Vumi's Antika

Vumi's Antika (http://www.vumidet.net/forum/index.php)
-   Zanimljivosti (http://www.vumidet.net/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   TROJA (sve na jednom mjestu) (http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=3921)

Grga 03.05.2009 22:08

TROJA (sve na jednom mjestu)
 



U jezgri JEDNE STANICE LJUDSKOG ORGANIZMA je 23 para kromosoma, a u kromosomima ukupno oko 30.000 gena. Svaki gen (ili DNK-a molekula), složena je dvostruka spirala koju sačinjava ogroman broj spojeva ili informacija. Po podacima ENCODE projekta to je oko 3.164.700.000 parova baza označenih slovima A-T i C-G. Unutar jezgre osim gena su i RNK-a molekule, proteini, itd. Milijuni stanica u svakom organu, povezani su u egzistencijalnu cjelinu s 10-tak milijardi živčanih stanica. TO JE TEK HARDWER ( mehanički dijelovi kompjutora...naprimj er)
SOFTVER je elektronski "mozak" kompjutora, što je daleko kompliciraniji "sklop" od hardwera.

Ja sam prije desetak godina napisao da su životinjske vrste nastale genetskim inženjeringom i da evolucija nema veze sa razvojem niti ljudi niti životinja. Mi smo namjerno stvoreni i ovakvi smo oduvijek. Genetski kod ljudskog organizma dešifriran ja prije par godina i zna se sa sigurnošću da ako se promijene samo dva slova (A,T,C,G) kod te osobe izazove se bolest poznata kao "rak". Šta se događa ako se promijeni samo 10 postotaka gena...uključite maštu..
Neka mi "Enigma" oprosti ako griješim kod priznanja da sam ja pisac knjige koju je pokazao i da sam godinama prije dešifriranja genetskog koda znao i napisao da je to to. Usput sam imao i malo problema sa crkvom. Glas Koncila(poznati katolički list) poprilično me je "ocrnio". Ne znam da li je ovaj forum mjesto za ovakve komentare, ali da sam ovdje želio reklamu odavno bi to učinio. U ovoj knjizi na drugačiji način pokušao sam protumačiti neke zagonetke svijeta i mislim da sam uspio. Upravo pišem novu knjigu o lokaciji drevne Troje. Mislim da sam ju pronašao. Slično misli i jedan povijesničar iz Aranđelovca, iako se nikad nismo niti čuli niti vidjeli, a tražio sam ga "na sve strane", samo da usporedimo podatke.Volim arheologiju, volim ovaj forum, volim zagonetke svijeta, tumačim ih na svoj način i ne bi mi bilo drago da me VUMI isključi odavde zbog neaktivnosti, a imam jako puno materijala za pisanje i komentiranje...

Enigma 03.05.2009 23:21

Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
Citat:

citat od Grga (Prilog 35414)
Neka mi "Enigma" oprosti ako griješim kod priznanja da sam ja pisac knjige koju je pokazao i da sam godinama prije dešifriranja genetskog koda znao i napisao da je to to.

Dragi prijatelju, ne bi bilo u redu da prikažem kompletnu naslovnicu bez tvojeg odobrenja. Eto, ti si obznanio i jako mi je drago da je tako. :) :26:

U prilogu je dizajn i snimka energetskog polja jednog od zadnjih apatata, snimljeno je specijalnom kamerom. Gospodi znanstvenicima ništa nije jasno, a stari su se narodi obilato koristili ovom tehnologijom, zaključno sa Keltima. Moderna znanost ne priznaje ništa što ne može razgoličiti, a toga je na žalost previše.
Idemo dalje s ovom pričom. :) :26:

Vumi 03.05.2009 23:27

Grga, nece biti iskljucenja, nema problema za to. Mogao si mi poslati, ili ustvari, postavi ovdje link ili nesto drugo gdje se ta knjiga moze kupiti ili na neki nacin nabaviti (evo, sad i ja krsim pravila :))

banebeograd 04.05.2009 09:40

Citat:

citat od Grga (Prilog 35414)
Slično misli i jedan povijesničar iz Aranđelovca, iako se nikad nismo niti čuli niti vidjeli, a tražio sam ga "na sve strane", samo da usporedimo podatke

pozdrav grga,
daj neke podatke o tom tvom kolegi piscu mozda mozemo da ga pronadjemo...

