Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Pitanje, pomoć... (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6559)

Markonatto 23.04.2012 12:22

Pitanje, pomoć...
 
Zdravo svima. Ja sam Marko iz Crne Gore. Početnik sam što se tiče detektora i svega vezanog za njih. Pročitao sam dosta po netu o detektorima ali trenutno imam toliko para da sebi mogu da priuštim samo Garrett ACE 250. Na ovom forumu sam našao dosta korisnih stvari koje su mi pomogle da se odlučim o kupovini. Mene interesuje sledeće.
Pošto je teren kod nas u CG krševit hoće li ovaj detektor moći da radi
onako kako treba na ovakvom terenu i zna li neko gdje mogu da nabavim detektor kod nas ili ako neko vrši dostavu za CG?

Pozdrav...

Vumi 23.04.2012 12:54

Dobro nam dosao na forum. Sto se tice ACE 250, ovdje ima sigurno nekoliko njih koji ce ti reci dosta o ovom detektoru (ako vec nisi i procitao). Sto se tice isporuke detektora za C.Goru, to se trenutno moze odraditi samo postanskim putem pri cemu ces vjerovatno morati platiti carinu i pdv, ili da detektor preuzmes u Srbiji.

Markonatto 23.04.2012 15:09

Čitao sam dosta na forumu i po netu. Ali nisam mogao da nađem konkretno za ovaj teren koji je kod mene, to je dosta kamenito zemljište, ako neko ima iskustva bilo bi dobro da napiše. A što se tiče detektora našao sam par firmi koje rade isporuku ali eto rekoh da pitam ovdje još jednom čisto da vidim da ne postoji neki drugi sistem trgovine za CG.

Desert Walker 23.04.2012 16:29

samo zaobidji Talijane :) . mozda bi bilo najbolje da odes do Srbije i da preuzmes direktno i da ga preneses u CG onako kao "ispod tezge". neces platiti carinu i porez.provjeri i zakon Crne Gore. U BiH je zakon bezveze,ne mozes uvesti md ali mozes kupiti u prodavnici. kupis u prodavnici pa te zajebaju na terenu. znaci gledaj a ne diraj,diraj ali ne kusaj,kusaj ali ne uzivaj :D . samo na ovim prostorima....

Markonatto 23.04.2012 18:02

Vjeruj mi da sam sve živo ispitao i da 95% ovih što sam se raspitivao nema pojma o čemu pričam. A ovih 5% me odma pitalo tražim li kakvo blago zakopano :-) tako da što se tiče zakona mislim da ovdje malo ko zna bilo šta. A carinici nemaju pojma barem ne ovi što sam ih pitao. Vjeruj mi da je ovdje svijest građana što se tiče tih stvari na veoma niskom nivou.

Desert Walker 23.04.2012 18:25

meni su rekli da to pada pod vojnu opremu ida ovlastene firme to mogu uvesti. ja htio da uvezem preko prijatelja u americkoj bazi na Butmiru iz USA neki Tessoro ali odustao zbog tih stvari i da ne maltretiram covjeka. ne razumijem kako nisu carinili ali eto,mozda i moze tako. nebitno,ja kupio md i zadovoljan ali mislim da kolega moze prenijeti preko carine onako rasklopljen md u gepeku pod rezervnom gumom i kojekuda po autu i da niko nece gledati a mozda ni skontati o cemu se radi. moze malo i ustediti para tako

banebeograd 23.04.2012 19:00

marko u kom si delu lepe crne gore i gde planiras da tragas sa detektorom ...

Markonatto 23.04.2012 19:29

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 64676)
marko u kom si delu lepe crne gore i gde planiras da tragas sa detektorom ...

Ja sam iz Bara. Pa za sada planiram kroz Bar da tragam. Ispitao sam malo te terene na kojima mislim da tražim. Ispitao u smislu da sam pitao neke ljude koji se bave arheologijom itd. tražiću na mjestima gdje su bile neke bitke i neka mjeta gdje su bili Turci. Imam još par nekih mjesta kuda kažu da su prolazili rimski putevi pa ću i tuda da tražim. Jedna velika prednost je što do sada, barem koliko se ja sjećam niko nikad to nije istraživao sa detektotom.

Desert Walker 23.04.2012 20:08

mozda bi neki detektor sa visom frekvencijom odgovarao tvom terenu. krsevito je i predmeti su sigurno na manjoj dubini nego u sjevernim krajevima. sigurno su i bolje ocuvani

Markonatto 23.04.2012 21:53

Citat:

citat od Miralem (Prilog 64681)
mozda bi neki detektor sa visom frekvencijom odgovarao tvom terenu. krsevito je i predmeti su sigurno na manjoj dubini nego u sjevernim krajevima. sigurno su i bolje ocuvani

Problem je što se ja uopšte ne razumijem u detektore i nekako sam po svojoj procjeni čitajući forum i neke tekstove po netu odlučio da uzmem ACE 250 a i nekako mi financijski najviše odgovara trenutno :)
Zato sam pitao može li on da zadovolji ove uslove. Ne razumijem se baš u frekvencije :)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 00:46 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!