Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

Enigma 11.08.2009 20:53

Kud bi nesto, jednostavno se strovalila ploča kondenzatora i promjenila frekvenciju savršenog oscilatora, kojeg su naknadno majstori pokušali dovesti u red uz pomoć oscilatora i rezonatora u obliku piramida. Majstori su u to vrijeme obitavali na zemlji i pokušali popravit ono što su s_jebali. Sličan scenarij slijedi, pa onda opet ispočetka, i tako u nedogled. :totlach:

Lipi pozdrav iz Dalmacije :) :26:

Grga 12.08.2009 19:12

Grand kanjon
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Nigma, pozdrav tebi u Dalmaciju s Kvarnera, ma koliko dugo putovao. Da te još malo zaebavam evo dvije slike Grand kanjona na rijeci Coloredo valjda Kolorado), pa da vidimo kakvo oko imaš. Znam da si maher u arheologiji ali...hm...dobro pogledi i razmisli... Šta prvo upada u oči? naravno DVIJE visine vode ,koje su trajale neko vrijeme, što se odlično vidi na rubovima kanjona...
Ustvari, pozdravljam sve posjetitelje ovoga foruma...

Grga 12.08.2009 19:17

Ebiga, počeo sam praviti početničke školske pogreške u pravopisu, oprostite...

RUAH 12.08.2009 20:10

Evo jedan dobar dokumentarac koji potkrepljuje visinu mora u prošlosti iz biblijskih vremena.
Pri kraju dokumentarca su i arheološke iskopine ljudskih kostura abnormalno velikih .(divovi)
http://www.tangle.com/view_video?vie...6f0abd103924da

Grga 12.08.2009 23:25

Ruah,samo da znaš kako mi je žao što ovaj moj "carnet2 ne može pokazati film. Valjda ću i ja jednom proviriti na maks-adsl sistem... Pozdrav i tebi...

Grga 20.08.2009 20:38

Grand kanjon
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Da se povrati vrijeme postojanja planeta Faeton obratnice svih planeta Sunčevog sustava, pa tako i Zemlje bile bi prilično drugačije, a po mojoj slobodnoj procjeni možda i više od 30 stupnjeva sjeverno i južno, uzimajući u obzir poznate današnje podatke. U ovakvom slučaju uvjeti života na Zemlji zajedno s klimom drastično se mijenja.
Na prvoj slici današnji je izgled ovog kanjona. Na drugoj slici označene su od vode oštećene stijene. Jasno se vide erozije tla u dva nivoa kod dvije velike kataklizme. Treća slika je prva kataklizma kada je golema količina vode potekla preko američkog kontinenta, a na četvrtoj slici druga je velika vodena stihija kanjon izdubila na današnji nivo, što najbolje ilustrira prva slika. Ako vam još nije jasno što se dogodilo u kanjonu rijeke Colorado, onda moram potražiti jednostavnije objašnjenje.
Čak su i neki poznati svjetski stručnjaci uvjereni da je kanjon nastao u vrlo kratkom vremenskom periodu, možda u roku od par mjeseci, a baš se tako i dogodilo.

Grga 20.08.2009 20:43

Evo i prve slike. Ne znam zašto se nije zakačila odmah?

Grga 20.08.2009 20:48

Prikažite listu dokumenata (Broj: 3)
Ne znam zašto nema prve slike, uglavnom ista je kao druga, ali bez ''oznaka'' visine vode.

Na Malti, Karibima, Irskoj, Americi i na mnogim drugim mjestima jasno se vide dvije velike kataklizme, uzrokovane raspadom Faetona i... općim biblijskim potopom... Naravno da je Biblija u pravu i da se zaista dogodio potop katastrofalnih razmjera, o čemu ću pripomenuti nešto kasnije.
Pogledajte dobro sve slike, od Grand kanjona, preko Malte, pa sve do Mljeta. Ne može nikako relativno mala rijeka Colorado iskopati ovako veliki, duboki i široki kanjon. Šta prvo primjećujemo? Naravno, tri nivoa vode na svima lokacijama, osim na Mljetu, ali i na cijelom Jadranu. Vrlo čudna i neobična pojava, bar na prvi pogled, a objašnjenje je definitivno jednostavno...Vidite li ga? Da malo pomognem...
Šta bi se danas dogodilo ako bi u našim krajevima bilo ljeto, ali ne obično ljeto, već ono pravo, vrelo, tropsko i to samo u slučaju da Sunce prividno dođe možda čak i do Njemačke? Naravno, najprije bi se otopio led na Sjevernom Polu i po procjenama stručnjaka podignuo nivoe mora i oceana na sjevernoj polutki za čak i do tri stotine metara. Ja mislim da bi to moglo biti koju stotinu i više. Onda bi se vratilo Panonsko More, tako da bi neke planine, poput Psunja, Sljemena, Kozare, Fruške Gore ili Vršačkog Brega, mogle izgledati kao otočići. Imam podatak da su baš na Vršačkom Bregu pronašli stari drveni čamac. Čamac na vrhu brda!? Zanimljivo!? Šta bi tamo trebao predstavljati!? Nedavno su arheolozi pronašli još jedan drveni čamac većih dimenzija, na jednoj uzvisini nedaleko Jasenovca, stotinjak metara iznad korita rijeke Save. Zašto bi netko gradio čamac ovako visoko i namučio se gurajući ga prema vodi? Pokušat ću prisjetiti se još nekoliko u svijetu manje poznatih dokaza drugačije zemljine obratnice, onako, što mi prvo padne na pamet - i ako poneku fotografiju uspijem pronaći.

Grga 20.08.2009 20:52

Mislim da znam ''grešku'' Slike broj 1. prikačene su ispod već napisanog prvog teksta o Grand kanjonu.

Grga 20.08.2009 21:00

Godišnja doba
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 1)
Kada je Sunce je na južnoj polutki Zemlje u Evropi je zima, jer su dani kraći, pošto je Sunce južnije i nema vremena zagrijati Zemlju. Kada Zemlja u svojoj putanji dođe ''na desnu stranu od Sunca'', u Evropi je ljeto.
Ovaj efekat najbolje se vidi na maketi školskoga globusa...Ali...
Ako su obratnice za desetak stupnjeva više (ili niže) odmah možemo zaključiti da se topi led na Sjevernom (ili Južnom polu što ovisi o godišnjem dobu) i podiže nivo svih oceana i mora (po procjeni znanstvenika) do 300. metara. Ja mislim i puno više...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 08:05 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!