Cezar Veliki 04.05.2009 11:08

A kakav je to aparat o cemu se radi?

eclipse4 04.05.2009 12:00

verovatno je to ta piramida,koja se postavlja negde u prostoriji i neutralise neke negativne energije ili tako to,mozda gresim,neka me isprave.....brat moga tasta se bavi ovim stvarima,salu na stranu,radi i za americku vojsku,redovno dolazi po njega neki privatni americki avion.
zadnji put je bio u iraku,to znam pouzdano,sta li trazi tamo i sta radi ne prica puno,ah da i da ne zaboravim,mislim da do sada ima nekoliko pisanih knjiga koje mi je pokazao,nazalost coveka sam samo jednom video.....
i da ne zaboravim,video sam kod njega u koferu pored raznih viskova i drangulija zlatne raslje (to mi je on rekao),ja ih nisam proverio kod zlatara,xaxaxa
i nije mi dao da ih pipam,jer kaze,nesto u vezi sa nekakvom bio energijom......
vidi se da dosta zna i jako je cudan covek,uostalom u gamzigradu je pokazao tacno mesto gde se nalazi jos zlata a covek kod koga je isao u goste (neznam sta je i ko je ali je valjda glavni tamo zaduzen u romulijani) rekao mu da je to mesto ostalo neispitano zbog finansija a da ipo njihovom saznanju tamo treba biti neka podzemna prostorija.
mozda sam vam ovo ukratko ispricao s brda s dola ali od tada je proslo nekih7-9 god,a i nisam bas sve slusao...
kako god kad sam procitao sta je grga napisao,imao sam utisak kao da je on to napisao.....
mozda covek stvarno zna nesto,mozda je neka zamlata,u svakom slucaju,bio mi je jako interesantan lik ;) ;) ;)

pike.sch 04.05.2009 14:54

Grga, samo nastavi sa svojom pricom, veoma je zanimljiva.
Moze i preko pp da se salje adresa za one koji su zainteresovani za tvoje knjige da se ne krsi pravila foruma.
Volim da citam takve knjige na baneprevoz moze da se skine dosta knjiga. Jedna od omiljenih mi je od Simona Philipsa-tajne piramida.
Mnoge su naucnike (Tesla, Anstajn...) glupani nazivali ludacima da bi ih kasnije uzdizali do bogova. Samo napred. Podeli svoje znanje sa drugima imaces sigurno koristi.

Enigma 04.05.2009 19:03

Citat:

citat od Cezar Veliki (Prilog 35446)
A kakav je to aparat o cemu se radi?

Aparat služi za razbijanje energetskih blokada u ljudskom organizmu i energetsko balansiranje životnog prostora itd... :) :26:

Grga 04.05.2009 19:23

Odgovor za "banebeograd"
 
Gospodin iz Aranđelovca zove se Milutin Jaćimović, a predstavljen je kao istoričar i filozof.Imam samo članak iz jednog srpskog časopiusa i to je sve...Pozdrav svima....

Grga 04.05.2009 19:29

Za "enigmu"
 
Prijatelju ti si zbilja neka zaebana osoba kad te nikako ne mogu pronaći na poslu, a mjesečno dva puta prođem pored tvoje firme... Gdje li se samo skitaš???

Grga 04.05.2009 20:04

VUMI
 
Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...

Enigma 04.05.2009 20:07

Pošto se mi bavimo visokim tehnologijama, nema potrebe da ćamim tamo, djeca rade svoj posao, dok sam ja u potrazi da bi i u buduće imali što raditi. :)
Zvrcni me dan prije da te sačekam. :) :26:

Vumi 04.05.2009 21:33

Citat:

citat od Grga (Prilog 35490)
Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...

Da li znas koliko kosta postarina za austriju, platio bih ti sve to zajedno? Postavi slobodno dio materijala ovdje, vjerujem da ce svakoga zanimati i ta tema.

pike.sch 04.05.2009 21:41

Citat:

citat od Grga (Prilog 35490)
Pošalji mi mailom adresu u BiH pa kad navratim u Gradišku mogu ti poslati knjigu, ali...mogu nešto materijala bubnuti i na ovome forumu, ako dozvoliš...

Imas dozvolu Vumija, jedva cekam tvoje priloge ako moze nesto i o Troji.:26:

Miki 04.05.2009 21:51

Citat:

citat od pike.sch (Prilog 35501)
Imas dozvolu Vumija, jedva cekam tvoje priloge ako moze nesto i o Troji.:26:

apropo troja , zar je oficialno nisu vec pronasli pre nekoliko godina tik preko puta grcke u danasnjoj turskoj :) ???

Vumi 04.05.2009 21:56

Cika se zvase Siman ili nekako slicno :)

Grga 04.05.2009 22:29

Može dečki moji lijepi, evo prve stranice eventualne buduće knjige...
 
