Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Nakit (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=169)
-   -   Prsten (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=8628)

torlak 20.06.2015 21:27

Prsten
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 7)
Znam da su slike odvratne ali sta cu... Trenutno imam samo tablet a sutra cu ih uslikati aparatom.
Na prstenu je ugravirana 1885 godina, i jos neke sitne gravure.

ObeliX 21.06.2015 09:16

Lijep prsten.jos kad skines lak sa noktiju .... ;) .
je li to nalaz iz one rupetine u brdu ?

torlak 21.06.2015 10:14

hahaha lak ne skidam, stiti mi nokte od grebanja :p
Nalaz je sa jedne njive jako zanimljive.
A ono iz rupetine nije za pokazivanje :D

P.S
Ko zna sta vise o ovom prstenu, voleo bih da napise :)

Vumi 21.06.2015 11:36

Torlak, prebacio sam ti temu u odgovarajuci forum pa te zamoljavam da od sada sam to cinis.

torlak 21.06.2015 11:46

Vumi, ja se brinem za tebe prijatelju, vidim da te nema nigde, pa reko sad cu ja temu na pogresnom mestu i on odmah dodje da to popravi :)
Moree, da sam znao gde da je metem meto bi je ja odmah :)
A ti bolje pomozi malo i reci kaki je ovo prsten od koji je naroda nego da me grdis :p

Vumi 21.06.2015 22:14

Da li je prsten nepoznat predmet? Nije...znaci ne ide u forum za nepoznate predmete. Ugravirana godina znaci da je novije doba a za taj period taokdje imamo dio foruma...prsten, ako se ne varam, spada pod nakit...cak i za to ima predvidjeno mjesto na forumu.

Za brige o zdravlju nemamo predvidjen forum niti cemo imati tako da ne vodis brige o zdravlju.
Eto, sad je sve jasnije :)

torlak 21.06.2015 23:35

Dobro ciko necu vise nikad da pogresim ;)
A da ne znas mozda nesto o doticnom prstenu?

ObeliX 22.06.2015 11:11

Znam ja znam ja .... prsten , bronza, novi vijek, 1885 g. Nadjen na livadi I mo velicini je muski I malo je udaren I savijen....nadam se ne tvojim asovom.
ima lijepu patinu...eto toliko.... :)

torlak 22.06.2015 13:47

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
5 bambija za tebe :) sve si pogodio.
Na istoj livadi pronadjen jos jedan.
Kakvo je stanje na slici u takvom je stanju i izvadjen. Niti je brisan niti ciscen ama bas nista. I malo mi je tezak za srebro, videcu u toku dana da ga odnesem kod druga u zlataru, pa ce mi on valjda reci od cega je, i koliko je tezak.
Nadjen je na 30-ak cm na mestu koje nije obradjivano (orano i sl) vec 20-ak godina.
Nema nikakvu oznaku (zig) niti neke gravure. Jedino je sa unutrasnje strane nekako cudno ogreban, ovako je u dobrom stanju.

avgvst 22.06.2015 20:13

Vau pa Torlak je žensko :D


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 16:19 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!