Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Testiranje detektora (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Garrett GTI 2500 rupa? (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=6328)

Ficovk 28.02.2012 19:32

Garrett GTI 2500 rupa?
 
Danas sam s garrettom gti 2500 radio cjeli dan i nasao dosta dobrih i zanimljivih nalaza ali imam problem kada sam na dubini od 70 cm nasao predmet probao sam opet gurnit sondu u rupu i sviralo je kao da ima nes unutra kopao sam opet i napravio pravu rupčagu i opet nista nisam nasao al svira.. pocme svirat i onda se zvuk izgubi kao da u rupi nista nema.. nije mi jasno u cem je problem jel tako i kod drugih modela detektora?

radio sam sa imaging sondom 12 inči

Matijas 28.02.2012 19:40

Poz
 
Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.

Stalker 28.02.2012 19:42

Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?

Ficovk 28.02.2012 19:54

Citat:

citat od Matijas (Prilog 61886)
Moja pretpostavka je da je teren previse mineralizovan ili da si nabasao na neki veliki metalni prdmet.
Mada postoji mogucnost da kopas dublje i dublje a predmet je negde malo dalje od ukopa. Mozda da si prosirio rupu.

Prosirio sam rupu jako, i svejedno nista nisam nasao.

Citat:

citat od Stalker (Prilog 61887)
Vjerovatno si našao neki stari lim koji se raspao kad si kopao pa više ne daje znak, ne znam u kojem modu si radio, ali može biti i zemlja bogata željeznom ili magnetnom rudom. Koji mod si koristio i koji signal na skali si imao?

Radio sam u all metal modu i na skali mi je pokazivalo 2 inaca, velicina novcica (B)

koliko god da sam kopao stalno mi je to pokazivalo.. znaci kad iskopam jos 15 cm i dalje mi isto pokazuje.

Desert Walker 28.02.2012 21:24

mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos

Stalker 28.02.2012 21:27

Trebao si napraviti diskriminaciju, tj. maknuti željezo, prve tri crtice. Zanima me da li je pokazivalo nešto fiksno ili ti je davalo razne signale u ovom slučaju veličina nije bitna. Tokom vremena metal napravi svoje šire magnetno polje i makar je hrđav, a onda kad ga iskopaš naprosto se raspe. Postoji još mogućnost da si nešto iskopao, a onda to sonda više ne hvata uz onu mogućnost mineraliziranog terena. Pogotovo ako je teren mineraliziran on sam napravi graund balance i ne vidi sitno željezo.

Ficovk 28.02.2012 21:27

Citat:

citat od Miralem (Prilog 61889)
mozda alu- folija koja se raspala. e to je zaj_ebancija...svugd je svira. jos ako je suma pa se pomijesa sa liscem i rastresitom zemljom. haos

pa da u šumi je, ma imao sam i s njom problema.

al preduboko je za foliju a na toj dubini i nema lisca. a neznam ista stvar mi se desavala u 3 rupe. tako da vise ni sam neznam jel ima jos sta u njoj ili ne dal da trazim ili ne .

kratki 28.02.2012 21:41

Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.

maximus379 28.02.2012 21:43

Mene to poseca na jedan detektor koji sam ranije posedovao,necu da ga imenujem jer je zabranjeno pominjanje istih:)
Taj je svirao na praznu rupu,neznam zasto ali je tako.
Isti je slucaj sa pojedinim aparatima kad se lose nasteluje ground balance(samo kod rucnog stelovanja istog).
Nemam iskustva sa Garett-om ali bi trebalo da je isti problem u pitanju.Ili ga podesi na automatski ground ili mu malo smanji senzitivitet to kod nekih pali.:bier:

maximus379 28.02.2012 21:45

Citat:

citat od kratki (Prilog 61892)
Efekat supljine to jest rupe, prazan prostor ispod sonde, detektor nije u stanju da cita zemljiste u tom slucaju pa svira kao da je neki objekat.
Probaj odraditi G.B. direktno iznad rupe kad se to desi.

To je to,nisam vido post jer sam kucao svoj u medjuvremenu:)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 04:48 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!