POZNATO O TROJI

Pronađena je već nekoliko puta, iako mnogi kažu da je još nema i da je ovo samo mitska priča koja se nikada nije ni dogodila. O njoje su napisane stotine novinskih članaka, snimljeno mnoštvo dokumentarnih filmova, nekoliko igranih, crtanih... Riječ je, naravno, o legendarnoj, mitskoj Troji, opisanoj u Homerovim djelima Ilijadi i Odiseji. Da li su ova zemlja i ovaj grad zaista postojali? Gdje su bili smješteni? Kako su izgledali? Postoji li neki trag?
Nije mi namjera opisivati sve do sada u svijetu rečeno, već samo želim svoje dugogodišnje istraživanje prenijeti čitateljstvu na prosudbu. U javnosti je prihvaćeno otkriće drevne Troje 1870. godine kada je, navodno, njemački trgovac Heinrich Schliemann u Maloj Aziji iskopao ovaj stari grad - i golemo Prijamovo blago. Do današnjih dana ništa se nije promijenilo u tumačenju ovog arheološkog događaja. Tamo je Troja i to je to...Da li baš?
Meksički pisac Roberto Salinas Price ne slaže se sa ovom teorijom već u svojoj knjizi ''Homerova slijepa publika'', tiskanoj 1984. godine tvrdi da je Troja bila u Gabeli, mjestu između Čapljine u Hercegovini i Metkovića u Hrvatskoj. Iznio je mnoštvo dokaza u prilog svoje teorije, ali obilato je prilagođavao Ilijadu ovome krajoliku, naravno, da bi bilo što uvjerljivije.
Osobno sam se koristio drugačijom taktikom. Tražio sam krajolik opisan u Ilijadi i mislim da sam ga pronašao skoro u detalje. Konzultirao sam se sa jednim pomorskim stručnjakom, a on je, misleći da ga ispitujem zbog znatiželje, protumačio neke pomorske zakone, kao naprimjer, brzinu broda u čvorovima, odnosno, nautičkim miljama... Znao je skoro u detalje sve vrste jedrenjaka i njhove brzine tijekom posljednjih nekoliko stoljeća u raznim državama svijeta i ugodno me iznenadio rezultatima, koji su se savršeno uklopili u tekstu Ilijade.
Onda se pojavi jedan povjesničar i filozof iz Aranđelovca sa svojim mišljenjem. Bilo bi dobro da usporedimo dokazne materijale, ali nema veze, ja ću reći svoje, a ako budu isti ili slični s njegovima, slučajno je, jer nas dvojica nikada se nismo niti sreli niti čuli.
Mislio sam u nekoliko navrata prošetati ''Homerovim zavičajem'', pošto nije baš predaleko, ali znate kako to već ide u ovakvim situacijama... Ili nemam volje, ili nemam vremena, ili su mi nedostajale financije za jedno kratko putovanje izvan Hrvatske. Stoga sam sakupljao dokazni materijal tamo gdje sam imao pristup - iz nekoliko knjiga, sa interneta, tiska, TV-a, od prijatelja, poznanika...Većina kockica uklopila se u moje istraživanje, a svaki novi detalj uredno pronađe svoje odgovarajuće mjesto u sadržaju već napisanoga teksta. Još samo za jedan podatak nisam siguran, iako sam čuo da postoji, a manifestira se u obliku turskih kupki. Moram se uvjeriti imaju li u tome kraju bilo kakvi izvori tople vode. Ako se podatak o turskim kupkama sa termalnom vodom pokaže istinit onda me nitko neće moći maknuti sa dobrog traga.

Enigma 04.05.2009 22:33

Tako je Vumi, Šliman je bio je_bivetar, pustolov i manipulator, a jedno vuče drugo. Jako je upitno da li je na brežuljku Hisarlik bila drevna Troja. Osobno mislim da je Troja bila respektabilna država, a ne grad - državica, po Homeru; lako ju je locirati na Balkanu, osim ako sve skupa nije fikcija. :) :26:

Grga 04.05.2009 22:37

PS za VUMIJA
 
Daj adresu mailom i šaljem ti knjigu u Austriju...besplatno ...Poštarinu plaćam osobno. Jedini mi je problem što je knjiga u Slavoniji, a ja sam trenutno u Rijeci...

Grga 04.05.2009 22:48

Evo par sličica jednog grada koji se savršeno uklapa u Homerov govor
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 5)
Mislim da ste pogodili na koji grad mislim. Imam skoro sve dokaze...

eclipse4 05.05.2009 15:32

gde kupiti knjigu?hocu i ja.....

