Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

Enigma 10.12.2009 02:01

Ebiga Grga, moraš slikati u većoj rezoluciji, u JPG formatu, onako kako ti je Vumi rekao. :)



Ova ti je tema prva liga, šašav si do daske, mora da smo iz iste torbe ispali. :totlach: :) :26:

Dagrish 10.12.2009 21:10

Piramida
 
Citat:

citat od Enigma (Prilog 35479)
Aparat služi za razbijanje energetskih blokada u ljudskom organizmu i energetsko balansiranje životnog prostora itd... :) :26:

Kad već pričate o alternativnim tehnologijama, evo pitanja od mene. Da li je neko pokušao da napravi piramidu od nekog prirodnog materijala (npr. drveta) i da stavi u nju tupi žilet ili neko voće ili povrće i posmatra šta će se desiti... nakon nekoliko dana? Naravno, piramida bi trebalo da je istih proporcija kao i velika Keopsova... Ja nisam pokušavao, pa zato pitam. :)

Grga 10.12.2009 22:29

Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
Dok stignu informacije o piramidi ja opet pokušavam zakačiti nove fotose koji se uklapaju u predhodnu temu...

Grga 10.12.2009 22:37

Slika 1. Do crvene crte bila je voda kada je eksplodirao Faeton, do roza boje, kada je stigao Mjesec i crne današnjega nivoa...
Slika 2. Dva nivoa vode. Poslije Faetona i pri dolasku Mjeseca...
Slika 3. Dio irske obale isti je kao Veliki Kanjon rijeke Kolorado u Americi na slici 4.

Grga 10.12.2009 22:40

Crna boja trebala je biti na granici vode i pijeska na Mljetu... Opet sam zaebo sistem...

Enigma 10.12.2009 23:01

Citat:

citat od Dagrish (Prilog 41526)
Kad već pričate o alternativnim tehnologijama, evo pitanja od mene. Da li je neko pokušao da napravi piramidu od nekog prirodnog materijala (npr. drveta) i da stavi u nju tupi žilet ili neko voće ili povrće i posmatra šta će se desiti... nakon nekoliko dana? Naravno, piramida bi trebalo da je istih proporcija kao i velika Keopsova... Ja nisam pokušavao, pa zato pitam. :)

Ne mora biti minijatura Keopsove, probaj, rezultati su očigledni. Rusi su jako daleko dogurali u istraživanju ove problematike. Moja istraživanja idu nekim drugim smjerom. :) :26:

eclipse4 10.12.2009 23:11

grga sta se desava?...polako skoncentrisi se.....

Vumi 11.12.2009 00:32

Citat:

citat od Dagrish (Prilog 41526)
Kad već pričate o alternativnim tehnologijama, evo pitanja od mene. Da li je neko pokušao da napravi piramidu od nekog prirodnog materijala (npr. drveta) i da stavi u nju tupi žilet

Jesam ja jos kao dijete, samo sto sam piramidu sklapao od komada kartona...nisam primjetio razliku na ziletu...vjerovatno je nisam dobro sklopio :)

Enigma 11.12.2009 01:08

Karton je bio deformiran, :) matematika, odnosno geometrija mora biti što je više moguće precizna. Ova priča ima dosta sličnosti s elektronikom i strojarstvom, ako nešto ima lokera normalno je da klepeta. Krivi kondenzator u zamišljenom oscilatoru je pušing, ima dosta paralela i logike na kojoj počiva elektronika i to samo u najelementarnijim crtama. Kvalitetni, iskusni elektroničari mogu ući u ovu problematiku, ostali jako, jako teško. Zašto ? Zato jer još uvijek nije napisan bukvar za uvod u ova prastara znanja. :) :26:

eclipse4 11.12.2009 01:59

ja se izvinjavam,da coveku ne skrecemo temu s puta,nek nastavi svoje,a meni ako neko moze da objasni na pp ili mail,kakva je to fora sa ziletom,jabuko i piramidom ;)


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 08:56 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!