je bilo krompira. To je za Cihuacoatl, ("žena zmija") bila je u astečkoj mitologiji jedna od mnogobrojnih božica majčinstva i plodnosti. Stavlja se u zemlju da se razmnoži to jest neka magija da bude i pronalazaka bude više. Tu se izgovaraju neke magične reči iz akaša hronike. Tu je i magnet koji sam vezao konopcem te za opasač i počeo vući iza mene dok napred ide detektor. Odmah na putu sam našao potkovicu što je dobar znak da sam na pravom putu i da će biti sreće.

pike.sch 20.03.2024 21:12

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Posle dva sata evo i rezultata. Magnet je kupio sitnije i poneko krupnije gvožđe. Hvatalo se dosta jako sinte šljake, gvozdene piljevine tako da sam svaki obilazak čistio magnet dok je aparat radio uobičajeno dobro. Kupio sam sve što sam iskopao kako danas kako i pre. Evo i slike gvožđa što je magnet kupio i što sam iskopao.

pike.sch 20.03.2024 21:22

Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
Zaključak, deco ne radite ovo kod kuće, samo u slučaju da ispobate ono što ste zamislili kao test. A evo i nekih bezveznih nalaza sa tog terena u zadnjih nekoliko godina iz moje kolekcije


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 18:01 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!