Grga 05.05.2009 17:51

"eclipse4" I ti dobijaš knjigu besplatno samo javi adresu na ovaj mail...
grginmali@gmail.com

Grga 05.05.2009 21:10

Evo nastavka moje teorije o TROJI, naravno bez lektorske obrade teksta
 
Dakle, morao bih na jedan kratak put prema jednoj državi i u toj istoj državi obići poznati grad sa širom okolinom. Da, da, na mjestu legendarne Troje, Ilija, ili Pergama, kako su je zvali u ranijim vremenima, danas je taj grad sa svojom znamenitom tvrđavom, za koju mislim da je bila mjesto stanovanja trojanskoga kralja Prijama, njegovih sinova, kćeri, pa čak i nekih bogova poput Atene i Apolona... Ustvari (po Ilijadi) Trojom se zvala baš ova tvrđava. Dominira svojom ljepotom na ulazu u veliki grad (po Homeru) vrlo blizu mjesta gdje rijeke Skamandar i Simoent spajaju svoje vale. Tamo je Ahil trčao dobro sagrađenim kamenim cestama. Tamo je stajao Odisejev prevarantski drveni konj kojeg su Trojanci uvukli kroz vrata obrambenih zidina, misleći da su od bogova dobili poklon, a u stvari, tek tada su izgubili sve teške bitke u desetogodišnjem ratu sa Grcima...
Deset godina ubijanja samo zbog jedne zaljubljene žene, lijepe Helene, zakonite supruge Menelaja, kralja grčke pokrajine Sparte. Helena je pobjegla u Troju sa Aleksandrom, sinom trojanskog kralja Prijama, što je jako razbjesnilo kralja Sparte, pa ovaj pozove u pomoć rođenog brata Agamemnona, kralja druge grčke pokrajine, Mikene. Te dvije stare grčke kraljevske pokrajine bile su na prostorima današnjeg Peloponeza na krajnjem jugu Grčke.
Dva kralja, dva rođena brata, sa popriličnim brojem svojih brodova, te brodovima odanih saveznika krenuše u ratni pohod kako bi vratili kući jednu lijepu ženu...
Cijela Ilijada čini se nestvarno. Izgleda kao izmišljena priča, starinski mit, prepun bajkovitih događaja koji i u današnja moderna vremena zvuče fantastično, ali - kada se pažljivo prostudiraju svi događaji, priča i nije baš obična dječija bajka. Opisana je kao da se dogodila, jučer, danas, pa čak i sutra. Nevjerojatno je razumljiva kada se logično i temeljito čita, te uspoređuje s današnjim zemljopisnim krajolikom.
Ajde da na samom početku ove knjige probamo pretresti ljudski rod od samog početka svijeta, kako to opisuju priče klasične starine. Neka mi ne zamjere pojedine religije ako poneki detalj bude sličan, jer ja samo prepisujem već odavno napisano, sa ponekim svojim komentarom i usput od nekoga ''posuđenom'' ali meni korisnom fotografijom...

Miki 05.05.2009 22:45

mozda konkrentne dokaze objavis ovde jer ove fotke skadra u stvari nista ne dokazuju ! dali je mozda prvo potrebno naruciti knjigu i tek onda saznati zasto su grci na pr. gradili hiljade
brodova da bi stigli do troje a ne fino noge u ruke pa pesaka prosetali do obliznjeg grada tj. po tvojoj teoriji danasnjeg skadra !?!?

Grga 06.05.2009 20:44

Miki
 
Imam objašnjenje.Nisu mogli kopnom jer nisu bili kao država veliki kao danas. Živjeli su na Peloponezu, na jugu Grčke. Na sjeveru su,kopnom, imali brojne neprijatelje. Pazi samo na ovaj dio ...Pelop, Tantalov sin već je bio u ratu sa susjednim trojanskim kraljevstvom. Izgubio je ovaj rat i protjeran je u Grčku...Za detaljniji odgovor treba više vremena. Moram najprije sastaviti redoslijed za ovu knjigu a slike Skadra se baš tu uklapaju. Onda npr. Heraklo,grčki veliki junak, putuje i ratuje Ilirskom zemljom, prelazi preko rijeke Eridan, dođe do nimfi, pa bogu Nereju...itd...da ne dužim,. Pokušat ću na ovom forumu objasnit svaku priloženu sliku Skadra jer je jako važna pri čitanju Ilijade...

