Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Vrste i namjena (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Koji detektor trenutno koristite (ili vise njih) - ispitivanje za 2013 godinu (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=7777)

Desert Walker 22.07.2013 17:17

ja sam danas nasao na terenu ubijenom u pojam veliku krstastu fibulu sa iglom (moja prvo kompletna da kompletnija ne moze biti :) ). bila je na 10 cm dubine,nasao bi je i najlosiji detektor . ja licno sam presao taj teren 5-6 puta. jednostavno se ne moze sve preci,preskocimo mi cesce nego detektor tako da ako neko i nadje nesto iza nas to je jer mi malo saramo i ponekad slucajno dignemo sondu,obidjemo neki zbun itd itd.
mi se prilagodjavamo terenima,trazimo ono sto ima a ne ono sto sanjamo. ja sanjam srednjevjekovne terene i one srebrenjake koje kolege u Austriji ,Hrvatskoj i drugdje vade svakodnevno...ali nema bato. tako da mi Gmaxx savrseno pase i radi posao. mozda Deus ne bi bio dobar meni ali ni Gmaxx mozda ne bi valjao nekome drugom tragacu.
sad bar ima testova,sakupilo se i nesto iskustva,ima se koga pitati za savjet...ne moze se sve imati.

Naki011 22.07.2013 17:18

Citat:

citat od banebeograd (Prilog 79401)
meni je najzanimljive da citam komentare o detektorima od onih koji ih nikad nisu videli a jos manje probali ili uporedili na terenu ...

I meni od onih koji ih prodaju, e to su naj realniji testovi ikad.

IVLIANVS 22.07.2013 19:49

realan test detektorima je tesko ostvarljiv
da bi neko napravio test mora u 'dusu' da poznaje sve detektore koje testira-sto je nemoguce
svaki kvalitetan detektor ima odredjen broj podesavnja i za svaki ti treba odredjeno vreme da ga upoznas
dakle da bi napravili realan test morali bi da se nadjemo i da ga napravimo,svako sa svojim detektorom i to pod uslovom da ga svako koristi bar 6 meseci

Desert Walker 22.07.2013 20:24

to sam i rekao...svako da svoju durundu donese i da je bar jos jedan tragac tu da pomaze pri "vaganju".

pike.sch 22.07.2013 20:56

Ja sam primetio na onom gore spisku nema "durunda detektor" koga najvise spominjemo.
U mojoj okolini su najtrazeniji Golden mask detektori. Vecina je prezadovoljna sa njima.

Desert Walker 22.07.2013 23:29

nisam ciljao na odredjeni(e ) detektor(e) nego sam tako rekao...kao za auta sto kazemo makine ili krseve (nebitno).
i za svoj sam u ovom kontekstu rekao da je durunda tako da se niko ne nadje uvrijedjen...a ako se neko nadje jbg,sta cu mu ja :)

IVLIANVS 22.07.2013 23:40

aj neka neko mi prevede rec:durunda
nikad nisam cuo tu rec,a vidim je cesto na forumu

Desert Walker 22.07.2013 23:46

i ja sam je ovde vidio i preuzeo...e sad cemo i ovome da se prepucavamo :) .
Durunda bi po mom skromnom misljenju bila kanta ili krs...neka skalamerija ali eto nek se javi autor DURUNDE pa neka objasni. nije to tako davno bilo ...

Nigrianvs 23.07.2013 09:18

Kao da niko nikada nije DURUNDU drzao u ruci.....
Durunda ili durunga je motka-stap-budza za teranje svinja, motka za postapanje ,odbranu od ljutih kerova. Jednom recju najobicnija MOTKA .
U prevodu DURUNDA-STAP-DETEKTOR u opste nije pogrdna rec za detektor.

agrippa 23.07.2013 11:50

U mom kraju se to zove DORONGA nesam čuo za DURUNGU možda se tako piše...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 12:26 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!