Grga 06.05.2009 21:32

TROJA - nastavak
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 2)
ODLAZAK U GRČKU

Veliki grčki junak Heraklo jednom davno već je opljačkao Troju. Ubio je kralja Laomedonta, oteo njegovu kćer, inače Prijamovu sestru, odveo ju kao ratni plijen i poklonio svome prijatelju Telamonu, knezu salaminskom. Iako je postala kneginja, kralj Prijam, kad je odrastao, odluči da svoju sestru vrati kući. Aleksandar zamoli oca da baš njega pošalje u Grčku i da će, ako bude trebalo, silom vratiti svoju tetku. Prijam pristaje, dobro opremi brodovlje, sakupi brojne saveznike iz Frigije i Peonije i sa silnom vojskom pošalje sina u Grčku. Slučajno se dogodilo da je kralj Sparte Menelaj pošao u posjet jednom svom prijatelju, pa su se dvije flote na moru mimoišle. Aleksandar dolazi u Spartu...i upozna lijepu Helenu, Menelajevu ženu. Planula je obostrana ljubav pa je trojanska flota napustila Grčku bez Prijamove sestre, ali sa novim članom posade - lijepom kraljicom Helenom...
Ne vjerujem da su na ovako građenim brodovima, sa mnoštvom veslača, kao što je prikazano na nedavno snimljenom igranom filmu, Grci doplovili do Troje, jer Homer ne pominje vesla, već povoljan vjetar , što ukazuje samo na jedrenjake.
Po jednoj priči, Helena i Paris živjeli su neko vrijeme na otoku Kranoja, a kad su potrošili ratni plijen vratili su se u Troju. Druga priča kaže da su se za tri dana vratili nazad – i to mi je bio jedan od važnijih podataka kod traženja trojanskog krajolika... Ovdje mi je obilato pomogao jedan pomorski stručnjak za jedrenjake i njihove brzine. Najbrže jedrenjake izgradili su Englezi i išli su oko pet čvorova na sat, što bi u prijevodu na metrički sistem mjerenja daljine bilo oko devet kilometera. Pošto ja jedan čvor jedna nautička milja (nešto manje od tisuću devetsto metara), Trojanski brodovi sigurno nisu plovili ovom brzinom, ali uz povoljni vjetar mogli su dostići do tri čvora. Znači, za sat vremena - oko šest kilometara, za dvadeset četiri sata - oko sto četrdeset kilometara, za tri dana - oko četiri stotine trideset kilometara... Troja je stoga od zapadnog dijela Peloponeza, grčkog kraljevstva, udaljena otprilike upravo toliko kilometara. Od istočnog dijela Peloponeza do općenito prihvaćene Schliemannove Troje u Maloj Aziji, udaljenost je otprilike oko dvije stotine kilometara. Dakle, više nego duplo manje - otprilike dan i koji sat plovidbe. Ovo je prva velika pogreška kod odabira lokacije Troje. Očigledno se vidi prilagođavanje teksta Ilijade odabranom krajoliku.
Prilažem dvije karte kilometraže od Peloponeza do obje Troje...

Vumi 06.05.2009 21:36

Mene samo zanima, kako je slijepi Homer mogao tako dobro opisati sve to. Negdje sam ili cuo ili procitao, da Homer uopste nije pisac svega ovoga vec mu je samo to pripisano a pisac je sasvim neko drugi. Sada da me pitate gdje sam to cuo ili procitao, ne znam :)

Grga 07.05.2009 23:08

Troja - još malo
 
NARAŠTAJI LJUDSKOG RODA

Prvi ljudi koje su stvorili bogovi zvali su se ''zlatnim naraštajem''. Živjeli su bezbrižno, daleko od teškog posla, briga, starosti, bolesti...Nebom je vladao bog Kron koji im je omogućio lijepe blagodeti. Ovaj naraštaj ljudi, po odluci Sudbine, nestao je sa zemlje, da bi naprosto postali dobri bogovi, zaštitnici ( ali se ne pominje koga su to štitili). Bili su obavijeni u gustu maglu, oblijetali su oko zemlje, čuvali pravdu i svetili se svima nasilnicima...
Onda su bogovi stvorili drugi, srebrni, naraštaj ljudskog roda. Do stote godine života bili su kao današnja djeca, ovisna o roditeljima. Kad su dozreli do mladalačke dobi ostalo im je još kratko vremena za dalji život. Nepromišljena djela ove ljude bacale su u bijedu, griješili su jedni protiv drugih, nisu častili bogove doličnim žrtvama, pa ih je stoga Zeus, Kronov sin, uklonio sa zemlje zbog nepoštovanja svojih stvoritelja. Dozvoljeno im je obilaziti zemlju samo kao smrtni demoni...
Zeus je stvorio i treći, mjedeni, naraštaj ljudskog roda. Bili su okrutni, skloni ratovanju, gledali kako jedan drugom da napakoste, prezirali poljske plodove, hranili se životinjskim mesom, bili su jako tvrdoglavi, a i tijelo im je bilo golemo, divovsko... Koliko god bili jaki i užasni dignuli su ruke jedni na druge, ali ipak, bili su preslabi protiv crne smrti koja ih je sa sunčanog svjetla odvlačila u jezovitu noć podzemnog svijeta...
Kad je zemlja i taj naraštaj sakrila, Zeus proizvede i četvrti naraštaj ljudi. Bili su plemenitiji i pravičniji od prethodnog naraštaja. Zvali su ih i polubogovima. Na kraju je i njih uništio razdor i ratovi, jedne pred vratima Tebe, druge na bojištu pod Trojom, kamo su u golemom broju doplovili radi lijepe Helene. Na svršetku svog zemaljskog života Zeus im je dao boravište na kraju svijeta, u Okeanu, na Blaženim otocima. Ondje nakon smrti (?) provode sretan i bezbrižan život gdje im plodna zemlja tri puta godišnje daje za okrijepu plodove slatke kao med...
Ovu priču je, sa uzdahom, ispripovijedao stari pjesnik Heziod. Inače, živio je u petom, željeznom, naraštaju, koji je također bio nasilan, ratoboran i vrlo loš... Heziod se čak i stidio ovog naraštaja ljudskog roda u kojemu je i osobno bio nazočan. Taj isti narod najvjerojatnije je današnja ''moderna'' civilizacija... Eto od koga bi Homer mogao čuti priče iz klasične starine...
Ako se mene pita bojim se da ćemo i mi biti nasilno zbrisani sa lica zemlje. Kada se jednom Bog naljuti stisnut će sudbonosno dugme i resetirati cijelo čovječanstvo. Mrtva tjelesa na zemlji pretvoriti će se u prah i pepeo, a duše umrlih otići će na presudu Svevišnjem...
Usporedio bi ovo kao nešto slično načinu rada kompjutora, kojem izbrišemo kompletnu memoriju laganim stiskom pravog dugmeta tastature, ili, još slikovitije, opisom sveprisutnoga mobitela. Ako nema signala, ustvari, ako nema dometa do prvog repetitora, ne može se ama baš nikakva veza ni sa kime uspostaviti i mobitel, kao aparat, stoga je potpuno bezvrijedan...Nema dušu...
Bojim se da će se naš Stvoritelj naljutiti i bubnuti šakom famozno resetirajuće dugme današnje kompletne civilizacije, što, dapače, ne bi bilo baš tako tragično, gledajući kako pojedinci uživaju u blagodetima života, dok većina od odprilike sedam milijardi ljudi doslovno gladuje. Dragi Bože smiluj se svima nama... nesretnima jadnicima...
Postoje li bilo kakvi dokazi ovih civilizacija? Naravno da postoje.
Što se tiče Homera ne mora značiti da je Ilijadu izmislio i upamtio na pamet. Aleksandar Makedonski, potomak loze Karanović ( Grci kažu da je bio "Grk", a i prezime mu je "grčko"), na svojim ratnim pohodima nosio je pisanu knjigu Ilijade. Osim toga za vrijeme trojanskog rata Grci nisu imali pismo za razliku od Trojanaca. Grci za Aleksandra Makedonskog kažu da je bio Grk samo zato što mu je službeno pismo bilo grčko. Kao kad bi kršćani na našim prostorima rekli da su Latini samo zato što im je službeni jezik bio Latinski...

Enigma 09.05.2009 03:10

Grga, danas ništa, nije vrag da si se zapio, štivo je zanimljivo i poučno, molim te da nastaviš dalje. :) :26:

Grga 09.05.2009 18:11

Po "Enigminom" nalogu pichim dalje po Troji
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 4)
Ne vjerujem da su na ovako građenim brodovima, Grci doplovili do Troje, jer Homer ne pominje samo vesla, već povoljan vjetar , što ukazuje na jedrenjake (prva slika).
Jedan primjer...Po nalogu bogova nimfa Kalipso pušta Odiseja iz ''zarobljeništva'' na otoku Ogigija i usput mu je morala dati brodić sa jedrima kako bi otplovio svojoj kući. Nigdje se ne pominje zbog čega je Odisej zaostao za pobjedničkom grčkom flotomposlije rata sa Trojancima. Jednostavno je zalutao na nekom ''nepoznatom moru''... Ima li naznaka bilo kakvog dokaza za postojanje misterioznog otoka Ogigije?
Ima...
Evo jedne fotografije, a svoje objašnjenje ponudit ću vam kad dobro razmislite šta vidite... Koji dio svijeta bi ovo mogao biti (druga slika)?

Tek kada je grčka flota došla do trojanske obale, kada su se, po ratnom zakonu, razmjestili na kopnu, pješadija je, pod punom ratnom opremom - oklopima, štitovima, mačevima i kopljima - bila spremna krenuti prema dobro utvrđenom gradu. Od mora do zidina trebalo im je četiri sata pješačenja...
Četiri sata pod punom i teškom ratnom opremom.
Ako običan pješak za sat vremena pređe oko pet kilometara, ova vojska nije mogla više od četiri. Četiri sata puta četiri kilometra je oko šesnaest kilometara, otprilike... (treća slika)
Schliemannova Troja na turskom dijelu Male Azije skoro je uz samu morsku obalu... (četvrta slika)
Ovo je druga velika pogreška pri tumačenju Homerova opisa drevnog epa.
Mislim da ne moram puno objašnjavati na koji grad i na koju državu mislim kada sam, po starim Homerovim govorima, pokušao geografski locirati Troju. Drevna i legendarna, zaboravljena i mitska, grad i država, Troja, Ilij ili Pergam upravo su ovdje – na prostoru grada Skadra u Albaniji.
Skadar...
Nekad davno glavni grad svih Ilirskih plemena, potomaka naroda na ovim našim područjima. Samo u Skadru uklapaju se skoro svi događaji opisani u Ilijadi i Odiseji. Imam nepobitne dokaze bez iti jedne promjene teksta u ovim epovima, osim na mjestima gdje ni Homer nije bio siguran u svoje pričanje.

vedran 10.05.2009 00:49

:))))))

Enigma 10.05.2009 01:39

Bravo Grga ! :36_1_12[1

Grga 15.05.2009 23:56

KONDOR
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 6)
Možda netko ne zna za ovaj "majanski" grad - fenomen u Peruu, a pošto se uklapa u moju teoriju o Troji evo malo sličica za ubijanje moždanih vijuga u glavama. Machu Pichu (Maču Pikču), jedini grad kojeg španjolci nisu otkrili i opljačkali na svojim ratnim haranjima Amerikom. Uklapa mi se u teoriju o troji samo zato što su na gradu vidljiva četiri tipa arhitektonske gradnje, taman onoliko koliko je, po Ilijadi, bilo naraštaja ljudskog roda...

Vumi 16.05.2009 10:56

Grga, zasto za svaki novi prilog otvaras novu temu? Pokusaj sve to staviti u jednu jer ce se vremenom sve pogubiti :).

zeljketa 16.05.2009 15:12

Bas me interesuje kako ces premostiti vremensku barieru od oko 2600 god....

Grga 16.05.2009 23:13

Vumi, ebiga, ne znam kak se to radi. Ajde ti to složi kako misliš da je bolje...

Vumi 17.05.2009 11:53

Jednostavno Grga, samo unosis novi prilog u staru temu...kao odgovor :)

Grga 22.05.2009 18:22

Gabela
 
Roberto Salinas Price (Prajs) u svojoj knjizi "Homerova slijepa publika" uvjerava da je Troja, nakon njegovog dugogodišnjeg istraživanja, smještena na prostoru današnjeg mjesta Gabela u Hercegovini. Ne znam kako da pametno prenesem neke dijelove iz te knjige imajući na umu podatak da je u to vrijeme još postojala Jugoslavija. Što se osobno mene tiče cijelo područje bivše Juge, pa Bugarske, Makedonije i Albanije smjestio bi u jednu, trojansku, državu, sve narode na ovim prostorima nazvao bi Trojancima, jer samo na ovaj način moja teorija ima smisao, ali da ne postanem "agresor" neka ostane onako kako postoji danas. Nisam ja kriv što smo se potukli i razdijelili.
Price je obilato prilagođavao tekstove Ilijade krajoliku za kojeg uvjerava da je bio trojanski. Odmah na početku pravi prvu pogrešku. Gabele je 22 km udaljena od ušća Neretve u more, što znači da bi grčkoj pješadiji trbalo dva sata više da bi došla do gradskih zidina. Jeste da u samom mjestu i okolini postoji nekoliko utvrda, ali nema ni traga velikom utvrđenom gradu.
Naravno da neću ovdje prezentirati sav materijal predviđen za eventualnu knjigu, pa bi moglo biti malih nesporazuma sa čitateljima, što, duboko vjerujem, mogu ispraviti samo u kompletno sastavljenom tekstu, stoga ću ovdje samo pokazati na očigledne pogreške koje se nikako ne uklapaju u Homerovu Ilijadu, niti u Maloj Aziji, niti u Hercegovini.

Enigma 22.05.2009 19:13

Čestitam Grga, samo naprijed. :) :26:

Grga 25.05.2009 18:17

Rijeke u Troji
 
Prikažite listu dokumenata (Broj: 5)
Trenutno stanujem u dijelu Rijeke gdje ne postoji telefonski optički kabel za prijenos brzog "maksa adsl-a" i jako mi je žao što na forum ne mogu bubnuti veće i kvalitetnije fotose. Još više me raspi(je)zdi kad se sjetim da je T-com kod kuće u Slavoniji omogućio brzi internet sa tv-om, ali, kakva korist kad sam tamo dva dana mjesečno...u prosjeku.
Jadikujem ja izgleda bezuspješno. Šta se koga tiču moje zaebancije sa poštarima, ali... netko iz Srbije (banebeograd) pripomenuo je da postoji mogućnost pronalaska bilo kakvih podataka o već pomenutom gospodinu Milutinu Jaćimoviću iz Aranđelovca. Ovdje nije potrebna telefonska brza optika...
Nastavimo mi, dok nisam počeo liti krokodilske suze, o priči koju sam započeo. Možda pomalo ubacim materijala iz prve knjige, što ne bi smjelo utjecati na sadašnje razmišljanje, ustvari, pomalo se i uklapa u koncepciju eventualne druge knjige. Nemoj da mi neko sada cinično kaže "joj, kako je ovaj pametan", jer, ovo nije nikakva pamet, već samo drugačije tumačenje poznatih povijesnih događaja, što i mene ponekad iznenadi kako sve istine i nisu baš komplicirane. Kad pođeš razmišljati drugačijim redoslijedom dokazi se nameću sami od sebe. Milutin je odlično primjetio da je to valjda božji dar. Ja mislim da svi imamo nekakav božji dar, ali ga treba aktivirati. Podjednako smo ludi i pametni, samo treba naći način uživati u ovim blagodetima...
Dakle, da vidimo kako Price u svojoj knjizi pravi nove pogreške kod uvjeravanja da je Troja u Gabeli, prilagođavajući tekst Ilijade okolišu. Po njegovom mišljenju rijeka Neretva trebala bi biti rijeka Skamandar, oko koje se odvijaju sve bitke za dobro utvrđeni grad. Homer spominje i rijeku Simoent, koja svoje vale spaja sa Skamandrom upravo ispred brežuljka sa utvrdom izgrađenom na vrhu. Rijeka Simoent, u Ilijadi, velika je i lijepa,virovita, dugačka, izvire na udaljenom mjestu, obilazi skoro cijelu trojansku zemlju i u širokom luku, kod utvrđenog grada, spaja svoje vale sa Skamandrom, te zajedno teku prema moru...
Price je rijeku Krupu (više sličnu potočiću) proglasio Simoentom...
Na prvom crtežu vidite sve današnje pritoke Neretve preimenovane po Ilijadi kako zajedno teku prema moru. Južno od ušća Neretve skoro da nema niti jedne rijeke koja je tako moćna da poruši "danajske (grčki saveznici) obrambene nasipe"...(slike 2, 3, 4)...jer..."Bog Posejdon je, južno od Troje, okrenuo tokove sviju rijeka u suprotnom pravcu i porušio danajske odbrambene nasipe"...
Peta slika pokazuje raspored velikih rijeka baš južno od Skadra....
Potpuno je jasno, čak i fonetski, izvorno, Skamandar je - ili Skadar - ili Skadarsko Jezero...
Simoent, može biti samo Drim. Čak su i imena slična... Sim - Drim...
Drim izvire iz Ohridskog Jezera, teče oko cijele Albanije, Kod Skadra se ulijeva u Skamandar (rijeka Bojana), koja se, gle čuda, u Albaniji zove Buna...Neka mi oproste Crnogorci, jer njihovu državu nisam uvrstio u trojanski zavičaj. Zaboravio sam u zadnjem tekstu smjestiti ih tamo gdje pripadaju u svakom pogledu. Ispričavam se ponovo, jer ovaj tekst je lektorski neobrađen, a ja nisam baš toliko školovan da bi pisao kao novinar...Uostalom i prvu knjigu morao sam pročitati makar desetak puta, da bi ju odgovorni na kraju sastavili kako je njima odgovaralo.
Usput, neka mi opet Crnogorci oproste, rijeka Bojana bolje mi se u tekstu uklapa imenom Buna, uz napomenu da se i jedna rijeka Buna, malo nizvodno od Mostara ulijeva u Neretvu...


Vrijeme je po ZEV +2. sada je 05:32 sati.

Powered by vBulletin® Verzija 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Powered by vBCMS® 2.7.1 ©2002 - 2024 vbdesigns.de
Vlasnik foruma nije zadužen za zaštitu ovdje unesenih tekstova, slika ili dokumenata.Za sve unesene tekstove, slike i dokumenta odgovaraju sami autori priloga!!! Ako slučajno dođe do kršenja tuđih autorskih i drugih prava, odgovoran je sam autor unesenog priloga, tako da se sam vlasnik foruma oslobađa bilo kakve odgovornosti!!!